Bosonohy 27.7.201 – náhrada za 1. závod v Trenčíně

Jiří Žardecký


Dobrý den,

jJsem Jirka Žardecký, je mi 19 let a budu pro vás připravovat reportáže ze závodů NCC. Jezdím kategorii Stock s modelem Xray NT-1 Spec. 2013, k auto modelařině mě přivedl Alek Žvák před 5 lety, když byl mým vedoucím v kroužku RC modelářů v DDM kam jsem chodil od 8let  a se spalovacími modely závodím 3. sezónu a připadá mi, že by bylo dobré naši základnu rozšířit o další mladé jezdce a touto formou o nás chceme dát vědět.  Fotoreporty jsou k dispozici na stránkách www.rcblansko.eu.

Dnes se jede závod na špičkové bosonožské dráze, v nejdelším provedení se šikanou na konci cílové rovinky a klíčovou dírkou v technické časti tratě. Máme 7:38 a většina jezdců je již na místě. Všichni si vybalují věci, prvních pár jezdců již startuje motory a chystá se k tréninku.

Počasí nám krásně přeje teplotu máme příjemných 18°C.

08:02 nám na trati trénuje 8 jezdců, stroje zatím nejeví žádné technické závady.

08:19 tu máme první kolizi. Leopold kohoutek zapoměl na pozměněnou, nejdelší variantu tratě a na konci cílové rovinky

se katapultoval do vzduchu přes pokličku a jeho vůz udělal apartní salto. Naštěstí nedošlo k žádnému technickému poškození.

09:00 za sebou máme rozpravu, na které byl napomenut Ondřej Hubáček za technický stav karoserie a byl oznámen začátek závodu na 9:05. To jest čas startu první skupiny kategorie stock.

9:21 za sebou máme první rozjížďku a na prvním místě se v ní umístil Leopold Kohoutek, já jsem byl nucen odstoupit díky technické závadě v podobě vyšroubovaného táhla řízení a díky tomu jsem se propadl z druhého místa hluboko dolů.

10:40 Je před námi poslední kvalifikační jízda všech skupin a uvidíme jak se nám to rozhodí do finále…

11:49 probíhá nám polední pauza, poslední rozjížďku máme za sebou a do finále nám přímo postupují Hubáček, Škola, O. Groch a Zagora.

12:33 V průběhu půlfinále se stalo mnoho zajímavostí. Hned po startu jsem přepálil vjezd do šikany a odpálil jsem se přes pokličky do kotrmelců, získanou ztrátu jsem dohnal a držel jsem se na druhém místě za A. Žvákem, na třetím místě

byl Leoš Kohoutek, pořadí ostatních jezdců bylo velmi proměnlivé. Osm minut před koncem závodu jsem v dolní zatáčce na cílovou rovinku vyjel z tratě a utrh jsem těhlici pravého předního kola, pustil jsem se do oprav a v průběhu opravování

se do depa přiřítil A. Žvák pro převodová kola, která závod vzdaly. V této prodlevě se dostal do vedení Kohoutek. Opravy se mě s Alekem zadařily a nastoupili jsme 3 minuty před koncem závodu zpět. Alek měl štěstí a nepropadl se

o mnoho, mě však návrat do závodu na dohnání ztráty nestačil a dojel jsem na 7. místě, tudíž jsem nepostoupil. Finální pořadí 1/2 finále tedy je: Kohoutek, Hejtmánek, Minčev, Žvák , Kříž, Jiří Groch, Jiří Žardecký, Továrek Ladislav

Finále skupiny open bylo poměrně klidné, akorát Pavel Jansa neustále ztrácel zadní kola. Na prvním místě dojel Michal Jansa za ním Lukáš Ruber a třetí Kulhánek.

Finále skupiny Stock bylo velmi destruktivní a pro některé mechaniky by bylo vhodné ocenění zlaté tretry.

Upadávala kola, karoserie, vypadávaly řemínky a podobně. Na prvním místě dojel Alek Žvák, který startoval z 8. místa za ním Richard škola a třetí byl domácí Tomáš Hejtmánek.

Celkově bych závod zhodnotil jako velmi vydařený, počasí bylo krásné vozy sloužily jak měly. Další závod nás čeká ve Svitavách, na tom nebudu a reportáž sepiše někdo jiný.

Fotoreporty: http://alek-r1.rajce.idnes.cz/1._5_zavod_NCC_27.7.2014_-_Nahrada_za_prvni_zavod_Trencin

http://zbynaseat.rajce.idnes.cz/NCC_Bosonohy_nahrada_za_Trencin_27.7.2014

 

Modelařině zdar! Jirka Žardecký