Rychvaldský pohár – report

webbaker


V pátek 8.4. jsme se sešli v hale s motokárovou dráhou, abychom vyhlásili mistry volantu zimního závodění a taky, aby si to borci rozdali za opravdovým volantem a to o příští zimní startovné v celém seriálu.

Vyhlašování nejlepších mělo menší zpoždění, no já hlava děravá, plakety nechal doma. Ještě, že manželky mají svoje auta :-).

V rychvaldském zimním závodění se jelo jedenáct kategorií, čtyři v sobotu s ofroudy a pět v neděli s cesťáky. Tam byla nejvíc obsazovaná kategorie Hobby – 27, potom GT – 26, Stock 10,5 – 24, Formule – 21 a žáci 9. Žákovská skupina do třinácti let je dost nestálá, protože prckové furt marodili a tak se stávalo, že na startu byli jen čtyři. No co, tak pojedou s hobíky a že mají slabší motor? Vždyť jedou za žáky a hobíci na ně budou opatrní, ale hobíci měli veliký problém byť se silnějšími  motory a pravidelně se nějaký ten prcek objevoval na bedně.

Vítězové : Hobby- Láďa Holásek

                 Superstock-Libor Holub

                 Žáci-Radim Hruška

                 GT-Pavel Rajdus

                Formule-Tomáš Rajdus

V bugynách to bylo z pohledu účasti zajímavější ,1:18 -15 ,Autobus -20,ale  2wd – 46  a 4wd 56 vozů.Od letní sezony pojedou odděleně 2wd buggy a  trucky,sám jsem zvědavý co to udělá s počty lidí na startu,ale prý někteří dvoukoláři budou jezdit obě tyto zadohrabové kategorie.

Vítězové: 2WD –Tomáš Rajdus

                4WD – Ondra Vícha

                Autobus – Tomáš Koudelka

                1:18 – Kuba Vícha

                Žáci – 2WD – Aleš Hornštainer

               4WD – Matěj Matlák 

Plakety jsme rozdali třem nejlepším v každé kategorii a přicházel okamžik výběru cen, které věnovali RCBULET.CZ , TORA a 3M česko. Po loňském losování cen, kdy někdo vyhrál vrtulník a přitom chtěl auto a pak z toho neměl radost, jsme dali přednost  předloňskému způsobu, kdy jsou ke stolu s cenami povoláni nejprve všichni první a ti si v časovém limitu všichni najednou vybírají cenu. Je pravda, že vrtulníci zmizli velmi brzo. 🙂

Po rozebrání cen, naštěstí stoly mi nechali, se pokračovalo dalším kolem na motokárách, kdy to někteří  vzdali, protože museli už domů. Nebo měli špatné beznadějné časy na kolo. A přímý souboj o startovné na celou zimu se soustředil už jen na tři – Roman Krejčí, Zbyněk Kratochvíl a já Luďa. Já se s Romanem honil v rozestupu tak, abychom si nekazili nejrychlejší kolo o které vlastně tady šlo. Romanovi jsem nepatrně ujížděl a Zbyňka jsme rubli už o druhé kolo. A ZIMNÍ SEZONU 2011-2012 ZCELA GRÁTIS VYHRÁL ZBYNĚK KRATOCHVÍL.

RCTEAMRYCHVALD GRATULUJE.

A taky děkujeme,všem co si k nám přijeli zajezdit, za to že přijeli :-).

Foto najdete ve fotogalerii ZDE.

P.S autorem textu je Luděk Szostek