Yokomo GT Series vstupuje do třetí třetiny

RCmedia.cz


Přes to, že se stále v kuloárech mluví o největší události tohoto roku na poli rádiem řízených modelů cestovních automobilů a to o Yokomo European Touring Series (ETS), která proběhla 18.-20. ledna 2013 ve sportovní aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích u Třebíče, pozornost již je upírána na další závod Yokomo GT Series. Další ze série závodů proběhne již o tomto víkendu v sobotu 9. února 2013 a jak je již dobrým zvykem v rámci mezinárodních závodů MIBOSPORT Winter season 2012/2013 na obvyklém místě, tedy v Hrotovicích.

Do konce zimní série chybí tři závody, včetně tohoto nacházejícího a proto lze i díky průběhu prvních dvou třetin spekulovat o vítězi celé série. V případě, že by se do série vrátil Jaroslav Vala, který má na svém kontě dvě vítězství a jedno druhé místo, velmi výrazně by zkomplikoval cestu za titulem dosavadnímu lídru průběžného pořadí Igoru Vlahovičovi. Ten dokázal zvítězit třikrát a dále si připsal jedno druhé a jedno šesté místo z vytrvalostního závodu. Jelikož se do celkového pořadí z devíti závodů započítává pět nejlepších výsledků, zdaleka by ještě nebylo rozhodnuto a na řadu by přišly i prémiové body, které se udělují za nejrychlejší kolo a získání TQ. Cestu za titulem mají oba ještě otevřenou a sobotní závod nám napoví o budoucím vývoji daleko více.

Na dalších místech jsou bodové rozdíly poměrně nízké a bude záležet na každém lepším umístění, neboť a na to nesmíme zapomínat, se započítává jen pět nejlepších výsledků. Od tohoto závodu se již budou prvním šesti z průběžného pořadí započítávat jen lepší výsledky než doposud dosáhli.

Průběžné pořadí TOP TEN:

# 	Jezdec                Body	
1 	Vlahovič Igor	495
2 	Flek Vojtěch	476
3 	Groch Oldřich	473
4 	Toman Jiří	462
5 	Janiček Martin	450
6 	Ajmut Zdeněk	438
7 	Zvára Martin st.	392
8 	Groch Jiří	375
9 	Šulc Vladimír	370
10 	Pospíchal Antonín	365

Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup:Čekají nás poslední tři závody zimního seriálu Yokomo GT Series a stále je o co bojovat a to je velmi důležité. Zvláště pak, když v tomto seriálu zkusí poměřit své síly další nová tvář. Do seriálu vstoupí spíše off-road specialista Erik Margony a veřím, že nebude posledním kdo se k Yokomo GT Series připojí.

Kalendář závodů Yokomo GT:

1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + Endurance 8 hod. YOKOMO GT Series
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013

MIBOSPORT

Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.

YOKOMO

Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.

Důležité odkazy:
Mibosport:  http://www.mibosport.com
Yokomo GT: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series
RCmedia: http://www.rcmedia.cz

 

Foto: RCmedia / Šárka Tomanová