Yokomo GT Series přitahuje stále nové jezdce

RCmedia.cz


Yokomo GT Series pokračovala v sobotu 9.2.2013 dalším závodem opět v rámci mezinárodních závodů MIBOSPORT Winter season 2012/2013 v aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích. Na startovní rošt se tentokráte postavilo dvanáct vozů.

Již od první rozjížďky se začalo velmi zostra. Velmi dobré časy na kolo zajížděl Martin Zvára st. Velice rychlý byl na jedno kolo i VIP host Marcel Dostál, ovšem konzistentní výkon ve všech rozjížďkách katapultoval na první místo startovního roštu finálových jízd dosavadního lídra šampionátu Igora Vlahoviče. Rozdíl mezi prvním Vlahovičem a třetím Mlčákem v kvalifikaci byl  pouhopouhých 89 setin sekundy. Mezi oba se ještě vměstnal Martin Zvára st. Čtvrté místo si zajistil Marcel Dostál před dalším nováčkem série Erikem Margonym. Šestý kvalifikační čas zajel Oldřich Groch pře sedmým Jiřím Tomanem. Již s odstupem kola od sedmého místa se kvalifikoval Antonín Pospíchal. Další pořadí v kvalifikaci bylo: 9. Martin Janíček, 10. Miroslav Jurčák, 11. Zdeněk Ajmut a 12. Tomáš Kristek.

Při počtu dvanácti jezdců ve finálových jízdách velmi záleží na co nejlepším postavení na startovním roštu, neboť při startu a několika prvních kolech je všude poněkud méně místa a o kolize není nouze. Toho z TQ vždy dokázal beze zbytku vyžít Igor Vlahovič, který svým soupeřům dokázal, v prvních dvou finálových jízdách, poodjet a vytvořit si drobný náskok, který udržel až do cíle. Ovšem ve třetím finále, skvělým startem, se mu „pověsil“ za zadní křídlo Martin Zvára st. a nejen, že dokázal s Igorem Vlahovičem držet krok, ale probojoval se do vedení a pak dále následoval nejhezčí souboj dne, kde tito dva piloti si měnili pozice včele závodu snad v každém kole. V cíli nakonec byl šťastnější Igor Vlahovič, který protnul cílovou čáru o 213 tisícin dříve než jeho soupeř. Oba piloti vzápětí sklidili potlesk na otevřené scéně jako uznání svého výkonu jak od přihlížejících tak od ostatních soupeřů.

Výsledky závodu:
1. Vlahovič IgorCZ1:1, 2:1 [3:1]
2. Zvára Martin st.CZ 3:2, 1:2 [2:3]
3. Mlčák LadislavCZ2:2, 1:3 [3:4]
4. Dostál MarcelCZ3:3, 2:4 [1:4]
5. Groch OldřichCZ2:5, 3:5 [1:6]
6. Margony ErikCZ1:5, 2:6 [3:6]
7. Pospíchal AntonínCZ1:7, 3:7 [2:8]
8. Toman JiříCZ2:7, 1:8 [3:12]
9. Janiček MartinCZ3:8, 2:9 [1:9]
10. Jurčák MiroslavCZ3:9, 2:10 [1:12]
11. Ajmut ZdeněkCZ3:10, 2:11 [1:11]
12. Kristek TomášCZ1:10, 3:11 [2:12]
Hlasy jezdců bezprostředně po dojetí závodu:
Igor Vlahovič, první místo: „Právě dojetý závod byl pro mě poměrně dost těžký, ani jsem nečekal jak tvrdě budu muset o vítězství bojovat. Už v kvalifikacích jsem měl co dělat abych získal Pole-position, zvláště pak Martin (Zvára st.) i Láďa (Mlčák) zajížděli velmi rychlá kola. Ve finálových jízdách to už vůbec nebylo jednoduché, zvláště poslední jízda, kdy jsme se kolo co kolo přetahovali s Martinem o vedení. Chvíli jsem byl v čele já, chvíli Martin – výborné, proto to jezdíme. Čím jsem ovšem velmi potěšen, že do série přišli další výborní závodníci. Marcel Dostál je velmi rychlý a pro příště bude určitě těžkým soupeřem a Erik Margony se určitě taky neztratí až doladí svůj jezdecký styl.
Martin Zvára st., druhé místo: „Dnes to bylo celkově dobré, dráha mi vyhovovala až na větší provoz na trati, ale to bylo pro všechny stejné. Jsem velice rád, že jsem mohl důstojně sekundovat Igorovi (Vlahovičovi) a v posledním finále ho donutit aby ze sebe vydal to nejlepší. Dnes to byl opravdu velmi zajímavý závod.“

Ladislav Mlčák, třetí místo: „Standardní závod, standardní průběh, standardní výsledek. Jelo se mi dobře, nebyly žádné ani technické problémy a ani s předjížděním. S výsledkem jsem spokojený.
Marcel Dostál, VIP: „Velmi mile mě překvapilo, když jsem  přenastavil set-up mohl jsem jet velmi dobře a překvapivě rychle. Musím říct že set-up podvozku je velmi důležitý. S GéTéčkem je celkově velice příjemné svezení, což jsem si ostatně zkusil už na čtyřhodinovce a teď jsem si to potvrdil. Půjde-li vše podle plánu rád bych se příští rok k seriálu připojil.
Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: ”Chřipky a pracovní vytížení nedovolilo některým závodníkům se zúčastnit tohoto závodu, proto jen dvanáctičlenné startovní pole. Ovšem na zajímavosti to nijak neubralo zvláště pak, když se na startovní rošt postavil VIP host Marcel Dostál a další rychlý jezdec Erik Margony. Nemůžu nezmínit dlouhý a do posledního metru nádherný souboj mezi Igorem Vlahovičem a Martinem Zvárou st. ve třetí finálové jízdě. Nebylo kolo, kdy by si tito dva nevyměnili svoje pozice v čele závodu. Myslím, že tato série jde správným směrem.
Průběžné pořadí TOP-TEN:
1. Vlahovič Igor504
2.Zvára Martin st.490
3.Flek Vojtěch476
4. Groch Oldřich476
5. Toman Jiří464
6. Pospíchal Antonín458
7. Janiček Martin453
8. Jurčák Miroslav445
9. Ajmut Zdeněk442
10. Mlčák Ladislav388
Další závod Yokomo GT Series je na programu již za necelých čtrnáct dní 23.2.2013 na obvyklém místě v aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích. Již na tomto předposledním závodě může být rozhodnuto o celkovém vítězi série.
Kalendář závodů Yokomo GT:
1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + Endurance
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013
MIBOSPORT
Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu.  Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.
YOKOMO

Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.
Zdroj foto: RCmedia.cz/Šárka Tomanová