První hobby závod ve Hvozdnicích je za námi

Josef Vích


Hvozdnická off-road dráha uzavřela vzhledem k počasí pro letošek své brány a vznikl tak problém, co s volným časem. S ohledem na děti a začínající jezdce a kvůli tomu, že podle nás hobby kategorie v seriálech, které se jezdí v naší dojezdové vzdálenosti, nevyhovují právě začátečníkům, rozhodli jsme se uspořádat své vlastní závody.

Dráha byla na ploše cca 13 x 8 metrů a byla velmi jednoduchá. Na začátku byl nastaven referenční minimální čas na 8 sekund. Aby bylo jasné, jak jelo auto asi rychle, tak při 17,5T střídávem motoru v nastavení ZERO boost (s kterým jezdím standardně Stock kategorii) jsem musel stáhnout výkon na 30 %. Přesto bylo auto ještě příjemně rychlé.

Jeli jsme dvě desetiminutové kvalifikace a tři stejně dlouhé finálovky. Do dalších závodů bude asi systém ještě upraven, přeci jen, pro děti je to moc dlouhé.

A jak to celé skončilo? Zde jsou výsledky:

HOBBY

1. Minyuk Martin

2. Papež Jan

3. Jelínek Jan

Hobby Junior

1. Walter Theoder

2. Vích Matěj

3. Kuštan Filip

Jak píšeme na našem webu, nechceme přetahovat závodníky z jiných seriálů, pouze chceme dát příležitost si zajezdit i dětem a začátečníkům, pro které je cena modelu rozhodující a na velké závody by nikdy nejeli. Pokud si totiž koupí model za 3.000,- Kč, tak všude jinde s ním prostě nebude stačit. U nás má ale možnost si najít svého soupeře a trochu si zazávodit. Startovné je 100,- Kč a závody se jezdí v neděli a jsou dlouhé cca 4-5 hodin. Pravidla nejsou žádná, stačí mít prostě libovolný elektro model cestovního vozu nebo GT v měřítku 1/10 a pouze se sníží výkon na přijatelný čas.

Pokud se tedy ostýcháte začít rovnou na velkých závodech, můžete to zkusit u nás.

Na viděnou při dalších závodech.