ETS Rd5 Luxembourg

Lubomír Černý


Velmi zajímavá  venkovní asfaltová dráha s klopenou zatáčkou Laguna Seca a klesáním v poslední šikaně před cílem byla velkou výzvou všem závodníkům. Počasí vyšlo také, po všechny 3 dny bylo slunečno a jako ve zbytku Evropy velmi teplo.

V nejvíce obsazené kategorii Pro Stock se Markovi Černému opět velmi dařilo. Vyhrál jak volné tak i měřené tréninky a do kvalifikace šel s velkým očekáváním. Kvalifikace byly obrovským bojem mezi Markem ( vyhrál kvalifikaci č.2,3 a 4) , Larsem Hoppem  a Mike Gosvikem. Lars vyhrál kvalifikaci č. 1 a tak pořadí na startu finálových jízd bylo Marek, Lars a Mike.

Jestli kvalifikace byly velmi vyrovnané tak finálové jízdy byly ještě napínavější a vyrovnanější. Ve finále si to Marek a lars opravdu užili. V A1 finále Marek 5 minut držel Larse za sebou s odstupen 0,1- 0,2 sek. Ale při nájezdu do poslední šikany před cílem se Lars dostal před Marka a zvítězil. V A2 udělal Marek chybičku hned v 1. kole a situace se obrátila a Marek jezdil 0,1 s .  za Larsem. V 8. Kole se mu podařilo se přes něho dostat a vyhrát jízdu o méně než 0,1 s. da zvítězí Marek nebo Lars. Prvních 9.  Kol držel Marek Larse za sebou, ale při nájezdu do klopené zatáčky se Larsovi podařilo Marka předjet, ale ještě v tom samém kole mu Marek předjetí vrátil a dostal se na 1.  Místo. Do posledního kola tedy Marek vedl a i když se Lars pokusit proskočit poslední šikanu a auto hodit do cíle Marek vedení udržel a získal své již 6- té vítězství v ETS. Spolu se 7- mi TQ se ujal vedení v tabulce vítězů 7. Ročníků ETS v kategorii Pro Stock. ( druhý Stockem má 6 vítězství a 6 TQ). Marek si tak udržel šanci obhájit titul šampiona ETS v posledním závodě v Trenčíně. Zde se bude rozhodovat o titulu mezi Markem a týmovým kolegou Janem Ratheiskym. Už dnes je jasné že titul připadne XRay , ale kdo to bude to se rozhodne za měsíc.

Z dalších českých jezdců se Kuba Šimurda umístil ve Pro Stocku na 15. Místě a Michal Bok v Modifiedu na 50. Místě.

V kategorii Modified si Ronald Volker zajistil již svůj čtvrtý titul mistra ETS v řadě a celkově zvítězil v Luxembougung

""

Modified celkový výsledek
1. Ronald Volker – Yokomo – 2 body 
2. Marc Rheinard – Tamiya – 3 
3. Jilles Groskamp – Tamiya – 5 
4.  Lucas Urbain – VBC Racing – 7 
5. Viktor Wilck -. Tamiya – 8 
6. Loic Jasmin – Yokomo – 8 
7. Alexander Hagberg – Xray – 11 
8. Elliott Harper – Team Durango – 13 
9. Christopher Krapp – Kyosho – 15 
10.Leo Arnold – Team Magie – 17

 

""

Xray Pro-Stock Celkový Výsledek
1. Marek Černý – Xray – 2 body 
2. Lars Hoppe – ARC – 3 
3. Martin Hofer – Schumacher – 5 
4 Gilles Choque -. Xray – 7 
5. Mike Gosvig – Awesomatix – 9 
6. Henrik Heitsch – ARC – 10. 
7. Joe Streff -. Xray – 12. 
8. Jan Ratheisky. – Xray – 15 
9. Max Machler – Awesomatix – 15 
10.Julian Borowski – Serpent – 15

 

Reportáž na MyRcm: http://ets.redrc.net/

Podrobné výsledky:

"" Xray Pro Stock Class
"" Hobbywing Formel class
"" Formel class
"" Ride Modified Class

 

Fotogalerie na RedRC.net: http://ets.redrc.net/gallery/