Mistrovství republiky v Holešově bude i s bohatou tombolou

Zdeněk Beneš


Stále váháte, jestli jet na vrchol kobercové sezóny do Holešova? Pak Vás možná zaujme, že se budou v tombole rozdávat zajímavé ceny. A bude se opravdu pěkně závodit!

Mistrovství republiky není jen jednodenní závod, proto se v Holešově sejdeme již v pátek odpoledne 30. března a po vydatné porci tréninkových, kvalifikačních i finálových jízd si užijeme závěrečné vyhlášení v neděli 1. dubna.

Samozřejmě, že kromě tomboly se můžete těšit především na bezva ježdění po celý víkend. Vedle klasických měřených kvalifikací a finálových jízd se můžete těšit i na měřené tréninky, a to nejen před kvalifikací, ale i před finálovými jízdami ve skupinách, které si vyjedete v kvalifikaci. Určitě všechny potěší i fakt, že každá jízda bude komentována a kontrolována rozhodčími. Hlavním rozhodčím závodu bude Jaroslav Kopecký st., pomocnými rozhodčími pro dokonalou kontrolu fair play na dráze budou dále Zdenda Beneš v roli hlavního komentátora, Pavel Magda jako hlavní časoměřič, Jirka Svoboda, Honza Blahovský a Ivo Gombík. Všichni pánové mají licenci rozhodčího pro závody RC autoklubu ČR.

Dárek pro včas přihlášené

Nezapomeňte, že pro přihlášené závodníky do 16. března (včetně) budou připraveny samolepící jmenovky s českou vlaječkou na karoserie. Při včasném přihlášení máte i možnost získat licenci pro účast v mistrovských kategoriích zdarma – více na mailu benes@rcmag.cz.

Hobby bez nutnosti být v klubu a mít licenci

Chcete zažít mistrovství republiky na vlastní kůži? Pak se můžete přihlásit do kategorie Hobby, kde jsou povoleny stejnosměrné motory Johnson J, HPI Saturn 27T a LRP S10 Blast (všechny motory budou k dostání přímo v Holešově) nebo střídavý motor s 21,5 závity a regulátorem v nastavení Zerou Boost nebo u starších regulací s podobným nastavením – nutno konzultovat s vedením závodu! Navíc je stanoven jednotný celkový převod 6:1, aby modely nejezdily příliš rychle a mohli si v Hobbíkách zajezdit opravdu všichni. Samozřejmě, že do této kategorie patří i podvozky 2WD, jen pozor na to, že maximální šířka pneumatik, i těch mechových, je 30 milimetrů!

Možnosti ubytování

V Holešově a blízkém okolí bude dostatek ubytovacích kapacit. Seznam možného ubytování připravujeme a definitivně ho zveřejníme v pondělí! Nicméně bude možné přespat i přímo v hale ve vlastním spacáku na vlastní karimatce.

Zeptejte se

Zajímá Vás něco ohledně mistrovství, co nebylo ještě nikde napsáno? Rád zodpovím jakékoliv dotazy na mailu benes@rcmag.cz nebo mi rovnou zavolejte na telefon 608 815 564. Navíc v sobotu 10. března si můžeme popovídat přímo v Holešově při závodech;-)

Veškeré informace o mistrovství republiky v Holešově najdete zde.