1. Hobby offroad závod Volanov

nyklas


V sobotu 30.6.2012 se nám podařilo, snad k všeobecné spokojenosti, uspořádat 1. Hobby Offroad závody na dráze ve Volanově.

Uzavírka přihlášek byla v v sobotu v 9.00 a do té doby se přihlásilo 8 pilotů v kategorii 1:8, 6 jezdců mělo auta na elektrický pohon, zbývající 2 na nitro. V kategorii měřítka 1:6 se přihlásilo 7 jezdců, kdy  Miroslav Fischernastoupil s modelem 4×4. Závody se jely na 5 rozjížděk po šesti kolech a po dohodě jedna finálová jízda, také na 6 kol. Vzhledem k počtu přihlášených, rozměrům dráhy a v neposlední řadě také díky tomu, jak jezdci postupně odstupovali jsme mohli pustit na trať od první rozjížďky do posledního kola finále všechny, kteří byli přihlášení v dané kategorii. Po každé rozjížďce byly jezdci přiděleny body, za první místo 10b, za druhé 9b, za třetí 8b. apod. s tím, že dva nejhorší výsledky se jezdci škrtly, podle tohoto bodového ohodnocení se potom piloti seřadili na startu finále.

Finále v šestinách jeli 3 závodníci, z prvního místa startoval Miroslav Fischer se startovním číslem 2 a 30b., druhý startoval David Kačer se startovním číslem 3 a 27b a třetí byl na roštu František Fišer  se startovním číslem 1 a 25b. Takhle by to bylo za ideálního stavu, ovšem smůla se přilepila na závodní stroj Davida Kačera a auto odmítalo nastartovat. Stanovili jsme limit odložení startu 10min., nakonec z toho byla půl hodina a když jsme již odmávli start, Davidovi se podařilo model nastartovat. Rychlá porada kývnutím hlavy a přestože ostatní jezdci měli už půl kola, David mohl s autem vystartovat. Náskok půl kola pro ostatní byla dostatečná kompenzace. Mirek Fischer jel jako po kolejích pro první místo a se 40b. celkově kategorii vyhrál, držel se ho František Fišer  a toho téměř dojel svojí závodní jízdou David Kačer. První místo bylo jasné a po dohodě jsme měli v této kategorii dvě druhá místa.

Do finálové jízdy v osminách se kluci zařadili takto: Jaroslav Herman se startovním číslem 4 a 30b., Luděk Nyklíček se startovním číslem 3 a 27b., který byl zároveň jediným zástupcem se spalovacím motorem, na třetí startovaní pozici byli Ondra Nyklíček a Milan Vlačiha se startovními čísly 2 a 5 a shodným ziskem 24b. a z poslední pozice vyrážel Martin Rechtoris s číslem 7 a 20b. na kontě. Nízkým průletem styl start – cíl si dojel pro první místo opět Jarda Herman, Ondra Nyklíček předjel bráchu Luďka, Milan a Martin dojeli na startovních pozicích. Velmi hezkou jízdu jel z posledního místa Martin, který ukazoval skoro 3 kola, že se E-revo může držet závodních speciálů, když je v dobrých rukou, výlet mimo trať mu tuto hezkou jízdu bohužel překazil. Konečné umístění tedy bylo prakticky stejné jak na začátku jízdy, Jarda Herman 40 bodů, Luděk Nyklíček 35b., Ondra Nyklíček 33b., Milan Vlačiha 31b. a Martin Rechtoris 26b.

Závěrem se samozřejmě sluší poděkovat těm, bez kterých by se závod nejel. Nemyslím pořadatele, ale jezdce, kteří dorazili a díky fair play chování na trati a přátelskému chováním v depu jsme všichni zažili hezký závodní den a pevně doufáme v další úspěšné hobby závody na naší trati ve Volanově. V neposlední řadě také děkujeme Lence Nepokojové za přípravu občerstvení