Osmihodinovka Yokomo GT Series

RCmedia.cz


Mílovými kroky se blíží jeden z vrcholů RC sezóny 2012/2013 a to osmihodinový vytrvalostní závod Yokomo GT Series. Přes to, že do startu závodu zbývají odjet ještě dva klasické závody, již nyní je na předběžné startovní listině přihlášeno sedm týmů. Šest českých a jeden složený z maďarských pilotů, tedy i Yokomo GT Series se může pyšnit mezinárodní účastí.

Start osmihodinového vytrvalostního závodu je stanoven na 22:OO hod. dne 29.12.2012 tedy ihned po dojetí závodu klasického. Cíl závodu bude v 6:OO hodin ráno následujícího dne tedy 30.12. a ihned bude následovat slavnostní vyhlášení vítězů. Celá osmihodinovka by měla být velkou silvestrovskou párty a důstojným závodním rozloučením s rokem 2012.

Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: „Velice se těším na takovéto ukončení úspěšného závodního roku 2012 a věřím, že se bude líbit i všem zúčastněným. Velmi optimistické je i to, že měsíc a půl před startem je již přihlášeno sedm týmů. Vím i o mnoha jezdcích, kteří by chtěli tento závod absolvovat a mají problém se sestavením týmu i v tomto jsem připraven jim pomoci a společnými silami sestavíme týmy, tak aby si každý dobře zazávodil a celé si to náramně užil, to je hlavním cílem celého organizačního týmu osmihodinového vytrvalostního závodu Yokomo GT Series .“

 

Základní informace „8 hod. YOKOMO GT Series“:

– termín: 29.12.2012

– start: 22:00 hod.

– cíl: 6:00 hod. (30.12.2012)

– vyhlášení vítězů a předání cen: 6:10 hod

 

Závod je vyhlášen pro tříčlenné týmy jezdců, kteří mohou mít nezávodícího mechanika.

 

Technická pravidla „8 hod. YOKOMO GT Series“:

 

• podvozek Yokomo GT 300/500

• originální karoserie Yokomo GT

• originální Yokomo pneumatiky, které jsou součástí stavebnice – přední M (Medium) v zadní S (Soft)

• originální disky Yokomo ve všech různých barevných provedení a designech

• motor LRP Vector X12 Stock Spec 17.5T

• na motoru jsou zakázány jakékoliv úpravy, používání jiných rotorů, hliníková čela apod.

• povoleno pouze základní časování motoru viz. FOTO

• originální pastorek 17T, který je součástí stavebnice

• regulátor v režimu zero boost „blikající mód“ libovolného výrobce

• baterie max. 7,4V LiPo, LiFe, NiMh, NiCd v pevném netříštivém obalu

• mazání na pneumatiky libovolné bez zápachu

• na podvozku jsou zakázány jakékoliv úpravy a povoleny pouze originální díly Yokomo: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series/29-2-Spare-Parts-GT

• povolen pouze optický tuning, který neovlivňuje jízdní vlastnosti podvozku, seznam tuningu zde: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series/28-2-Option-Parts-GT

• jiné úpravy nejsou povoleny

 

Postavení týmů na startovním roštu osmihodinového závodu bude dáno podle pořadí jezdců z jednotlivých týmů v přecházejícím klasickém závodě. Nepojede-li žádný jezdec týmu přecházející klasický závod bude pořadí týmu na roštu určeno dle pořadí přihlášení. Nasazování modelů – každý tým si nasazuje svůj model po kolizi nebo jezdecké chybě sám. V průběhu závodu není povoleno provádět jakékoli opravy modelu na dráze. Při poruše musí být model s ohledem na ostatní projíždějící bezpečně přenesen do depa a tam opraven. V ostatních případech je nutno se řídit zdravým rozumem a úctou k soupeřům.

Další, ovšem klasický, závod Yokomo GT Series v rámci mezinárodních závodů MIBOSPORT Winter season 2012/2013 je na programu již v sobotu 1.12.2012 na obvyklém místě – aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích u Třebíče.

Kalendář závodů Yokomo GT:

1. 27.10.2012

2. 11.11.2012

3. 01.12.2012

4. 29.12.2012 + Endurance 8 hod. YOKOMO GT Series

5. 12.01.2013

6. 09.02.2013

7. 23.02.2013

8. 16.03.2013

 

MIBOSPORT

Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu.  Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.

 

Yokomo

Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.