Le Mans serie míří do Bosonoh

Roman Krejčí


<p>
Letos již šestým závodem bude pokračovat Moravská Le Mans Serie závod na osvědčené a zajímavé trati v Brně Bosonohách. Závod je naplánován opět na 4 x 15 minutové jízdy, kdy <!– separe –>vítězem bude ten, kdo najede nejvíce kol za nejkratší čas. Doplňkovým závodem bude stejně jako před 14 dny v Otrokovicích samostatný závod Formule 1. Je to taková předzvěst možné spolupráce pro příští rok, kdy by se Le Mans Serie mohla jezdit společně se zajímavým šampionátem Grand Prix Elišky Junkové. Ale nepředbíhejme a pojďme se podívat, co nás v Brně čeká.
</p>
<p>
Závod Le Mans Série se pojede tradičním způsobem. Tedy nejprve dvě kvalifikace, do které nastoupí všichni jezdci ze všech tří skupin GT, LMP2 i LMP1 najednou. Respektive postupně tak, aby se prostřídali na tribuně. Opět bude omezený maximální počet najetých kol na každou kvalifikaci. Pravděpodobně to bude 20 kol na každou kvalifikaci. O rozdělení jezdců do finále A, B a případně C rozhoduje nejrychlejší dosažený čas na jedno kolo. Poté čeká podle plánu na jezdce celkem 4 x 15 minutové finálové jízdy, které se sčítají podle nájezdu kol. Vyhrát tak v absolutním pořadí klidně může i ten, kdo startuje ve finále B. Naopak se neškrtá žádný výsledek a závod je chápán ve smyslu vytrvalostního. Postavení na roštu prvního finále je dáno pořadím v kvalifikaci, v následujících finálových jízdách bude postavení na roštu upraveno podle aktuálního pořadí. Finále B startuje z roštu za pomyslným koncem roštu A finále, jakoby stáli všichni jezdci za sebou. Do finálových jízd budou jezdci rozděleni rovnoměrně, tedy stejný počet ve finále A, B a případně i C.
</p>
<p>
Obdobným způsobem se pojede závod Formule 1. Pouze s tím rozdílem, že finálové jízdy budou kratší, tedy 4 x 10 minut. Opět se pojedou dvě kvalifikace a předpokládáme jednu finálovou jízdu, kde pojedou všichni dohromady.
</p>
<p>
Přihlásit se do závodu je možné na stránkách <a href=“http://www.rc2wd.cz/prihlaska_2010_06.php“ target=“_blank“>ZDE</a>. Tam jsou k dispozici i přesná <a href=“http://www.rc2wd.cz/mlms_propozice2010.php“ target=“_blank“>pravidla</a> ze kterých vybíráme:
LM-GT &#8211; vozy 2WD s karosérii GT, motor max 21,5T střídavý, nebo Johnson a obdobný uhlíkový, kola libovolná do šíře 30mm, šířka vozu 200mm
LM-P2 &#8211; vozy 2WD s karosérii Le Mans (placky), motor max 10,5T střídavý, kola libovolná do šíře 32mm, šířka vozu 200mm
LM-P1 &#8211; vozy 2WD s karosérii Le Mans (placky), motor max i kola bez omezení šířka vozu do 240mm
</p>
<p>
Skupiny jedou dohromady, takže je možné se přihlásit pouze do jedné z nich. Hodnotí se absolutní pořadí do mistrovství a skupiny také zvlášť, a zvlášť probíhá i předání pohárů za umístění na prvních třech místech v každé skupině.
</p>
<p>
Formule 1 &#8211; bez omezení, formulové vozy 2WD
</p>
<p>
Těšíme se na nedělní závody.
</p>