MČR ELECTRIC BUGGY 1/10 info

Luděk Szostek


Pro loňský rok máme v kategoriích po jednom Mistru ČR. Nedržel jsem se zaběhnutého letního a zimního Mistra, takže se body z obou závodů, jak venkovního tak halového, sečetly. Pro rok 2013 se v kategorii 4wd stal Mistrem ČR Martin Bayer a ve 2wd se stal Mistrem Jiří Mára.

Letní závod se jel ve Svitavách 10.-11.8. , kde nás ve svém areálu přivítal Model Klub Svitavy. Tento areál plně vyhovoval letnímu dvoudennímu formátu. Byly zde sprchy, dostatek místa pro depo, možnost noclehu přímo v hlavní budově na postelích, bufet do ranních hodin, no prostě vše co je pro pohodlí soutěžících potřeba. Jo a taky dráhu, na kterou se od některých snesla menší kritika. A překvapí o to víc, když přijde od těch, co byli na Warmupu a moc si areál i dráhu pochvalovali, nechápu nic. Jen abychom si rozuměli, dráha byla pro všechny stejná a na nějaké žabomyší války jsem už starej, tak mi s tím pánové polibte… . To byl asi jediný škraloup, na celé sezóně, o kterém vím.

Zimní závod MČR pořádal náš klub Rc Cars Ostrava, ve spolupráci s RcTeamRychvald, ve sportovní hale v Bílovci začátkem prosince. Opravdu velká dráha s rovinkou okolo 40m a velkými skoky. Závod byl pouze na jeden den, aby ti co brblali v létě, že je celý víkend  v …, si přišli na své. Nebudu se tady rozepisovat o závodě samotném, kdo se kdy převrátil a komu upadlo okolo, jednak je to zbytečné a taky si to už nepamatuji. Jen bych chtěl vyzdvihnout opravdu profesionální přístup všech soutěžících. Na dráze i v depu bez incidentů, nasazování včas a hlavně všichni s dobrou náladou. Pro oba závody jsme vypsali volné kategorie bez licencí, ve Svitavách s e-osminou přijel jen jeden a v Bílovci s 1:18-16 nikdo, Jediná kategorie, která je schopná života je SC Truck. Celkové výsledky najdete na http://www.rcacr.cz/vysledky-2013-2/

No dost bylo historie, co nás čeká v roce 2014?

Sytém dvou závodů a jednoho Mistra zůstává. Co se týče předepisování pneu, mám na to názor takový, jediní kdo se na to ptají jsou prodejci a ne samotní soutěžící, MČR není komerční záležitost, navíc, když už předepsat, tak celá kola, nebo i vložky a ne jen pláště. Co se mazání týče, je povoleno je to nekontrolovatelné. No a nejdiskutovanější téma v posledních měsících  GIRO, tak pánové co s tím? Někdo to tají a dělá blbého, někdo se k tomu přizná(férové). Ano v pravidlech RCAČR bylo, že to v autě vlastně nemá co dělat, ale v době kdy se to dá schovat do příjmače za 50éček, je toto nezjistitelné. A dělat na závodech policajta a zjišťovat, co kdo zase vyvinul, je asi  nadlidský výkon. A hlavně nefér, když se otevřeně povolí bude to opět stejné pro všechny. Bude to stejné jako do teď, ale bude se o tom vědět.  Proto, GIRO je otevřeně povolené, ale pouze do doby, než na to najdeme páku jak to kontrolovat. Může to být rok i víc. Byl bych tedy moc rád, aby ti co mají zkušenosti s touto věcí, aby dali na diskusní fóra, odkazy a poradili co a jak. Pánové a pokud se to někomu nelíbí, tak jako mně, tak právě přišla vaše chvíle, vymyslet, vyrobit, nebo jakkoli  sehnat věc, která to bezpečně odhalí nebo vyruší, jednoduché, že?

Určitě vás zajímá kde se letos pojede, tak pánové a dámy tady to máte.

Letní MČR – DĚBOLÍN u Jindřichova Hradce. Datum bude do půlky února.

Na zimní MČR v prosinci tímto vypisuji KONKURZ. Své nabídky posílejte na ludekszo@seznam.cz nebo 608730220

Pánové děkuji za účast na závodech a do Nového Roku vám přeji štěstí, zdraví a na závodních tratích hodně gripu.

 

Na závodech čau, Luděk Szostek předseda sekce e-buggy RCAČR