TECH: Arta Garaiya – Japan Super GT

Igor Vlahovič


<p>
„Autobacs Racing Team Aguri v roce 2007 znovu vstoupil s jejich modifikovanou verzí ASL Garaiya
v třídě GT300 opět do závodu. A to do seriálu Japan Super série <!– separe –>GT u příležitosti
10. výročí ARTA Racing. S veterán řidiči Morio Nitta a Shinichi Takagi tým ukazoval,
že si zasloužil 1. místo ve třetím kole série na okruhu Fuji Speedway. Na konec sezóny
držel solidní čtvrté místo v celkovém pořadí.“
</p>
<p>
Dle reálu má tento závodní stroj velmi zajmavého tvaru jiné zbarvení, než jaké jsem navrhl
já osobně. Ovšem bílá barva je mi blízká a vyniknou na ní detaily. Proto po Lamborghini Gellardo je
i tento supersport takto zpracován.
</p>
<p>
Lexanová karoserie je z produkce fy Tamiya v měřítku 1/10 a šíři 190 mm. Tato boudička je určena pro podvozky TB03, TA05. Na štítku nenajdete informaci o možnosti použít ji na šasi TT-01. Ale mně se podařilo ji na tento podvozek umístit. Kromě mírně zvýšeného předního spoileru je vše v pořádku.
</p>
<p>
V balení najdete mohutné zadní křídlo, zpětná zrcátka. Dále pak krycí nálepky na okna a přední paraboly (ano i zde jsou paraboly, avšak lesanové). Samolepky jsou předřezány, jak jsme u většiny karoserií Tamiya zvyklí. Gumové kroužky, oboustranná samolepka a závlačky samozřejmostí.
</p>
<p>
Pokud budete tuto karoserii dělat dle reálu, musíte pak lakovat jak spoiler, tak i zrcátka do barvy vozu. Základní plast je totiž bílý. V mém případě jsem tohoto kroku byl ušetřen a ladí to. Originál vám přináším ve fotogalerii pro srovnání také.
</p>
<p>
Zajímavostí u tohoto GTčka je nejen jeho tvar. I pozice zpětných zrcátek je u každého jiná. Odlišuje se tak od ostatních závodních strojů dokonale.
</p>
<p>
I když mám rád ráfky pestřejšího tvaru, nyní jsem ponechal závodní kola Sorex. Nevypadá to až tak špatně. A opět to ladí s celkovým designem vozu.
</p>
<p>
Tento stroj pojede na posledním závodě Speed Passion ve Slavkově u Brna v kategorii Hobby, kde si pravděpodobně přijede taktéž pro první místo v závodní sezóně 2010.
</p>

<p>
<CENTER>
<object width=“425″ height=“344″><param name=“movie“ value=“http://www.youtube.com/v/m4ICdT7iPhc&hl=cs&fs=1″></param><param name=“allowFullScreen“ value=“true“></param><param name=“allowscriptaccess“ value=“always“></param><embed src=“http://www.youtube.com/v/m4ICdT7iPhc&hl=cs&fs=1″ type=“application/x-shockwave-flash“ allowscriptaccess=“always“ allowfullscreen=“true“ width=“425″ height=“344″></embed></object>
</CENTER>
</p>