Sezóna 2011 1/10 IC

Tomáš Cibulka


Kolotoč závodů letních seriálů se pomalu roztáčí a je mi ctí vás seznámit s tím co nás potkalo v roce 2010 a čeká v  sezóně 2011 v kategorii 1/10 ic, tedy spalovacích modelů nejen v seriálu Mistrovství České Republiky.

Možná by stálo za připomenutí, co se odehrálo minulý rok.

V loňské sezóně bylo vypsáno šest závodů do seriálu MČR, které se postupně konaly v Čelákovicích,Brně,Blansku, Svitavách, Slavkově a nakonec opět v Brně. Pro konečné pořadí bylo nejdůležitějších pět výsledků, jeden nejhorší výsledek se škrtal. Pořadí bylo velmi těsné a rozhodovalo se do posledních okamžiků.

Mistrem republiky se stal Tomáš Cibulka hájící značku Xray, druhý dojel Pavel Jansa a třetí jeho bratr Michal Jansa, oba jedoucí s podvozkem Capricorn. Kompletní pořadí si můžete prohlédnout na tomto linku http://www.rcacr.cz/prubezne-poradi-mcr-5/

Celý loňský rok nám přálo počasí a závody se nesly v poklidném duchu s pohodovou atmosférou.

Dále jsme se zúčastnili Mistrovství Evropy ¨B¨ ve Švýcarském Lostallu. Naší výpravu, Tomáše Cibulku, Michala a Pavla Jansu, Jirku Vyšína ,  Michala Abrahámka a Radovana Bryxe přivítala nádherná trať, skvělé zázemí a krásná příroda.

Bohužel nás potkalo špatné počasí a ani naše výkony nebyly nějak oslnivé. Pavel  53., Michal A. 65., Radovan 66., Michal 71., Jirka 73., Tomáš 75.

Kdo chtěl okusit vůni nitra, mohl se například  zúčastnit velmi kvalitních závodů ze série Xray Chellenge, KWC Cup , Čelákovice Open a dalších. 

V tomto roce je vypsáno šest závodů MČR.

Kalendář a přihlášky na http://www.rcacr.cz/kalendar-akci-7/

Pravidla pro letošní rok zde http://www.rcacr.cz/pravidla/

Hned v prvním závodě, 30. dubna, nás přivítá nejkrásnější trať v ČR, Slavkov. Půjde o takovou malou generálku na červnový závod GP Efra, ale k tomu se ještě dostaneme v některé z dalších pozvánek.

V druhém závodě, 28. května, se podmámena okruh do Čelákovic. Dostal do tohoto roku nový asfalt a pro tuto kategorii velmi zajímaví tvar dráhy.

12. června nás přivítá Blansko. Pěkná dráha s úžasným gripem a novou tribunou.

16. červenec Radešín. Srdcová záležitost. Velmi úzká dráha přímo na náměstí  jedné vesničky, rovinka vedoucí přímo proti rybníku, stromy co vám brání ve výhledu,  ubytování v hotýlku za super cenu přímo u dráhy a skvělá atmosféra. To si přece nemůžete nechat ujít.

14.srpna zaskočíme do Svitav. Velká dráha, kde musíte dost taktizovat kvůli výdrži pneumatik. Takže zajímavý závod do posledních okamžiků.

Skončíme 3. Září v Brně Bosonohách. Dráha s dlouholetou tradicí, která ve spalovákách nemůže chybět.

Vrcholem sezony bude již 4-5.června GP Slavkov. Závod pod záštitou EFRA kde, jak doufám, uvidíme přední české ale i zahraniční jezdce této kategorie.

Dále budeme mít letos pouze dva reprezentanty Tomáše Cibulka a  Jirku Vyšína na ME ¨B¨ v Holandském Rucphenu. Původně se měl jet závod na známé trati v Heemstede.

Letos nás čeká pár novinek. Finále se pojede na  45minut, převzato s EFRA.

I jezdec bez licence se může zúčastnit závodu MČR, zaplatí však višší startovné a nebude se mu počítat výsledek do celkového seriálu.

 

Nevíte kam se svým spalovákem na závody?

Zde najdete kalendář MČR a KWC cupu

http://www.rcautomodely.com/index.php?mn=ozavodech&id=kalendar

Závody Xray Challenge není třeba představovat, i zde se můžete vyřádit se svými spalovacími modely, ale pouze v Čechách http://www.rcxauta.cz/

Shepherd Nitro Cup, tak to je seriál závodů jedoucích se jeko součást Mibosport cupu  http://www.mibosport.com/mibosport/7-Zavody-Mibosport-Cup

Pokud někdo doplní tento seznam, budu rád.

Na závěr snad jen pár slov proč vznikl tento článek. Chtěl bych pouze trochu zviditelnit tuto krásnou kategorii. Nechci nikoho přesvědčovat proč se zúčastnit toho nebo onoho závodu, nebo snad srovnávat seriály mezi sebou.Mrzí mě, že v této kategorii ubývá počet startujících na závodech MČR. I když se není čemu divit. Nějaký hezký report ze závodů s fotografiemi byste hledali jen těžko. Propagace této kategorie v seriálu MČR skoro žádná. Ale i v ostatních závodech to s účastí není o moc lepší.  Nerad bych aby tato kategorie skončila jako MČR elekter, která se již dlouhodobě setkává s nezájmem. Proto bych rád vyzval k veřejné diskusi co s tím. Myslím, že u nás máme dost jezdců v této kategorii, kteří na MČR nedorazí a je to škoda. Rád bych vás chtěl v tomto roce informovat o závodech v této krásné kategorii, napsat nějaké reporty a novinky a snad tak rozšířit startovní pole o nové tváře.