Hit Zlín 10.4.2010 – online

Igor Vlahovič


LAST UPDATE: 10.4.2010, 22:10 – video z vyhlášení k dispozici

Poslední body do konečného pořadí seriálu HIT Zlín Xray Serie, vyhlášení celkových výsledků, pohodová atmosféra, zajímavý tvar dráhy. Tak u toho nesměla redakce Masters chybět.

Kromě toho všeho zajištěno občerstvení s donáškou pomalu až do depa. Price money připraveny a na obdiv vystaveny i poháry pro celkové vítěze. No a potom u toho nebuďte.

Místa pro depa naplněná už brzy po ránu a dráha plná modelů. Koordinovaný trénink řídí jak Zdeněk Šafář, tak i počítač (tedy program). Zdeněk dnes bude dohlížet na průběh a korektnost celého závodu a bude mu u toho pomáhat Petr Novotný, Jakub Černý. Tedy dle mého názoru. Ale na těchto závodech je vždy vše v klidu a tak se není čeho obávat. A to i přesto, že jde o poslední bodíky do pořadí, jak již bylo v úvodu zmíněno.

Nyní nastal čas na test modelů 1/18, které mají svůj časový úsek.

Tomáš Brodský létal s fotoaprátem kolem dráhy a také pořizoval archivní záběry. Po zachycení záběru ihned kontroloval svoji práci a dělal případnou korekci. A jeho foto je určitě lepší než moje.

V depu STS Chvojkovice plno a veselo. Pivečka a zásoba energetického nápoje HELL dávala tušit, že i zde nenechali borci nic náhodě. Otázkou ještě zůstává, jak jim to dnes půjde. Ale i jinde probíhaly mohutné přípravy. STS nebylo vyjímkou.

Dráha dnes zajímavě postavená a jede se v protisměru. A tak než si pilot zvykne na průjezdy a pokličky co nahazují, byl jsem několikráte ve vzduchu. S modelem 1/10 poklice ještě ustojíte, s 1/18 již nikoliv. To letíte a hodně daleko. Návaznost zatáček a dlouhá cílová rovinka = dobře postaveno. Presentace probíhá postupně a během 10. minut bude zahájení závodního dne. Slova se určitě ujme opět Petr Novotný a všem účastníkům dnes vysvětlí, co jak bude probíhat. Počkejme si na tento zahajvací ceremoniál, kde budou přítomni všichni závodníci.

Rozprava – na ní se jezdci dozvěděli informace o závodu v Trenčíně, info o zahajovacím závodě 6ti hodinovka týmů a o letní sezóně HIT. Ihned po ní se mohlo začít závodit. Přitom počet skupin podobný minulému závodu a účast opět dosti silná a to v kategoriích EKO 2WD, MT a T, Micro, Stock a Super Stock.

Ještě těsně před startem prvního kola na dráze kroužil s motorkou Roman Štalmach. A už nás vyzývá Jakub Černý na start Micro. Jdeme na to…

Kvalifikace kolo první

Micro – 4 x poklička a Igor ztrácí na Karla Kratochvíla a Tomáše Brodského kolo. Karel tedy první jízdu vyhrál. Pavel Martinec kroužil dnes také a to společně s Petrem Nesládkem. Martin Kratochvíl na jízdu nenastoupil. Aby Igor potrápil oba soupeře, musí se nad stylem jízdy zamyslet.

MT a T – pouze 4 jezdci na startu. Milan Peška se zřejmě posilnil nápojem HELL, protože bez problémů dojel do cíle jako první. A to na první pohled vypadala jízda Petra Novotného pohledněji a tento pilot nepotřeboval nasazovače. Matěj Bábovský a Ríša Granát také dnes na tribuně. Opravdu bylo potřeba práce nasazovačů minimálně. Borci už umí ovládat svoje stroje dokonale.

EKO 2WD – Fanánek Stodola sice vyhrál jízdu ve své skupině. Ale trumfnul ho v druhé skupině Roman Štalmach. A dobrý výkon podal také Luděk Maléř. Dvě skupiny v této kategorii svědčí o její oblíbenosti na tomto seriálu. Modely pouze ze zadním náhonem, pohodová jízda a klidný prst na plynu. Opravdu zajímavá kategorie.

Stock – Jakub Šimurda a David Fráňa v čele po prvním kole. David jen „o chlup“ za Jakubem. Nájezdem 22. kol se Jakub nemusí za svůj výsledek stydět a v Super Stock by se rozhodně neztratil. Fanánek Stodola ve skupině 1 najel 19 kol a byl zde nejlepším. Martin Řezáč najel 5 kol a skončil. Poněkud neočekávané ukončení této jízdy v podání Martina.

World GT – pouze jedna skupina 2WD strojů značky Xray X10 Pan Car. Petr Novák opět na startu. Mirra Dolanský zajel nejen best lap, ale i nejlepší nájezd. Dušan Vičánek společně s Markem Černým souboj v jednom kole. Petr Jeremejko bez měřeného údaje – na jízdu nenastoupil. I Rudolf Ševčík skončil dříve než očekával a to v sedmém kole.

Super Stock – Olda Groch ještě před jízdou diskutoval s Pavlem Novotným o možnostech pouštění. Pavel má novou karoserii z dílny Marka Černého (otec Petr Novotný taktéž) a tak Olda prohlásil, že když ji má tak pěknou, bude ho prý pouštět. Jak to bude doopravdy, to se uvidí. Na dráze kroužily modely stáje pekáren Veka ve firemní žluto-černé kombinaci. Hádejte, kdo dnes opět všechny závodníky pohostil kvalitním sladkým pečivem hend po ránu ? U časomíry se střídají Zdeněk Šafář a Jakub Černý. Ten již udělil jedno Stop and Go za předčasný start. Jakubovi prostě nic neunikne. Petr Zvejška najel 22 kol – a to je stejný výsledek jako ve Stock. Libor Holub najel kol 24 a nechal za sebou Martina Kratochvíla, Zdeňka Šafáře a další jezdce v jeho skupině. Zatím nejlépe zajel Karel Kratochvíl. 25 kol nájezd. Zatím nejlepší výsledek.

První kolo je za námi a bez otálení se jde hned na druhé kolo.

Kvalifikace kolo druhé

Micro – tentokráte Igor potkal pouze jednu pokličku, což je příjemné zlepšení. Nájezd 23. kol před kolegy Karlem Kratochvílem (22 kol) a Tomášem Brodským (22 kol) je dobrý výsledek. Martin Kratochvíl zatím nedal stroj dohromady a Pavel Martinec jel neskutečně sjeté přední mechy. Souboj titánů ve finále se dá opět očekávat – Igor vs Karel vs Tomáš.

MT a T – jízda po zadních kolech. Milan Peška na toto byl expert. Hezké na pohled, ale klidná jízda Petra Novotného = vítězství. A i Ríša Granát nechal Milana za sebou. Práce nasazovačů byla potřeba, ale pomálu.

EKO 2WD – Fanánek Stodola si vylepšil nájezd o kolo. Roman Štalmach opět výborně a dokázal najet kol 22. Zdeněk Jánoš společně s Luďkem Maléřem, Hurou Hrabcem a Petrem Jeremejkem v jednom kole (21). Pěkně se nám to vyrovnalo a finále A bude napínavé. Vojta Jeremejko zatím v pozadí startovního pole.

Stock – Martin Řezáč zajel kolo pod 15. sekund a vyhrál jízdu ve skupině číslo 1. Tentokráte na něj Fanánek Stodola neměl a to první jízdu vyhrál. Jan Zádrapa zatím také v pozadí. Ve skupině číslo 2 si polepšili jak Kuba Šimurda (22 kol), tak i Ladislav Lebánek jun. (22 kol). Martin Kratochvíl třetí v pořadí s nájezdem 21. kol. Kdo bude v A finále ? Nepředbíhejme, máme před sebou ještě jedno kolo kvalifikací.

World GT – Mirra Dolanský opět s náskokem. Marek Černý dobře jezdí a stejně dobře lakuje karoserie. Mám dojem, že zatím co já trávím mnoho času na netu s obsahovou náplní portálu, on tráví čas v „garáži“ a lakuje karoserie na zakázku. Ríša Granát, Milan Peška a i Marek nájezd 24 kol a jeví se to velmi vyrovnaně.

Super Stock – ještě zbývala půlka časového limitu jízdy Super Stock číslo 1 a Olda už směřoval k tribuně. Leoš Zádrapa jede také tuto kategorii, ale nájezd 19 kol na finále A rozhodně stačit nebude. Výborně Libor Holub (24 kol) a finále A má blízko. Mnoho pilotů má nájezd 23 kol – řekl bych, že je to průměr. Dnes opět na závodě Václav Sauer, který jede ve skupině s Jirkou Cigánkem, Jakubem Šimurdou, Dušanem Vičánkem a dalšími borci. A Vašek nájezdem 25. kol si polepšil. Kuba Šimurda také. Další aspiranti na Ačko. Nájezd 25. kol by mohl stačit, otázka je, kolik jezdců ho najede. Karel Kratochvíl a Marek Černý také 25 kol.

Máme před sebou poslední kolo kvalifikací. Zatím průběh bez prodlev a zdržení. Klid v depech a na tribuně. Zatím uděleno pouze jedno Stop and Go.

Kvalifikace kolo třetí

Micro – Igor pouze jedna chybka a vylepšení nájezdu a kola. TQ má tento jezdec jisté. Tomáš Brodský taktéž 23 kol a i on zlepšení. Karel nyní odstoupil z jízdy pro vypadlou poloosu. Martin Kratochvíl konečně zajel svůj první výsledek. Avšak do finále A postupují všichni a tak může být v klidu.

MT a T – Petr Novotný se snažil jet krásnou a čistou stopu skoro jako v Super Stock. A to se mu vyplatilo v podobě prvního místa na finále. Peška vs Granát = boj o další místa ve velkém skákacím finále.

EKO 2WD – Milan Peška zdržoval start další jízdy. Navíc si sebou na post nasazovače vzal gluášek a posléze si objednal i pivečko. Pak bylo jen vidět spokojený výraz v jeho tváři. Naštěstí borci této kategorie jedou v klidu a tak Milan mohl v klidu pojíst. Až nyní jsem si všiml, že model Leoše Zádrapy je osvětlen. Moc pěkné a jedinečné. A co více, Leoš vyhrál tuto jízdu. Nechal za sebou Martina Vonáska. A Kuba Černý to žene kupředu. Vědomí vyhlašování celkových výsledků je hnacím motorem. Ale není potřeba to zdržovat. Pokud jsou piloti nachystáni, není co řešit. No a Roman Štalmach opět vyhrál svoji skupinu a zřejmě získá TQ v této kategorii.

Stock – netroufám si říci, kdo bude mít post TQ v A finále. Ale Jakub Šimurda, Ladislav Lebánek jun., David Fráňa – ti promluví do konečného pořadí určitě. Fanánek Stodola s nájezdem 20. kol se do Ačka taky dostane. Tomáš Kovařík junior avšak nikoliv.

World GT – konečně Milan Peška zajel 25 kol. TQ asi udrží Mirra Dolanský, ale ve finále již našel soupeře číslo 1. Na jízdu nenastoupil Marek Černý a Petr Novák. Všichni pojedou Ačko a tak i zde není stres s umístěním.

Super Stock – přijeli spolu z Brna, sedí spolu v depu – ano Olda Groch, Petr Zvejška a Vašek Sauer. Všichni jedou kategorii Super Stock. Zatím nejlépe Vašek z tohoto tria. Šikana před nájezdem na cílovou rovinku je opravdu zrádná. Pokličky jsou nenápadné, ale několika jezdcům už nadělaly potíže. Přitom se tento úsek dá projet krásně čistě. Ale… David Fráňa i Petr Zvejška najeli 22 kol. Na finále A to možná stačit bude. Ještě však jeou další 3 skupiny a v nich také dobří jezdci. Pokud vezmeme v úvahu nájezd 25. kol, tak těch 22 je na hraně. TQ získá dle předpokladů Karel Kratochvíl.

Tak a máme před sebou velké finále. Snad jediným stinným bodem byl fakt, že zájemců o vynikající guláš bylo více než porcí. Z toho plyne, že příští sezónu se musí vařit více guláše !!! Hladový jezdec není dobrý jezdec. Tomáš Brodský u výsledkové tabule přemýšlel o dalším vývoji v kategorii Micro. Co je potřeba, aby se právě on stal celkovým vítězem kategorie. Jsou s Karlem Kratochvílem za sebou a Igor svou účastí situaci rozhodně neulehčuje. Chvilka oddychu a jdeme na finále číslo 1.

Finále kolo první:

Micro – jedna poklička opět před startem a Igor pocítil problém s mechovými koly vzadu. Ale i přes urvaný mech na zadním kole byl Raptor stále dobře řiditelný. Ale vlastními chybami se Igor propadl až na třetí místo v jízdě. Karel Kratochvíl v pohodě první s náskokem kola. Igor sice bojoval s Tomem Brodským, který také vyrobil pár chyb. Ale druhé místo udržel. Petr Nesládek nyní čtvrtý. Martin Kratochvíl po problému s modelem na finále nenastoupil. Pavel Martinec vzorně uhýbal.

MT a T – Petr Novotný využil pozici TQ a bez problémů si dojel pro své první místo. Opět čistá stopa a i pohledné a řízené skoky. Milan Peška druhý.Matěj Bábovský pátý. Mezi piloty kola rozdílu a pole uzavel skokan Ríša Granát.

EKO 2WD – B finále ovládl Fanánek Stofdola, který mne láká na zítřejší ZVK. A finále bylo ve znamení souboje Romana Štalmacha a Petra Jeremejka. Roman oslavil první vítězství. Třetí v Ačku Luděk Maléř.

Stock – Bčko se povedlo Danielu Vičánkovi. Matador Fanán Stodola druhý. V tomto finále jeli pouze 4 piloti. A finále a 10 borců na tribuně, převážně junioři. Zdeněk Šafář vyzval všechny k uklidnění jízdy. A bylo to ostré finále, ze kterého vítězně vyšel Jakub Šimurda před Ladislavem Lebánkem ml. a třetím Martinem Kratochvílem . V A finále jel i Pavel Martinec, na kterého dohlížel otec Karel. Pavel dojel pátý.

World GT – čistý start bez kolize. A to byl Tomáš připraven se svým aparátem zachytit ostré okamžiky. Mirra Dolanský TQ a od začátku do konce vedl. Ríša Granát jezdil na druhé pozici a za ním Milan Peška. A až čtvrtý Marek Černý. A takto i jízda skončila. Mirra ovšem s dostatečným náskokem před ostatními.

Super Stock – čtyři finálové skupiny. Začlo se Déčkem. Zde to bylo nesmírně vyrovnané. 4 jezdci v 19. kolech. Vyhrál Michal Kubina. C finále bylo ve znamení Jirky Cigánka. U toho jsme zvyklí, že je v A finále. Nechal za sebou Pavla Novotného. C finále bylo také velmi vyrovnané. Jel zdy i Tomáš Brodský, který jede i Micro. Jakub Černý opět komentoval jízdu a i chování jezdců. Z vyrovnaného souboje vyšel jako vítěz Tomáš Juřica. A finále jsem natáčel, aby byl zase nějaký ten záznam. Zde se kvalifikoval Vašek Sauer. Karel Kratochvíl první. Ale krásné souboje o třetí a další místa. Vše budete mít na videu.

Igor si dal před jízdou nápoj HELL a bude zvědav, jak zajede v druhé finálovce po úpravě mechových kol. Ve hře jsou stále body do pořadí a nic není jasné v tomto závodě.

Finále kolo druhé:

Micro – nápoj Hell, který Igor pozřel před jídou měl asi pozitiví vliv. Po startu Igor bojoval s Tomem. Ten ho dokázal podjet a potom Igor na oplátku tlačil na Toma a čekal na jeho chybu. Mezi tím oba dojel Karel a taky čekal, co bude. Vzápětí di Igor a Tomáš vyměnily pozice až nakonec Tom vážně chyboval. Pak začal souboj znova a to Karel vs Igor. Karel čekal na chybu a potom cca 30 sekund před koncem riskl nájezd na rovinku. A poklička rozhodla. Igor první. Neuvěřitelný průběh finále, kde není vůbec nic jasné. Petr Nesládek i Pavel Martinec opět vzorně pouštěli.

MT a T – tuto jízdu jsem krátce natočil. Petr Novotný i podruhé vítězem. Ov šem druhý Ríša a třetí Milan Peška ve stejném kole.

EKO 2WD – B finále opět dobře Fanánek Stodola. Martin Vonášek nyní druhý. Ale Bčko vyhrál Fanánek. A finále vyhrál opět Roman Štalmach a to s náskokem dvou kol. Petr Jeremejko uhájil místo druhé před třetím Jurou Hrabcem. Nedařilo se jinak dobře jezdícímu Zdeňku Jánošovi.

Stock – Bčko a zde pardál Fanán Stodola mezi juniory. Dojel druhý a Daniel Vičánek první. Ale ostatní také ve stejném kole. A finále jsem opět natáčel. Průběh uvidíte na záznamu. Vyhrál jak bude zřejmé Jakub Šimurda. Ale Fanánek Stodola bojoval se svým 2WD urputně a ještě po jízdě probíhalůa ostrá diskuse o stylu jízdy.

World GT – start bez kolize. Mirra Dolanský i podruhé v pohodě a stává se vítězem dnešního závodu. Ríša udržel druhé místo a konečně se podařilo dobře zajet i Markovi Černému (3). Dušan Vičánek až čtvrtý. Zde je tedy o prvním místě rozhodnuto.

Super Stock – D finále v režiji Michala Kubiny. Minulá jízda byla velmi vyrovnaná. Nyní rozdíly mezi jezdci o jedno kolo. C finále komentované Jakubem Černým opět napínavé. Pavel Novotný vs Jirka Cigánek, kterému držela palce jeho přítelkyně. Drobné chybičky Pavla Novotného, tlak Jirky Cigánka a nakonec vítězem Jirka. Olda Groch třetí. B finále a souboj Martina Kratochvíla a Tomáše Brodského. A opět vše pod taktovkou Jakuba Černého. Tomáš Brodský uhájil pozici před Martinem. Vyhrál Tomáš Juřica. A finále a 10 nejrychlejších jezdců dne. Jakub Šimurda si lehce zkrátil trať a neunikl zraku Jakuba. Opět několik vzájemných soubojů, kdy Karel Kratochvíl opět první až do konce. Ovšem Petr Novotný vs Marek Černý. Za nimi další jezdci a většina v jednom kole. Marek Černý druhý a Dušan Vičánek třetí.

A honem na kolo třetí.

Finále kolo třetí:

Micro – Igor po startu první a pomalu si dělal drobný náskok. Karel chyboval a pak jen dotahoval. Tomáš později Igora dojel a tlačil. Do doby, než provedl chybu. Igor náskok ztratil v momentě po své chybě na svém oblíbeném místě. Ale pak i Tom a Igor vyhrává a stává se vítězem dnešního závodu. Jaké bude pořadí celkově – vše se dozvíte ze záznamu, který pořídil Karel Martinec (díky). Igor zajel i nejrychlejší kolo a to 12,29. Dnes jel motor Tekin 5500 kV, převod 36/21 a LiPo Ray Gold 1100 mAh, 33C. Obutí – medium široké na obou nápravách.

MT a T – za Petra Novotného jel syn Pavel a jel hodně podobným způsobem. Já nyní více nasazoval. Ríša měl jednoznačně nejrychlejší stroj a po dráze doslova létal. A také vyhrál před Milanem Peškou a Pavlem Novotným. Zde je již vítěz zřejmý.

EKO 2WD – Fanán Stodola vyhrál B finále. Sláva a třikrát sláva. Poslední řež v Ačku opět zaznamenána. Leoš Zádrapa sice hezky svítil, ale hůře jel. Kdo asi vyhrál ? Roman ? Ano, správně.

Stock – B finále by vyhrál Fanán, ale namotala se mu na přední kolo páska z koberce a skončil. Daniel Vičánek toho využil a zvítězil. V Ačku hned skončil Martin Kratochvíl a pak už pozoroval jízdu kolegů. Jakub Šimurda nenechal nic náhodě a zvítězil před Laďou Lebánkem a Davidem Fráňou.

World GT – rozhodl jsem se pořídit záznam z této finálové jízdy. takže si počkejte na video, kde pocítíte atmosféru jízdy. Dobrá tedy – vyhrál Mirra Dolanský. Marek měl nový podvozek a konečně byl po jízdě spokojen.

Super Stock – nápoj HELL je buď slabý, nebo už na mne nepůsobí. Trochu únavy a ostražitost v pozorování dráhy je menší. A tak se koukám na výsledky před domácí wifi. D finále souboj Michala Kubiny a Marka Soukupa. První Michal. C finále nedal Jirka Cigánek šanci Pavlovi Novotnému a vyhrál a stal se vítězem tohoto finále. Bčko probíhalo a Petr Novotný se přiznal, že s kolegou Petrem Novákem dal na posilněnou rum. A nezůstalo u jednoho. A tak si nebyl jistý svým výsledkem v A finále. A já pořád, proč mi ten Petr Novák mluví do záznamů… Je to venku přátelé. B finále vyhrál, jak jsem zaregistroval Tomáš Juřica. A Petr Novák druhý a to i s rumíky v krvi !!! A finále opět v režiji Karla Kratochvíla. A po startu brzy odstoupil Petr Novotný. Takže obavy o průběh jízdy byly u Petra před jízdou oprávněné. Martin Bábovský chyboval. Dojel na osmé pozici. Druhý Jakub Šimurda, třetí nyní Marek Černý.

Nyní se budou vyhlašovat výsledky závodu a celkové. Budu fotit a natáčet celkové vyhlášení zimní sezóny. Vyčkejte si na galerii. Osobní názor na dnešní akci ? Pohodový závod, přátelská atmosféra a navíc další vítězství k dobru pro model Raptor TC a jeho majitele.

Text k závodu je možná dobrý a ujde, ale nejlepší je vždy na daném závodě být osobně. Toto se nedá ničím nahradit. Upload foto a video proběhne cca kolem 21. hodiny.