Terénní auta poprvé ve Hvozdnicích

Martin Minyuk


Tak, jak jsem předeslal v pozvánkách, jednalo se o zkušební závody, které měly otestovat dráhu, nás a časomíru. Ačkoliv jsme zkoušeli, jednalo se o závod a závod samozřejmě musí mít své vítěze.

Jak už se občas stává, IT technika může stávkovat nejrůznějším způsobem. Notebook funguje jen s jedním softwarem, PC zase jen z druhým a pauza na opečený párek dokonce způsobila pád posledních kvalifikačních jízd 🙂 Poděkovat chci také do Náchoda za telefonickou podporu. Honza Blahovský nám udělil několik rad k programu již před kvalifikacemi. Dozvěděli jsme se dokonce, že naše verze programu Laps Free CZ, kterou někdo umístil k volnému stažení na Ulozto.cz a odtud jsme ji my získali, není asi tou správnou volbou a potřebujeme verzi starší.
V nejpočetnější skupině shortcoursů se setkali závodníci z různých koutů. Přijeli kluci z Prahy, z Přelouče a máme tu i nové kolegy z HK. A to se nám ještě 4 vozy z HK a okolí z účasti omluvily. Ze značek se na dráze proháněly modely od Team Associated, Traxxasu, Duranga, Losi a HPI. Tedy skoro úplné zastoupení předních výrobců.
Dráhu jsme myslím otestovali dobře, je třeba si ještě trochu poradit s nájezdy na skoky, na trávu použít pár litrů Roundapu navíc a mantinely přichytit na více místech. Ale to všechno bude, protože je vidět, že vás jízdy ve Hvozdnicích baví.
V sobotu nás také přišel povzbudit Zdenda Hamák, jehož fotky jsou dole ke shlédnutí. V pátek si trať vyzkoušel i Standa Němeček. Díky všem za podporu a pomoc.