Mibosport Off-road Cup ovládl Kája Novotný

RCmedia.cz


V kategorii 2WD buggy bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, přesto se očekával litý boj mezi Kájou Novotným a Radkem Flekem, který sice do celkového pořadí na prvních místech nemohl již zasáhnout, ale nyní již byl s vyladěným podvozkem Yokomo B-MAX2MR plně konkurenceschopný. V kvalifikacích si TQ pro finálové jízdy zajistil Kája Novotný před Radkem Flekem a Dominikem Maškem. Ovšem ve finálových jízdách již měl navrch Radek Flek a celý závod dotáhl do vítězného konce právě před Kájou Novotným a třetím Dominikem Maškem.

Celkovým vítězem se tedy stal Kája Novotný (499 bodů) před druhým Jaroslavem Valou (483 bodů) a třetím Dominikem Maškem (481 bodů). Celkem se seriálu v kategorii 2WD buggy zúčastnilo 28 pilotů.

V kategorii 4WD buggy byl jasným vítězem již před tímto závodem nesporný talent off-radového závodění Kája Novotný, který si zde již mohl úžívat pohodové jízdy. Vyhrál kvalifikaci a z TQ vyrážel do finálových jízd kde zvítězil. Velmi kvalitním soupeřem mu byl druhý v pořadí Marek Schiller. Velmi pěkně zajel a třetí místo vybojoval Vojtěch Flek.

Kája Novotný si v tomto závodě připsal další, již páté vítězství a zůstal v této kategorii neporažen a po právu tak mohl s 505 body vystoupit na stupínek nejvyšší. Celkově druhé místo obsadil stále se lepšící Vojtěch Flek (478 bodů), třetí místo se 466 body vybojoval Petr Kristek. Celkem se seriálu v kategorii 4WD buggy zúčastnilo 23 závodníků.

Michal Bok promotér Mibospor Off-road Cup: „Vrcholem letní sezóny Off-road byl bezesporu MIBOSPORT OFFROAD meeting a díky příznivým ohlasům na tento třídenní závod najdeme v kalendáři na příští rok vhodnější termín tak aby oslovil ještě širší spektrum jezdců. S letní sezónou i přes nepřízeň počasí jsem spokojen a v této chvíli již připravujeme plány na léto 2014„.