Druhý závod vyhrál opět Jaroslav Vala

RCmedia.cz


Závodník RC klubu Blansko Jaroslav Vala vstoupil do závodu velmi sebevědomě, vyhrál všechny tři rozjížďky, zajel nejrychlejší kolo a zabezpečil si nejvýhodnější startovní pozici ve finále A. Druhé místo na startovním roštu v rozjížďkách vybojoval Igor Vlahovič před Ladislavem Mlčákem. Top 5 doplnil Martin Zvára st. a Vojtěch Flek. Pole-position pro finále B si zajistil VIP host Dušan Bayer.

Finálové jízdy na osm minut to již byla pořádná porce závodění se kterou se nejlépe vyrovnal Jaroslav Vala a vyhrál všechny tři finálové jízdy. O druhé místo ve všech třech finálových jízdách sváděla boj trojice Igor Vlahovič, Martin Zvára st. a Ladislav Mlčák. Vítězně s této trojice vyšel Igor Vlahovič, který skončil třikrát druhý a celkově mu patřilo druhé místo. Ve třetím finále musel Ladislav Mlčák pro technickou poruchu odstoupit a usnadnil tím Martinu Zvárovi zisk třetího místa. Ladislavu Mlčákovi i tak patřilo nepopulární čtvrté místo a Top 5 uzavřel vyrovnaným výkonem Tomáš Jedlička hájící barvy Moravia RC Racing Teamu.

Vítěz závodu Jaroslav Vala: „Jsem velice rád, že se mi podařilo navázat na výkon z minulého závodu a opět jsem zvítězil. Přesto, že jsem vyhrál všechny tři finálové jízdy tak zvláště třetí finále bylo velice vyrovnané a je zřejmé, že v dalších závodech bude konkurence ještě větší.“ A dále dodává: „Trať byla výborně připravena, oproti minule nebyla tak rychlá, ale s více technickými pasážemi. I když jsem od předešlého závodu nezměnil set-up podvozku auto fungovalo skvěle a jen to potvrzuje, že Yokomo GT je výborně navržený podvozek, který zvládá jak rychlé, tak i technické tratě, bez změny nastavení“.

Druhé místo – Igor Vlahovič: „S druhým místem jsem velmi, velmi spokojený, zvláště když uvážíme, že je to můj první letošní závod na kobercovém povrchu. Měl jsem trošku obavu z přilnavosti pneu na koberci, ale ta se ukázala jako velmi dobrá. Při pohledu na startovní listinu před závodem jsem si říkal, že v této konkurenci bych bral jakékoli umístění do pátého místa. V samotných finálových jízdách jsem nijak nechyboval a měl jsem i kus potřebného štěstíčka a zvláště pak třetí finále, kdy jsem jezdil na kufru auta Jardy Valy a stíhal jeho tempo je dobrým příslibem pro následující závod na který se již těším.

Třetí místo – Martin Závra: „Do závodu jsem vstupoval s malou zdravotní indispozicí, což se projevilo v rozjížďkách, které nebyly úplně nejlepší, ale čtvrtá pozice do finálových jízd dávala jistou naději na dobré umístění. Ve finálových jízdách se mi dařilo již lépe a i díky chybám soupeřů zvláště v poslední „finálovce“ jsem vybojoval třetí místo, se kterým jsem velmi spokojen. Musím pochválit profil trati, který nabízel jak rychlé pasáže tak i pasáže kde se jelo jak se říká na srdce.

VIP host – Dušan Bayer (mnohonásobný mistr ČR velkých měřítek): „Díky Michalu Bokovi, který mi zapůjčil kompletní model jsem mohl vyzkoušet tuto novou kategorii. I přes drobné technické problémy jsem se pěkně svezl. Za ta léta mi prošlo rukama mnoho různých modelů, různých měřítek a Yokomo GT patří mezi modely s velice příjemným řízením a dobrou rychlostí.  I přes to, že tuto kategorii v současné době jezdí zkušení piloti doporučil bych ji všem, kteří by chtěli začít závodit. Je dobré zvládnout prvně model 2WD a pak teprve přejít ke čtyřkolkám se špičkovými parametry a rychlostí„.

Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: „Opět byla radost sledovat tuto kategorii, která je součástí MIBOSPORT Winter season 2012/2013. Výborné výkony všech jezdců, jak ve finále A, tak i finále B a stále se snižující rozdíly jak mezi jednotlivými jezdci tak i prozatím dominujícím Jaroslavem Valou před celým startovním polem dávají tušit, že v dalších závodech dojde k ještě těsnějším soubojům a nádherné podívané„. A Michal Bok dále dodává: „Pokud se zaměříme na podvozek Yokomo GT a pokud hovořím se samotnými jezdci nezaznamenal jsem žádné vážnější technické problémy. Ano občas je potřeba nějaký ten díl vyměnit, ale prozatím to byly jen maličkosti po nechtěných kolizích. Většina pilotů má nastavený podvozek dle defaultního set-upu a chování modelu a jeho řízení si pochvalují.

Výsledky závodu
1 Vala Jaroslav     CZ 1:1, 2:1 [3:1]
2 Vlahovič Igor     CZ 3:2, 2:2 [1:2]
3 Zvára Martin st.  CZ 3:3, 2:3 [1:4]
4 Mlčák Ladislav    CZ 1:3, 2:4 [3:10]
5 Jedlička Tomáš    CZ 3:4, 2:5 [1:9]
6 Flek Vojtěch      CZ 3:5, 2:7 [1:10]
7 Groch Jiří        CZ 1:5, 3:7 [2:9]
8 Groch Oldřich     CZ 3:6, 2:6 [1:6]
9 Pospíchal Antonín CZ 1:7, 3:8 [2:8]
10 Toman Jiří       CZ 1:8, 3:9 [2:10]
11 Bayer Dušan      CZ 2:1, 1:1 [3:5]
12 Janiček Martin   CZ 3:1, 1:2 [2:2]
13 Volek Lukáš      CZ 3:2, 1:3 [2:3]
14 Jurčák Miroslav  CZ 3:3, 2:4 [1:4]
15 Ajmut Zdeněk     CZ 3:4, 1:5 [2:5]
Kalendář závodů Yokomo GT:
1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + extra Endurance 4 hod.
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013
MIBOSPORT
Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu.  Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.
Yokomo
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.
Zdroj foto: RCmedia.cz/Šárka Tomanová