YOKOMO GT Series

RCmedia.cz


V sobotu 22.9.2012 se na RC dráze v Brně-Bosonohách uskutečnil poslední z demonstračních, pozvánkových závodů YOKOMO GT Series. Z důvodu špatných povětrnostních podmínek a nesjízdné dráhy, na které doslova stála voda, ředitelství závodu rozhodlo o posunutí celého programu až na 12:00 hod. Trpělivost ovšem přinesla své ovoce. Kolem desáté hodiny přestalo pršet a před půl dvanáctou již byla trať natolik sjízdná, že byly povoleny volné  neměřené tréninky.
Na start rozjížděk se postavilo devět speciálů kategorie Yokomo GT a tento počet byl druhý nejvyšší ze všech kategorií v rámci MIBOSPORT CUPu.
Na osychající trati si v rozjížďkách nejlépe vedl Ladislav Mlčák a zajistil si tak první pozici na startovním roštu do finálových jízd.
Všechny tři finálové jízdy již byly odjety na naprosto suché dráze. Vítěz kvalifikace Ladislav Mlčák musel o celkové vítězství velmi tvrdě bojovat s dalším z brněnských, domácích pilotů s Jiřím Grochem a třebíčským Jaroslavem Valou. Souboje „karosérie na karosérii“ probíhaly i o ostatní místa v pořadí.
Výsledky závodu:
1. Ladislav Mlčák
2. Jiří Groch
3. Jaroslav Vala
4. Vojta Flek
5. Jaroslav Nuhál
6. Jiří Toman
7. Miroslav Jurčák
8. Jaroslav Kopecký
9. Zdeněk Ajmut
Nejrychlejší kolo závodu Jiří Groch 19.636 sec.
Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: „Jsem rád, že popularita Yokomo GT Series stále stoupá i když jsme zatím závodili jen v jednotlivých závodech. Devět gétéček na startovním roštu v Brně je velice povzbuzující pro celou zimní sezónu. Velmi pozorně jsem sledoval jak rozjížkdy, tak i všechny tři finálové jízdy, kdy až do závěrečné vteřiny posledního finále neměl nikdo nic jisté a to bylo velmi vzrušující.“ A dále dodává: „Souboje, které se odehrávaly na trati braly doslova dech. Jistě modely Yokomo GT jsou pomalejší jak špičkové, přemotorované speciály z kategorií Modified, ale díky své obratnosti nabízejí více čistých soubojů a vyšší vyrovnanost celého startovního pole.
Novinkou, která vyplynula právě z uskutečněných demonstračních závodů v Blansku a Brně a která bude zavedena od prvního zimního závodu Yokomo GT Series bude v rámci Parc Ferme technická kontrola před každou měřenou rozjížďkou a před každou finálovou jízdou. Vůz, který neprojde technickou kontrolou ať již z důvodu nepovolených úprav nebo dílů a nebo špatně nastavené regulace nebo motoru, nebude vůbec připuštěn na start dané jízdy.  Dále se uvažuje, že režim Parc Ferme bude uplatněn i po dokončení jízdy tak, aby s vozem nemohlo být jakkoli manipulováno.
Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: „Ve chvíli, kdy jsou předepsané určité komponenty na vozech (šasi, pneumatiky, motory, nastavení regulace) zajišťující rovné podmínky pro všechny je nutno tyto rovné podmínky zajistit i nezbytnou kontrolou. Možná někteří závodníci budou zprvu překvapeni důsledností s jakou budou technické kontroly probíhat, ale domnívám se, že brzy přivyknou způsobu jakým se tyto kontroly provádí na mezinárodních závodech„.
YOKOMO GT Series má velký potenciál oslovit jak zkušené piloty, kteří v této 2WD kategorii najdou opravdu silnou konkurenci tak i začínající jezdce, kterým nabízí možnost závodit s poměrně jednoduchým modelem na nastavení, výbornými jízdními vlastnostmi a atraktivním licencovaným designem karosérií. Nezanedbatelná je i cenová dostupnost špičkového závodního RC modelu.
Chtěl bych poděkovat všem jezdcům, kteří se zúčastnili demonstračních závodů a přispěli tak svým dílem k popularizaci této zajímavé RC kategorie a pomohli dotvořit finální podobu hlavní halové sezóny YOKOMO GT Series. Současně bych všechny rád pozval na zahajovací závod, který se koná 27.října 2012 ve sportovní aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích u Třebíče.
Kalendář závodů Yokomo GT:
1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + extra Endurance 4 hod.
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013
MIBOSPORT

Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.
Yokomo
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.