6 hodin TT-01 Blansko 7.7.2012

Igor Vlahovič


Máme 7.7.2012 ráno a před námi je druhý závod seriálu 6 hodin Tamiya TT-01. První závod se jel v Bosonohách, nyní tedy jedeme v Blansku.

Krásná dráha, více technická. Jak se bude týmům dařit ? Účast hodně podobná, jako na prvním závodě. Na vítěze čekají poháry a pak drobné ceny od sponzorů.

Já osobně závod pořádám. Ale Pavel Magda z klubu RC Blansko umí závody řídit a tak v tom nejsem sám a hlavně: zatím nevím, zda pojedu závod v týmu, či budu jen pořádat. A z toho plyne co ? Buď budu pouze pořádat a tím pádem bude online report a nebo pojedu. A pak bude jen začátek reportu a zbytek po závodě. Ale o tom vás budu informovat. Zatím týmy Masters 1 a 2 nedorazily.

Online výsledky budete moci sledovat ZDE.

 

Zde máte seznam týmů, které se dnes přihlásily do závodu:

 

Savage – Štěpán Klohna, Zdeněk Holacký, Petr Šťastný

W.I.P RC Vsetín – Zdeněk Janoš, Petr Jaremejko, Mirek Pazdera, David Maňák

Omega Sport – Česťa Doubrava, Jiří Ročňák, Marcel Dostál

RC Team Rychvald Junior – Matěj Matlák, Radek Matlák, Jakub Zapletal, Radim Hruška

RC Team Rychvald C – Luděk Szostek, Marie Szostková, Jan Szostek, Roman Kavan

Mipek Racing – Miloš Pokorný

RC Team Rychvald B – Patrik Zawadzki, Michaela Szotková, Samuel Ciencala, Kuba David, Tomáš Koudelka

Masters 1 – Igor Vlahovič, Adam Černý, Radim Nekuža

Masters 2 – David Černý, Marek Pilát, Oldřich Nekuža

RC Team Rychvald D – Kamil Tyroň, Petr Záhumenský, Adam Gitter

Tora Team – Tomáš Rajdus, Filip Rajdus

 

Prezentace týmů je u konce. Nyní se montují motory a blíží se rozprava. Kvalifikace je na 10 minut postupným startem a nejrychlejší kolo rozhodne o postavení na startu.

Rozprava proběhla a zde se řešilo pár drobností. Nicméně vše dopadlo dobře a mohla se jet kvalifikace. Její výsledek vidíte níže:

1 3 Omega sport 15.479 25
2 8 Masters 1 Vlahovič, 15.521 37
3 6 RC Team Rychvald B Karel,Míša,Patrik 15.750 34
4 10 RC Team Rychvald C 15.873 27
5 1 Masters 2 16.014 34
6 11 RC Team Rychvald junior 16.208 27
7 5 Tora Racing Team Rajdus Tomáš,Aleš,Filip 16.406 31
8 9 RC Team Rychvald D Kamil, Petr 16.525 34
9 2 SAVAGE RACING TEAM 16.691 34
10 4 MIPEK Racing 17.938 15
11 7 W.I.P.RC Vsetín 21.301 5

Nyní je čas na doladění modelů a v 10:00 startujeme. Online report bude probíhat, ale informace budou po určité době. Já jedu vždy dvě baterie a pak mám vždy 20 minut na report. Takže díky za pochopení.

Start finále je v určitě v 10:00 hodin. Já zahajuji a tak 40 minut nebudou na portále informace. Pak vždy bude souhrn. Start bude natáčet kolega Adam Černý z týmu Masters 1. Jo a kdyby se mi pletly týmy Masters 1 a 2, pardón :-).

 

Závod

52 minut po startu a na čele OMEGA Sport. Masters 1 měnil dva akumulátory a nyní je za volantem Adam Černý a krouží. Já má mčas udělat pár fotek a natočit záznam. Týmy zajíždí pro výměnu baterií a občas je hodně ostrá atmosféra na trati. Ale jezdci by si měli uvědomit, že jedou pro zábavu a hlavně: dobří jezdci by měli mít ohled na slabší a nespěchat. Prostě počkat. Není to sprint na 5 minut.

Pořadí po hodině:

""

 

Na projektoru se promítají výsledky. Všichni mají přehled o pořadí ihned. Jinak pořadí online můžete sledovat ZDE.

Tak já jdu za malou chvíli na tribunu. S Adamem se střídáme na tribuně po dvou bateriích. Tedy po cca 40 minutách. Adam jede skvěle a Radim je super mechanik. Tým funguje dobře.

Já jel nyní nakonec 3 baterie. Model jede skvěle. A my máme pořadí po 2 hodinách a 30. minutách. Ale po 2 hodinách a 30 minutách odešel našemu týmu motor. Tým také měnil kola. To vše ho stálo cca 20 kol. Ale jsme na druhém místě. I po výměně.

Motor měnilo již 6 týmů. Omega, Masters 2, Masters 1 a další.

Zde je pořadí, kdy Masters 1 stál.

""

Já mám za sebou oběd. Vynikající párečky.

Natočil jsem výměnu akumulátorů, tribunu v půlce závodu. Snad se opět podaří pěkný záznam z celého závodu.

V tuto dobu jezdí všechny modely a vy se na to můžete podívat na online přenosu (link výše).

Za malou chvíli jdu střídat Adama Černého.

INFO: závod je nyní přerušen pro poruchu měření. Velké vedro se podepsalo i na PC a programu. Všechny modely jsou v PIT STOP, nesmí se na nich dělat a čeká se na restart závodu. Vyčkejte prosím na další info. Díky.

Závod restartován v 14:25 a máme před sebou hodinu a půl.

Obrovské horko. Jedna baterka se nám nafoukla. Vlastně už dvě. Děsné.

Po restartu vede Svage před RC Team Rychvald junior ( jedou skvěle kluci) a třetím Masters 1. Ale musím přičíst výsledek z předešla a pořadí je jiné. Vede Masters 1. Níže máte 23 minut do konce závodu plus nájezd před restartem.

""

Závod je u konce. Vítězí tým Masters 1 a pořadí máte náže. A my jdeme na vyhlášení výsledků.

""

Vyhlášení proběhlo a všechny týmy nastoupily postupně. Já fotil a natáčel. Každý tým si odnesl pozornost a vítězné týmy pak poháry a další drobnosti. A to díky sponzorům TORA TEAM, MASTERS.

Děkuji Pavlovi Magdovi za vedení závodu. Skvělá práce.

 

Na závěr ještě jednou pořadí po skončení závodu:

1. Masters 1 – 1256 kol

2. RC Team Rychvald junior – 1248 kol

3. RC Team Rychvlad C – 124 kol

4. SAVAGE Racing Team – 1219 kol

5. Omega Sport – 1199 kol

6. Tora Team Racing – 1166 kol

7. RC Team Rychvlad B – 1086 kol

8. RC Team Rychvlad D – 1069 kol

9. Masters 2 – 1035 kol

10. W.I.P. RC Vsetín – 1034 kol

11. MIPEK Racing – 923 kol

 

Nejrychlejší kolo závodu zajel tým MASTERS 1  to 14.960. Zajel jej Igor Vlahovič.

 

Já děkuji všem týmům za účast. Všem blahopřeji k dojezdu a dokončení závodu. Dnes to bylo opravdu náročné a to pro všechny – modely, jezdce, mechaniky, techniku. Motory hořely. Někomu ne, jiný tým potřeboval i dva. Je to ale další poznání.

Je potřeba doladit motory. Nyní na závodě v Otrokovicích se pojedou opět Saturny. Každý tým, pokud bude chtít, si před závodem zakoupí nový motor. Na další sezónu uvažuji o střídavé variantě 21.5T. Ale je to o dohodě mezi jezdci. Pokud se podaří doladit motory, bude to již naprosto v pohodě.

Pneumatiky v tomto horku také odcházely. Ale ono je to i o stylu jízdy. Než se podíváte na video z této akce, které je opět na části a vystihuje závod od začátku do konce – tedy snad, toto jsou týmové informace našeho týmu Masters 1. Tedy jak jsme jeli, co jsme měnili:

Počet akumulátorů: 4 v kapacitách od 4000 do 6000 mAh

Počet nabíječů: 2, každý jel na 6A nabíjení

Počet sad kol: dvě

Počet pilotů: 2 a super mechanik

Střídání: cca po dvou bateriích

Počet motorů: jeden motor zakoupen a vyměněn

Šasi: před závodem prošlo repasem a jelo výborně. O repasu jste měli možnost číst na tomto portálu

Výměna baterií: vždy ve dvou. Odkláněla se pouze přední část kapoty. Neměli jsme rychlosystém. Pouze sehraná výměna, která netrvala příliš dlouho (někdy jen jedno jediné kolo !!!)

Počet napomenutí: 2. Jedno já, jedno Adam Černý

Nějaké zvláštní přípravy: žádné, jen se auto zkontrolovalo. Nic extra tuning (olejové tumiče bez oleje atd…)

Tak toto byl přehled našich nastavení a co jsme prováděli. Všechno u nás fungovalo výborně. A pokud jedete s rozumem a držíte stopu a minimum nehod absolvujete, máte na úspěch. Každá nehoda vás stojí čas a někdy i peníze !!!

 

V první řadě mějte na paměti, že se jdeme tak nějak bavit. A né se stresovat. To se děje třeba v práci. Ale závody – to by mělo být jiné. Ale chápu adrenalin a když je neúspěch, naštve to a mnohé to odradí. Ale nevzdávejte to !!! Vytrvalostní závody – to je něco jiného než sprint. Ve sprintu jste možná králem. Ale zde do poslední chvíle nikoliv. I nejlepší tým Masters 1 mohla postihnout třeba 15 minut před koncem závada a první by nebyl.  Ale o čem jsou tyto závody ? O vytrvalosti a trochu i o štěstí. Nebo ne ?

Tak snad se závod přes toto vedro a potíže líbil všem a v Otrokovicích naviděnou. Níže máte záznam :-). Nějak jsem to nestříhal. Jak jsem to natočil, tak to jde ven…

 

Bonus: restart závodu (který se nevešel do video reportu)

 

Děkuji ještě jednou RC klubu Blansko za zázemí a skvěle uspořádaný závod, který jsem ani neřídil. A pak samozřejmě TORA Team, který dodal ceny pro vítěze.