Frýdek Místek 2. halový závod

Tomáš Kohut


<p>
Dne 19.2.2011 se odjel ve Frýdku-Místku 2. halový závod, který pořádá RC autoklub Frýdek-Místek ve spolupráci firmy Astra, která klubu zapůjčuje měřící zařízení <!– separe –>ABMrc. Halové závody se tradičně už řadu let konají v tělocvičně první základní školy ve Frýdku a to pro modely v měřítku 1:10.
</p>
<p>
Tělocvična nic nechybí, je dostatečně prostorná pro koberce, vstupní hala a dvě velké šatný slouží jako depo pro závodníky. Nechybí sociální zázemí včetně sprch, balkón v druhém patře slouží jako tribuna, která nabízí nadstandartní výhled na dráhu. Tělocvična prodělala v roce 2009 rekonstrukci, nové osvětlení je příjemné plus.
</p>
<p>
Závodilo se celkem v 5 kategoriích, EP 1:10 Stock a Hobby, kde v pravidlech je omezení střídavými motory 10,5 pro Stock a 17,5 pro Hobby , popřípadě klasickými uhlíkovými motory s 19-ti závity pro Stock. Další dvě kategorie 2WD Open a F1 jsou určeny jak už z názvu vypovídá pouze pro zadní nápravou hnané modely. Motorově tyto kategorie nejsou omezeny, přece jen se s přemotorovanou zadokolkou nedá smyslu plně jezdit. Pátá kategorie je pravidelně každý rok jezdecky nejpočetnější, je tím kategorie EP BuggyTruggy pro terénní modely.
</p>
<p>
Druhého závodu se nezúčastnilo tolik jezdců jako závodů prvního,ale i tak bylo na co koukat, oproti minulém závodu se postavila dráha více rychlostní. Jeli se klasicky 3 rozjížďky po 5 minutách, kde ze dvou nejlepších jízd se určilo pořadí na startu finálových jízd, které taky absolvovali 3x po 5 minutách. Nejzajímavější byly právě finálové jízdy ,začněme kategorii Stock, kde bojovali kolo na kolo Maléř Luděk a David Jakub také jejich nejrychlejší kola tomu odpovídaly 11,92 a 11,94. Po dvou jízdách už ale bylo rozhodnuto o vítězství Maléře Luďka, třetí místo obsadil Knap Lukáš. V kategorii Hobby to všem ukázal osmiletý Zapletal Jakub, druhý dojel Krejčí Martin, třetí Koniarik Jan. V kategorii 2WD Open vyrovnaně bojovali mezi sebou Adámek Jiří, Krejčí Martin a Krejči Roman kteří se drželi v jednom kole až do konce. O vítězství Adámka Jiřího rozhodlo až poslední finále, které dojel první. Druhé místo obsadil Krejčí Martin a třetí Krejčí Roman. Ve formulích si Maléř Luďěk odjel 2 jízdy s dojezdovým časem 5:00 které mu zajistili prvenství, o druhé místo bojoval Koniarik Jan s Rosťou Zapletalem, zvláště poslední finálová jízda měla zajímavý finiš, kdy oba jeli cílem vedle sebe. Celkově ale byl lepší Koniarik. Offroudy byly nejzajímavější pro diváky. Vždy před jízdou se trať doplnila skoky a modely létající sem a tam občas předvedla nějaký ten kotrmelce, hvězdici a jiné akrobatické kousky, někdy ovšem dopad nebyl přímo nejlepší, což občas odnesla některá ta náprava. Jasné vítězství měl Cienciala Samuel o druhé místo, které získal Zapletal Rostilsav , se poprali 3 jezdci. Třetí pak celkově byl Kocich Pavel. Poslední finálová jízda se dojela v 16:30 a my se můžeme těšit na 3. závod ,který proběhne 12.3. a ne který Vás tímto srdečně zvu,podrobnější informace najdete na stránkách klubu www.rcakfm.trainzpedro.cz
</p>