3. Race Ričmondského Poháru

Luděk Szostek


Někteří pak večer položí na gril nějakou tu laskominu, jako kuřecí maso, vepřovou krkovičku v pivě a vrcholem kulinářského umění tentokrát byla panenka obalená ve slanině, bývá i maso na kari a medu. Tak se forma pilota
ladí nejlépe.

Předpovědi počasí celý týden ukazovaly na sobotu neskutečné lijáky a dlouho to vypadalo, že se asi nepojede. Předpověď se měnila každým dnem a už se i objevila hláška: Počasí autíčkářům nepřeje, koupím RC tuleně. Ale jak už jsme si zvykli, prostě nakonec se počasí opravdu povedlo, 69 vozů na startu dostalo zase trochu do těla, sice s malým zdržením kvůli slabému deštíku, ale odpoledne, to bylo úplně super počasíčko na závodění.

Kolem čtvrt desáté jsme odstartovali první kolo kvalifikcí, koberec mokrý a lehoulince poprchávalo. Když všichni viděli, že to opravdu klouže, strhla se v depu horečka s gumama, začaly se vytahovat i takové, co mnozí ani neznali,
taková ta ranní pohoda s velkým gripem byla pryč. Nejhůř na tom byly samozřejmě zadokolky, ale na vodě se poznají mistři volantu. Tím nej mistrem byl Tomáš Koudelka, podařilo se mu získat prní místo na startu jak ve čtyřkolkách tak i v buggy 2WD. Druhým mistrem volantu byl Robert Cigán, ten také získal dvě jedničky na startu do finále a to v kategoriích Truck a SC.

Finálové jízdy byly neskutečně vyrovnané a v každé finálovce se bojovalo o každý milimetr. Nebyla nouze o dojezdy v desetině sekundy, nebo o změnu v pořadí v posledním kole nebo v poslední zatáčce. O tom, jaké to je přijít v poslední zatáčce o první místo, ví své Samuel Cienciala, když se kolem něho prohnal Roman Pudich. Změny v pořadí se odehrávaly vlastně téměř pořád, ale největší rošáda byla v předposledním kole v poslední jízdě Finále A SC (Autobusů). Robert už měl dvěma vítezstvími zlato na bedně jisté a tak nikam nespěchal a soupeřům drásal nervy možností zvítězit. Už to vypadalo, že se perfektního výsledku dočkají dva malí nováčci Dominik Višvader a Tomáš Jelínek, ale i tak 4. a 6.místo ve finále A SC je dost dobrý výsledek. Autobusy B vyhrál Radek Holec. Áčko 1. Robert Cigán(Slash-Traxxas), 2. Filip Rajdus, 3. Tomáš Rajdus (oba HPI Blitz).

Mezi Trucky měl asi nejvíc smůly Aleš Hornsteiner, dokázal se dostat i před Roberta, ale v posledním kole první jízdy mu zacukala elektronika a na rovince se před něj dostal Robert i Petr Záhumenský. V podstatě stejná situace byla i v dalších jízdách. 1.Robert Cigán(Rustler-Traxxas) 2.Petr Záhumenský (HPI Firestorm) 3.Rostislav Zapletal(DesertTruck- Lossi).

Buggy 2WD- Patnáct strojů na startu, bylo vidět, že někteří musí na vlhkém koberci hodně krotit vášně svých motorů. Luxusně zajel olomoucký Lukáš Kyjevský,z postupu do Áfinále měl velkou radost. Hlavně proto, že tím porazil
svého týmového kolegu Michala Rapanta, ten zůstal v Béčku. Je to úplná paráda jak se ti dva hecují a jak to prožívá celý tým, tvoří to suprovní atmosferu. B finále vyhrál Patrik Satinský. Áčko 1. Tomáš Koudelka(Durango) 2. Roman Pudich (Schumacher Cougar SV2) 3. Samuel Cienciala (Schumacher Cougar SV2) 4. Roman Kavan(Schumacher Cougar) 5.Robert Cigán(Durango) 6.Jakub Zapletal (Schumacher Cougar) 7.Aleš Bidovský (Lossi) 8. Jan  Kaleta (Durango) 9.Lukáš Kyjevský (Lossi) 10. Matěj Matlák (Schumacher Cougar) Buggy 4wd- 34 speciálů na startu. Naprosto nejvyrovnanější kategorie. Ve finále B se jezdilo v jednom kole až do cíle a už to není jen tak vyhrát v Béčku, jedna chybka ja šup na konec startovního pole. Finále D- 1. Karel Szotek, finále C- 1.Lukáš Lang, Finále B- 1.Jakub Zapletal(Durango),o 0.2 vteřiny 2.Samuel Cienciala (Durango), 3. Aleš Bidovský (Caster). Finále A , každá jízda neskutečně vyrovnaná, do prestižního finále se poprvé dostal konečně i Kamil Vachtarčík,super výkon. 1.Luděk Szostek (YOKOMO B-MAX 4) o 0.02 vteřiny 2. Tomáš Koudelka (Durango) 3. Ondra Vícha (Schumacher SX3)
4.Štěpán Klohna (SchumacherSX3) 5.Tomáš Jedlička (Durango) 6.Radim Mader (Durango) 7.Tomáš Kubica (Durango), 8.Kamil Vachtarčík (Durango), 9.Jan Kaleta(YOKOMO), 10. Radim Hruška (Schumacher SX3).

Dnešní závody měly naprosto skvělou atmosféru,za to díky všem závodníkům a nashledanou na dalších závodech.

výsledky http://vysledky.rcteamrychvald.cz/ZAVODY/VYSLEDKY/RK-RC-Dv128.pdf
foto http://keffo.rajce.idnes.cz/Rychvald_9.6.2012/