Mibosport Cup již tuto sobotu

RCmedia.cz


Již nyní je přihlášeno přes 110 závodníků ve všech pěti kategoriích jak on-road tak off-road.

Mezi doposud pětadvaceti přihlášenými k prvnímu závodu v královské kategorii Modified je i několikanásobný mistr Evropy, trojnásobný vítěz ETC a čerství vítěz IIC v Las Vegas Ronald Völker (DEU), dále pak trojnásobný mistr světa Marc Rheinard (DEU). Do kategorie Modified je přihlášen i český pilot Marek Černý celkový vítěz ETS v kategorii Stock, stejně tak Dominic Vogl (AUT) – TOP10 jezdec ETS Stock.

V kategorii Stock je již přihlášeno 31 pilotů a prozatím to vypadá na nejobsazenější kategorii a to i díky úpravě pravidel, kdy se této kategorie nemohou již zúčastnit TOP10 jezdci z ETS. Tímto se kategorie stává zajímavější a boj o prvenství otevřenější.

Tradičně velmi dobře obsazená je kategorie Formule, kde se i přes doposud nižší počet přihlášených objeví loňský vítěz seriálu MIBOSPORT CUP Rakušan Herbert Weber a dále jezdci z TOP10 EST Anton Stangl (AUT) a Gabor Forrai (HUN)

K obhajobě loňského prvenství v kategorii YOKOMO GT, kde je do těchto chvil přihlášeno jedenáct pilotů, se bezesporu chystá Igor Vlahovič ovšem Ladislav Mlčák i Martin Zvára st. budou určitě dělat vše pro to aby se tak nestalo.

Prozatím největší počet přihlášených vůbec je do off-road kategorie 2WD buggy a to jednatřicet. Mezi přihlášenými je i vícemistr ČR pro tento rok Radek Flek. Obhajovat loňské vítězství přijede i Andreas Janda (AUT).

V kategorii 4WD buggy je vše plně otevřené a před prvním závodem v této kategorii není žádný jasný favorit. Startovní listina této kategorie čítá nyní 15 jezdců.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: „Jsem velice rád, že se startovní listina Mibosport Cup utěšeně plní. Jsou to pozitivní signály na změny, které byly zapracovány do propozic pro nadcházející halovou sezónu, jako je jeden stálý rozhodčí pro všechny závody, dále pak i omezení TOP jezdců v kategorii Stock.

Samozřejmě nemohu nezmínit zajištění účasti na prvním závodě pilotů světové extratřídy jakými jsou mnohonásobný mistr Evropy Ronald Völker a trojnásobný mistr světa Marc Rheinard. Dále pak světová premiéra několika podvozků jako např. Tamiya TRF418 dělají z tohoto závodu takřka neopakovatelný závod. Kdo dění v RC autech celosvětově sleduje, neměl by při tomto svátku chybět. Samozřejmostí je stejný tvar dráhy, ale i koberec co bude na prvním závodě ETS v Hrotovicích. Zbývá už jen pár dní do startu, tak nezbývá nic jiného, než se jen těšit.

MIBOSPORT
Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.

YOKOMO
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.