Robert Batlle je Mistrem světa buggy 1/8IC

Igor Vlahovič


Zde je souhrnný report, kde zrojem jsou stránky klubu ARC Slavkov. Zde se v průběhu celého závodu zveřejňovaly průběžné informace. Zde je tedy přepis všeho zveřejněného:

 

Martinovi se nepodařil postup do finále

Rychlá info po semifinálovce MS: on-line video přenos na začátku jízdy nefungoval, naskočila až šestá minuta… Martin byl v té chvíli sedmý – později jsem se dozvěděl, že po startu byl Martin 2x svými soupeři beztrestně sestřelen a byl dokonce až desátý.  Zanedlouho se mu podařilo dostat se nejprve na sedmou a pak i na šestou pozici a tu si velmi dlouho držel. 5 kol před koncem se však něco v autě zvrtlo, Martin zpomalil a propad se na osmé, bohužel nepostupové místo. Do cíle jízdy s tím již nešlo nic dělat, Martin je velice zklamaný a veze si s Argentiny domů celkové 14.místo. Hlavu vzhůru, Martine, vždyť co by za to jiní jezdci dali!

 

Šestá kvalifikace zrušena, Martin desátý

Napršelo a nenašli se pořadatelé, kteří by dali dráhu dohromady… Ne, to nepíšu o některým z českých pořadatelů, to je situace na IFMAR MS v Argentině. Asi se někomu hodí více, že se pro konečné pořadí po kvalifikacích započítávají jen 3 nejlepší jízdy z pěti, a ne 4 ze šesti. Našeho Martina to sesadilo z celkového 7.místa na desátou pozici po kvalifikacích. I přes to, výsledek je to úžasný a start z páté pozice do semifinále B slibuje zajímavou náplň pro sobotní podvečer – start by měl být 18:40 našeho času. Držíme palce, děkujeme Terezce za jistě skvělou práci mechanika a Martinovi fandíme ať to vyjde ho hlavního finále!

 

Martinovo facebookové shrnutí středy na MS

Jak bych to dnes shrnul…. Velmi těžká kondice, dráha se během 20 minut tak změní, že to je třeba o 1 sekundu na kolo pomalejší. Je velmi těžké odhadnout kondici. Když svítí sluníčko tak se jede hard set-up, objeví se mraček a hned se vše musí předělat na soft set-up. Občas je to hodně o štěstí. 3 kvalifikaci ráno jsem zajel vcelku dobře, jen pár drobných chybiček mě stálo dobré umístěni. Ve 4. kvalifikaci jsem vypadnul z koncentrace a zajel úplný hovno!! V 5. jsem to měl dobře rozjeté, ale bohužel mě v 11. kole kopnul kámen a zůstal jsem na střeše. Bohužel, pomalý nasazovač tomu ještě přidal. Mohlo to být 7. místo, ale nakonec jsem spadnul na 12. místo. Zatím jsem celkově na 7 místě. Bohužel, přes noc má hrozně pršet takže se stále může stát cokoliv. Ale snad mi to vyjde přímo do semifinále. Nikdy na Mistrovství světa jsem ještě nebyl přímo v semifinale takže by to bylo super. Jinak dráha je tak rozjebaná, že před každou jízdou se musí volit jiná stopa a styl jízdy. Rozmístění nasazovačů je tak na hovno, že každá chyba se pohybuje od 6 sekund a výše.

 

Na MS zahájeny kvalifikace, Martin bojuje

A to velmi srdnatě. V prvním kole kvalifikací zajel skvěle a připsal si body za třetí místo. Ve druhé rundě jel rovněž bez chyby, ale špatná volba pneumatik při zvýšené teplotě ovzduší znemožnila najet čtrnácté kolo. I tak, body za 12.místo se budou v konečném účtování hodit.

 

1.12.2012 startuje v Argentýně MS buggy 1/8IC

IFMAR Mistrovství světa 2012 kategorie 1:8IC Buggy začíná již tuto sobotu registrací a volnými tréninky, finále je v plánu další sobotu 8.prosince. Náš klub a Českou republiku tam bude reprezentovat Martin Bayer, držme pěsti. On-line časomíra by měla být k dispozici na serveru myrcm.ch, při warm-upu však doskakovaly výsledky až po ukončení všech jízd každého dne. Kliknutím na banner otevřete web pořadatele MS.

 

Pro bližší informace o pořadí a postupu nejen našeho jezdce můžete najít na stránkách ARC klubu Slavkov a hlavně na MyRCM.