7. závod Rychvaldského poháru

Luděk Szostek


Máme za sebou poslední závod letní sezóny offroudů v Rychvaldě. Ráno nás malinko překvapila námraza a tak jsme začínali na zdejší poměry o něco později, něco po půl desáté startovaly první kvalifikace. Minulé dva závody jsme museli kvůli počasí přesunout do tělocvičny, tentokrát počasí vyšlo a tak jsme byli rádi, že se na novém povrchu, který jsme položili o prázdninách v létě, se taky někdy pojede.

Jely se čtyři kategorie, jako vždy nejobsazenější byly Buggy 4WD, celkem patnáct startujících. Ve finále B došlo v první jízdě k překvapení, tu totiž vyhrál Kamil Tyroň, před Danem Veselým, ale celou jízdu bojoval s Patrikem Zawadskim, který se celou jízdu snažil Kamila předjet a ujet, ale Kamil se nedal a Patrik pod tlakem chyboval a toho pravě využil Dan k posunu na druhou příčku. Další dvě jízdy vyhrál Patrik a stal se tak vítězem finále B 4WD.

Finále A bylo krasojízdou Marka Schillera, sice v první jízdě musel odstoupit, pro technickou poruchu, ale dvě další jízdy vyhrál a stal se tak vítězem Áčka, před Samuelem Ciencialou a Radimem Hruškou.

Buggy 2WD ovládl Roman Pudich s modelem PR, před Durangy Samuela a Kuby Zapletala.

Kategorie Truck modely pickupů s odkrytými koly a s pohonem 2WD a 4WD, kdysi největší kategorie, nám malinko umírá, pouze tři jezdci na startu. Je pravda, že se tady nevědělo do poslední jízdy kdo vyhraje, každý vyhrál jednu jízdu. Nakonec se z vítězství radoval Petr Záhumenský před Radkem Doffkem a třetím Petrem Rodinou.

Největší bitvy a taky nejhezčí se sváděly o první místo mezi modely SC, v podstatě jde o Trucky se zakrytýmy koly s pohonem 2WD a 4WD. První jízdu vyhrál Jarda Valder těsně před Karlem Szotkem. Ve druhé jízdě se souboj mezi oběma opakoval, Jarda po pokaženém startu ztrátu sice dohnal, ale vidina vítězství mu zvedla hladinku adrenalinu a pak to byla chyba za chybou. Karel vedl, ale v poslední minutě se z jeho vozu začalo kouřit, a to nevěstí nic dobrého. Karel předzdívaný ŠNEK není jen tak nějaká panenka co by se zalekla nějakého čmoudíku a tak to valil dál, touha zvítězit je silněší než on. Zhruba dvě kola před koncem jízdy chyboval a rozžhavený motor už nedokázal kárku dotlačit do cíle.Toho všeho využil Tomáš Rajdus a ve druhém finále zvítězil, druhý dojel Pavel Červenka.

Vše měla tedy rozhodnout poslední jízda, souboj kolo na kolo, už ani nevím kolikrát se na první pozici vystřídali, všichni sledovali jejich nádherný a čistý souboj.

Do cíle jako první pouze o vteřinku dorazil Karel, druhý Jarda a třetí Tomáš Rajdus, takové bylo i pořadí celkově.

Poslední jízdou sezóny byl závod o lahvinku Tulamorky, taková jízda naslepo, jeden řídí a nevidí, druhý naviguje. Mám pocit, že se bavili naprosto všichni, vlastně kromě samotných pilotů :). Naprosto s přehledem lahvinku vyhráli Michal Rapant a Roman Kavan.

Všem vítězům gratulujeme !!!

 

Všichni určitě víte, že zimní sezóna bude v Bílovci v hale gymnázia A.Komenského, chceme pro vás připravit důstojné závodiště jak pro offroud tak pro cestovní kárky. Info doplníme velmi brzy.

Kompletní fotogalerie ze závodu: http://pmaxx.rajce.idnes.cz/7.zavod_Rychvaldskeho_poharu_-_leto_2013#

Tak čuus v Bílovci,  Luděk