Pozvánka na MČR ve Rtyni v Podkrkonoší + info

Zdeněk Beneš


Milí závodníci,
 
přiblížil se konec letošní halové sezóny.  U konce jsou všechny cupové závody v této zemi. Všichni jsme rozježdění, auta na koberec nastavená. Proto je čas poměřit své jezdecké dovednosti na závodě Mistrovství republiky již tento víkend 16. a 17. dubna 2011 ve Rtyni v Podkrkonoší. Jeden velký závod na konci sezóny, na který se již chystají mnozí závodníci ze všech koutů země, se vás všechny snaží nově oslovit a zaujmout. Jistě jste už zaregistrovali změny, které se rozhodl prosadit nový předseda sekce electric track (elektro onroad modely). Již přihlášení závodníci jsou důkazem toho, že se záměr daří naplňovat a i my, pro letošek pořádající klub RCA Trutnov, jsme se rozhodli myšlenku plně podpořit.
 
Navazujeme na loňský úspěch, kdy se nám v rámci projektu RC Happy Weekend podařilo přilákat do haly v Trutnově 134 aut na start sobotního závodu. Po roce tak máme další příležitost užít si společně bezvadné závody, které by mohly být letos ještě lepší. A proč?
–          Závod bude mít dvoudenní formát, což jsme si mnozí vyzkoušeli třeba na závodě Mistrovství Evropy letos v únoru v Hrotovicích. Pět kvalifikací, kdy máte hodně šancí zajet své maximum nebo tréninky ve skupinách, v kterých se pak utkáte ve finále.
–          Bezvadná hala s velkým kobercem 30×20 metrů, komentované všechny jízdy, servis pro méně zkušené závodníky a rady od těch nejlepších, večerní párty přímo v hale, možnost přespání taktéž.
–          Je připraveno pamětní tričko pro všechny účastníky, podvozek Xray T3´11 pro nejtalentovanějšího žáka do 10 let!
–          Férové závodění díky dvěma rozhodčím a tradiční péče týmu RCA Trutnov.
 
I přes to, že o pořádání mistrovství bylo rozhodnuto poměrně pozdě, věříme, že si najdete svůj čas a chuť přijet si opravdu bezvadně zazávodit a pobýt s kamarády. Veškeré informace najdete na stránce RC Magazinu.

 
Těšíme se na všechny. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, stačí odpovědět na tento mail nebo od středy je k dispozici telefon 608 815 564.
 
A vy, co už se do haly ve Rtyni v Podkrkonoší nevydáte, si užijte jaro a letní asfaltovou sezónu. I v létě se bude konat Mistrovství republiky – 21. srpna 2011 v Blansku.
 
P.S.: V sobotu večer navíc vyhlášení zimního OPEN Tour 2010/2011.

 

Věnujte prosím pozornost i následujícímu textu:

 

Na závěr sezóny Mistrovství republiky – již přihlášeno 61 aut

Nový formát mistrovství opravdu pro všechny, skvělá atmosféra dvoudenního závodu, tričko, podvozek pro talentovaného žáka, komentované jízdy, mažoretky, večerní drivers párty  – to vše již příští víkend!

Příští víkend zakončí halovou sezónu mistrovství republiky electric track ve Rtyni v Podkrkonoší. Pořadatelé z RC autoklubu Trutnov opět připravují závod se vším všudy, tedy o zábavu bude postaráno po všech stránkách. Startovní listina se pěkně plní, takže se asi poprvé potká na jedné dráze současná generace závodníků ze všech koutů republiky. Již jsou přihlášeni čelní závodníci všech velkých seriálů, které se během zimy jely. Víkend navíc bude navazovat na úspěšný projekt z minulého roku s názvem RC Happy Weekend, kterého se zúčastnilo rekordních 134 aut na startu sobotního závodu!

Závody, pravidla, pneumatiky, startovné

Pro letošní mistrovství pořádané pod hlavičkou RC autoklubu České republiky byl zvolen dvoudenní závod, kdy v sobotu budou probíhat měřené tréninky a pět kvalifikací, v neděli pak opět tréninky ve finálových skupinách a pak tři finálové jízdy. Do pravidel byly zařazeny i oblíbené kategorie Formulí a GTček, dále pak Stock se 17,5 závity a tradiční Modified s neomezenou technikou. Pravidla jsou vhodně připravena pro všechny závodníky, že se nemusíte ničeho bát, napovídá i článek Pravidla MČR electric track – je to opravdu černá magie?.

Kategorie Modified a Stock budou soutěžit na osvědčených pneumatikách LRP CPX, které na rtyňském koberci s velkým gripem dobře fungují a auta se příjemně pilotují. Každý závodník si bude muset pořídit aspoň jednu kontrolovanou sadu těchto pneumatik za cenu 450 korun.

Startovné je stanoveno na velmi přijatelných 350 korun za celý víkend na každou kategorii. Pokud přijede žák do 10 let věku, bude platit pouze 200 korun. Je to tak další impulz pro všechny mladé závodníky, pro které bude připravena i speciální cena. Ti, co nemají licenci RCA ČR, zaplatí navíc 150 korun za kategorii. Tento poplatek jde na účet RCA ČR.

Doprovodný program, bonusy

Kromě samotného závodění se v parádní hale Orlovna vždy něco děje. A mistrovství republiky bude ještě větším svátkem. Samotný program tolika jízd bude dobrý základ, který v neděli před finálovými jízdami osvěží místní mažoretky, po celou dobu bude otevřen velmi příjemný bufet naplněný mnoha dobrotami. Zajištěn bude samozřejmě i profesionální servis a rady zkušených závodníků pro všechny, kteří budou mít zájem přiučit se něčemu novému. Každý závodník si z mistrovství odveze pamětní tričko, nejtalentovanější žák do 10 let dokonce nový podvozek Xray T3´11! Pro nejlepší jednotlivých kategorií budou připraveny poháry, diplomy a ceny. V sobotu večer bude pro všechny účastníky otevřen místní bar s občerstvením až do pozdních hodin. Navíc v průběhu večera proběhne i vyhlášení seriálu OPEN Tour.

Závody bude opět provázet živý komentář, nebude chybět mixovaná hudba na pozadí celého programu. Na regulérní průběh závodu budou dohlížet hned dva zkušení rozhodčí.

Pro všechny budou připraveny židle.

Ubytování

Závody se budou připravovat od pátku, kdy je také možné přijet, trénovat (od 22 hodin) a přespat v hale. V hale bude možné přespat i ze soboty na neděli. Přenocovat se bude moci v přilehlých místnostech haly, k dispozici jsou i sprchy, to vše za 100 korun/noc. Nezapomeňte si spacáky a karimatky!

Mimo halu je ve Rtyni i přilehlých obcích mnoho možností ubytování. Několik možností najdete zde, jinak poslouží internet. Mnoho možností je i v nedalekém Červeném Kostelci.

Program celého víkendu

Přesný program se samozřejmě bude odvíjet od celkového počtu přihlášených závodníků. Jeho finální podoba bude k dispozici až v pátek.

Pátek 15. 4.

19:00 – 22:00 otevření haly, stavba dráhy

od 22:00 volný trénink

24:00 uzavření dráhy

Sobota 16. 4.

07:00 – 08:00 volný trénink

08:00 – 09:20 první měřený trénink

09:30 – 09:45 rozprava a zahájení závodu

10:00 – 11:20 druhý měřený trénink

11:30 – 19:00 5 kol kvalifikací (uzavření dráhy po skončení kvalifikace)

20:30 – slavnostní vyhlášení OPEN Tour 2010/2011 (během drivers party)

Neděle 17. 4.

07:00 – 08:00 volný trénink

08:00 – 09:30 měřený trénink ve finálových skupinách

10:00 – vystoupení mažoretek

10:15 – 15:00 finálové jízdy

15:30 vyhlášení

Účast na oficiálním mistrovství republiky, které má svojí tradici a jehož vítězi jsou mimo jinými i třeba Martin Kořínek, Michal Bok nebo Zdeněk Hamák, je bezesporu velkou výzvou. Nový formát a jedinečné setkání republikové konkurence byste si neměli nechat ujít. Nezbývá než se přihlásit;-) Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 14. 4. v 18 hodin.