Druhý závod Mibosport Cup 2013/2014

RCmedia.cz


Po měsíční přestávce se do hrotovické haly opět vrátily RC modely aut k dalšímu závodu Mibosport Cup 2013/14. K závodu se přihlásilo celkem 128 závodníků, z toho do on-road 70 a do off-road 58 pilotů.

Kvalifikace v kategorii MODIFIED byla v celku vyrovnaná ovšem TQ si může zajistit jen jeden a to se s nájezdem 24 kol a časem 5:08.408 podařilo Kubovi Šimurdovi. Jen o šest desetin horší byl Radek Flek. Třetí kdo pokořil hranici 24 kol byl mladý polský závodník Michal Orlowski. Všechny tři finálové jízdy měly naprosto stejný scénář. Kuba Šimurda vždy odstartoval nejlépe a pak po zbytek čelil tlaku Radka Fleka a Michala Orlowského. Ovšem tento tlak ustál a všechny tři finálové jízdy vyhrál. Radek Flek byl dvakrát druhý a přestože v poslední jízdě chyboval, dojel až čtvrtý, celkově si zajistil druhé místo. Třetí místo na stupních vítězů si zajistil Michal Orlowski.

Finále B vyhrál Tomáš Marek.

V nejpočetněji obsazené kategorii 34 pilotů byl nejrychlejší v kvalifikaci kategorie STOCK LRP David Nemček (SVK) nájezdem 22 kol časem 5:08.524, druhému Blazeji Orlowskému (POL) v kvalifikaci nadělil necelé dvě sekundy. Třetí místo na startovním roštu si zajistil navrátilec Michal Němeček. Do finále A se těsně nevešel Radek Voda. Po dvou finálových jízdách měli Michal Němeček a David Nemček po jednom vítězství a tak bylo zcela zřejmé, že třetí finálová jízda bude úžasným soubojem nejen těchto dvou pilotů. Bohužel Michal Němeček po čtvrté minutě z finálové jízdy odstoupil a otevřel tak cestu Davidu Nemčeku k vítězství v tomto závodě. Michal bral druhé místo. Celkově třetí skončil Blazej Orlovwski. Finále B vyhrál Radek Voda, finále C Matěj Benda a finále D Miroslav Jurčák.

Při neúčasti Igora Vlahoviče a Ladislava Mlčáka v kategorii YOKOMO GT se otevřela cesta pro další jezdce, kteří by v této kategorii mohli zazářit. Toto se napoprvé povedlo Tomáši Kembitzkému, který v kvalifikaci jako jediný najel 19 kol s časem 5:10.999. Druhé místo na startovním roštu pro finálové jízdy vybojoval Patrik Dworschak před Markétou Vítámvásovou. I ve všech třech finálových jízdách s naprostým přehledem zvítězil Tomáš Kembitzký právě před Patrikem Dworschakem a třetí Markétou Vítámvásovou.

Kategorie F1 byla jednoznačně rakouskou záležitostí a drobnou zvláštností byla skutečnost, že stejně jak dopadla kvalifikace tak i stejně dopadl závod, který vyhrál Herbert Weber před svým krajanem Martinem Szunyoghem a dalším rakouským závodníkem Thomasem Bauerem.

Kategorie off-road 2WD BUGGY byla obsazena 27 piloty. Nejlépe se v kvalifikaci dařilo Jiřímu Márovi, který si zajistil TQ před Michalem Orlowskim (POL) a Martinem Bayerem, všichni tito piloti zajeli v kvalifikaci jako jediní 16 kol. První dramatickou finálovou jízdu vyhrál Michal Orlowski před Martinem Bayerem a Jiřím Márou. Ve druhé finálové jízdě vedl Martin Bayer ovšem z jízdy musel pro technickou poruchu odstoupit a tak si vítězství připsal Jiří Mára před Michalem Orlowskim. Třetí ještě dramatičtější finálovou jízdu vyhrál Martin Bayer před Michalem Orlowskim a Jiřím Márou. Celkovým vítězem závodu se stal se stejným počtem bodů, ale lepším postavením na startu finálových jízd Michal Orlowski před Martinem Bayerem a třetím Jiřím Márou.

Finále B vyhrál Mateusz Ogonowski (POL) a finále C Petr Kristek.

V kategorii off-road 4WD BUGGY se poprvé u nás objevily podvozky Yokomo B-MAX3 III a druhá očekávaná věc byl souboj Aleše a Martina Bayerových. Kvalifikace lépe vyšla Martinovi, který si zajistil TQ před Alešem a třetím Jiřím Márou. Ve všech třech finálových jízdách byl začátek stejný Martin a Aleš Bayerových ujeli celému startovnímu poli a vždy se čekalo zda některý z jezdců neudělá chybku nebo zda nerozhodne některý z o kolo předjížděných jezdců. První finálovou jízdu vyhrál Martin před Alešem a Jiřím Márou. V druhé jízdě v třetí minutě odstoupil Martin Bayer a vítězství si připsal Aleš. Bohužel do třetí finálové jízdy pro technické problémy nenastoupil Jiří Mára, tím se souboj zúžil jen na Martina a Aleše. Po napínavé stíhací jízdě zvítězil Martin Bayer před Alešem Bayerem. Stejné pořadí bylo i celkově: první Martin Bayer, druhý Aleš Bayer a celkové třetí místo Jiří Mára. Finále B vyhrál Bartlomeij Zambrzycki (POL), finále C pak Kuba Wawrzkiewicz.

Při závěrečném ceremoniálu vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích byl oceněn i nejlepší junior a hvězdou závodu byl vyhlášen Michal Němeček.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: „Jsem velmi spokojen s průběhem a výkony všech pilotů dnešního závodu a taktéž musím velice kladně ohodnotit výkon Pavla Magdy u časomíry i jako rozhodčího.
Vždy mě potěší a dodá energii když vidím, že na závody Mibosport Cup váží cestu závodníci ze sousedního Rakouska, Slovenska i Polska a jsou zde spokojeni jak s konkurencí tak i organizaci závodu.
Nyní nás čekají dva prosincové závody nejbližší 14.12. a následně tradiční Vánoční setkání 28.12. na který již se velmi těším.

 

Foto: „RCmedia © Šárka Tomanová“