První závod Mibosport Cup presented by Yokomo

RCmedia.cz


První závod zimní sezóny 2013/14 seriálu Mibosport Cup ozdobili svoji účastí několikanásobný mistr Evropy, trojnásobný vítěz ETC a čerství vítěz IIC v Las Vegas Ronald Völker (DEU) a trojnásobný mistr světa Marc Rheinard (DEU) . Účast těchto i dalších jezdců se dá jistě přičísti i tomu, že za čtrnáct dní (1.-3.11.) přivítá hrotovická sportovní hala celou evropskou špičku při zahajovacím závodě Yokomo European Touring Series (ETS).

V královské kategorii MODIFIED od prvních rozjížděk kraloval německý pilot Ronald Völker (Yokomo BD7), který s přehledem získal TQ a vyhrál všechny tři finálové jízdy stylem start-cíl. Ronald Völker si vždy po startu vybudoval dostatečný náskok, který v průběhu jízdy jen navyšoval a nikým neatakován si vždy s náskokem dojel pro vítězství. Ovšem o další místa se bojovalo. Velmi dobrý výkon podal Marc Fischer, který si zajistil druhé místo. O stupně vítězů musel tvrdě bojovat Marc Rheinard, který po druhé finálové jízdě byl až pátý za René Klöcknerem a Zdenko Kunákem. Marc Rheinard zvládl velmi dobře třetí finálovou jízdu a celkově obsadil třetí místo a odsunul tak talentovaného Slovenského pilota Zdenko Kunáka na místo čtvrté. Radek Flek, jediný český pilot, který se probojoval do finále A MODIFIED obsadil deváté místo. Finále B vyhrál Werner Schmitzer a finále C Ladislav Lebánek.

V kategorii STOCK LRP si z rozjížděk zajistil TQ Philipp Neudinger a své výhody startu z prvního místa plně využil a vyhrál první dvě finálové jízdy a zajistil si tak vítězství v závodě. Třetí finále vyhrál výbornou jízdou Adam Dubák a vybojoval tak druhé místo před třetím Oskarem Malatinským.

Finále B vyhrál Martin Bábovský st. a první ve finále C byl Filip Jakša.

Ani TQ v kategorii YOKOMO GT nestačilo Igoru Vlahovičovi k vítězství v závodě. První dvě finálové jízdy s přehledem vyhrál další z adeptů na titul Ladislav Mlčák a zajistil si tak před poslední finálovou jízdou vítězství v závodě. Třetí finálová jízda ovšem patřila Markétě Vítámvásové, která velmi přesnou a klidnou jízdou nechala všechny za sebou a připsala si vítězství a tím i třetí stupínek na stupních vítězů za druhým Igorem Vlahovičem a vítězem Ladislavem Mlčákem.

Kategorie FORMULE s jednotnými pneumatikami rozhodně přispěla k zatraktivnění i vyrovnanosti. TQ v rozjížďkách vybojoval Rakušan Toni Stangl a vyhrál i první finálovou jízdu což bylo ovšem vše. První místo v závodě vybojoval další rakouský pilot Herbert Weber před maďarským všestranným jezdcem Gaborem Forraiem a nováčkem v kategorii FORMULE, ale jinak ostříleným závodníkem Miroslavem Jurenkou.

Nedílnou součástí Mibosport Cup jsou i off-road kategorie. Stále populárnější 2WD Buggy přilákala na start 27 závodníků. Mezi specialisty na off-road se vůbec neztratili piloti preferující spíše on-road a mezi takové patří i Slovák Zdenko Kunák, který si zajistil TQ. Všechny tři jízdy A finále měly dramatický průběh kdy na čele bojovali Andras Janda, Gabor Forrai a Zdenko Kunák. První finálovou jízdu vyhrál maďarský pilot Gabor Forrai. Ovšem ve druhé a ve třetí finálové jízdě Zdenko Kunák zabojoval a obě finálové jízdy vyhrál. Zajistil si tak vítězství v závodě právě před Gaborem Forraiem a Andreasem Jandou. Finále B s přehledem vyhrál Dominik Mašek a mohl jen litovat, že nepostoupil do finále A. Finále C se stalo kořistí juniora Tomáše Kristka.

TQ v kategorii 4WD Buggy si s přehledem v rozjížďkách vyjel Aleš Bayer a vyhrál i první finálovou jízdu. Cestu za vítězstvím si zkomplikoval ve druhé finálové jízdě kde dojel až třetí za Ondřejem Víchou a vítězem finálové jízdy polským pilotem Kubou Wawrzkiewiczem. Ve třetí finálové jízdě již Aleš Bayer nepřipustil komplikace a finále vyhrál a stal se tak vítězem závodu před druhým Ondřejem Víchou a třetím Kubou Wawrzkiewiczem. Vítězem finále B se stal Jan Mikulenka.

Při závěrečném ceremoniálu vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích byl oceněn i nejlepší junior. Marc Rheinard předal vlastnoručně podepsanou karoserii Radku Vodovi. A další ocenění (podvozek Yokomo BD7rs) přímo z rukou zástupce japonské firmy Yokomo obdržela za svůj výjimečný výkon v kategorii Yokomo GT Markéta Vítámvásová.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: „S prvním závodem jsem velmi spokojen a velice mě těší ohlasy na účast Ronalda Völkera, Marca Fischera i Marca Rheinarda na tomto prvním závodě. Vím, že sledovat tyto hvězdy RC sportu je pro spoustu závodníků motivujících a pro některé může být překvapením, že jsou to naprosto normální kluci se kterými se dá velmi dobře popovídat nejen o našem spotu. Samozřejmě Mibosport Cup není jen o velkých hvězdách a proto mě velmi těší když vidím jak se prosazují i čeští i slovenští piloti.
Za čtrnáct dní nás čeká zde v Hrotovicích první letošní závod ETS a tento závod byl velmi dobrou generální zkouškou.

MIBOSPORT
Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.

YOKOMO
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.

 

RCmedia © Šárka Tomanová