1. závod Mistrovství České Republiky e- Buggy

Luděk Szostek


První závod MČR e- Buggy 1:10 se jel v areálu Modelářského Klubu Svitavy 10.-11.8

Kategorie 4WD se zúčastnilo 19 závodníků včetně nového Mistra Evropy Martina Bayera. Martin roli favorita potvrdil a zvítězil v tomto závodě před Jiřím Márou a třetím Karlem Novotným.

To do bugyn s náhonem pouze zadní nápravy se přihlásilo 25 startujících. Zvítězil Jiří Mára, 2.Radek Flek a 3.Martin Bayer.

Není třeba se rozepisovat o tomto závodě celý víkend byl na těchto závodech Igor Vlahovič a ten na www.masters.cz psal komentáře po oba dny. Igore MOC DĚKUJEME.  Sobota https://www.masters.cz/clanek/3596/mcr-buggy-e1-10-svitavy–kvalifikace-online

neděle https://www.masters.cz/clanek/3598/mcr-buggy-e1-10-svitavy–finalovy-den-online

Odkazy osahují také videa.

Výsledky http://www.rcacr.cz/vysledky-2013-2/

Z pohledu předsedy této sekce, bych chtěl poděkovat soutěžícím za téměř vzorné chování, jak na trati tak na tribuně. Samozřejmě pár drobných prohřešků by se našlo, protože když se závodí tak jsme všichni jak malí kluci. Ale pozor rozhodčí to vidí, i když si myslíte, že je slepý, po Ostravsku, jak cyp. Samozřejmě někdy něco unikne, ale téměř vždy se najde někdo kdo to natočí a pak se zjistí, že za to ten o kolo pomalejší vlastně ani nemohl a sám dotyčný vlastní chybou havaruje o půl kola dál a až tím přijde o vedoucí pozici. Potom je zbytečné chrlit kolem sebe hněv a kazit tak ostatním dobrou náladu.

Druhý závod MČR se bude konat ve sportovní hale v Bílovci http://sportovnihalabilovec.webnode.cz/ a to 7.12. 2013. Závod může být   jednodenní, nebo na dva dny, vše záleží na vás, na závodnících. Vaše přání a dotazy k tomuto závodu pište zde http://www.rcteamrychvald.cz/diskuse/4-zavody/3996-mr-buggy-bilovec.html#3996

WarmUp se bude konat 23.11. samozřejmě v téže hale. Jako vedlejší kategorie při MČR, o Mistra z Bílovce se pojedou: SC open, Truck open a 1:18-16 open.

Pánové bylo mi potěšením být s vámi ve Svitavách a uvidíme se v Bílovci.

 

Luděk Szostek  předseda sekce e buggy