Winter Race Morava 25.1.2014 online

webbaker


Co závod, to vyšší účast. Až tomu člověk nemůže uvěřit. Dnes se nám na koberec postaví více jak 98 modelů. A možná i více.

Koberec má doposud po několika závodech pouhé dvě trhlinky. Jak bude vypadat dnes ? Jaká bude úroveň ? Jak to pořadatel zvládne ?

Na úvod zde máte tuto tabulku, některým známou tabulku:

 

Pořadatel: Kopecký RC a RC klubem Blansko

Místo konání: hala Jedovnice

Parkoviště: dostatečné, zaparkovat lze v případě potřeby i déle od vchodu

Teplota v hale: 23,2°

Osvětlení: umělé osvětlení, viditelnost velmi slušná, přes den viditelnost lepší díky oknům, v případě potřeby se rozsvítí další halogeny

Bufet: ano, malý bufet s možností objednání jídla dovozem

Časomíra: u dráhy, přenos na MyRCM

Technická kontrola: Pavel Magda

Rozhodčí: Jaroslav Kopecký

Začátek: 9.15

Konec: 18.01

Počet skupin a aut: 11 skupin, 85 aut

 

Některé údaje se budou doplňovat v průběhu dne.

Já byl s kolegou dnes v hale mezi prvními. Ale hned po sedmé ranní se hala začíná plnit. A také dráha k volnému tréninku.

Sám jsem zvědav, jak se zde větší počet lidí vejde. Místo je naštěstí i na galerii nad dráhou. Ale opravdu, tato účast tu nebyla.

Podrobné výsledyk opět online na MyRCM:

"" Formule 1
"" YOKOMO GT
"" TC Hobby
"" TC Open
"" TC Stock 17,5
"" World GT

 

Radek Voda a já vám dnes budeme opět přinášet informace, foto a další den pak přineseme video souhrn ze závodu. Radek bude psát opět kurzívou – tedy jeho postřehy. Bude mi pomáhat s natáčením a focením. Team Masters je připraven.

Na tribubě občas více jak 16 pilotů. V zatáčkách se objevují modely, které stojí. Mělo by jich tam být maximálně 10. Naštěstí dráha je široká a má příjemný tvar. Zatím se nepřistoupilo k řízenému tréninku.

A já slyším lexanovou bouři. Přímo u mého depa.

Dnes se na prosvětlení haly bude podílet i slunce. Je tu nyní velmi dobře vidět.

""

Radek Voda ladí. Snad si najde čas i něco napsat

 

Dal jsem řeč s Milanem Peškou, který se velmi zajímá o copter Phantom. Navíc mi předal finanční příspěvěk za STS Chvojkovice. Moc mu děkuji.

Krásně nám svítí slunce, a to i přímo do haly.

Probíhá prezentace, tu má na starosti Pavel Magda.

Jsou tu kluci ze Zlína, Ostravy, ale i z jiných končin. Účast opravdu velmi dobrá.

Radek Voda u časomíry studuje čas na kolo. To činí i Pavel Martinec. Ano, můžete se podívat dle čísla čipu, jak máte vyladěno.

Roman Krejčí si přichystal krásnou karoserii Ferrari 599XX do kategorie World GT. Přesně tak, dnes se jedou GTčka. Po dlouhé době i zde.

""

Dnešní profil dráhy

 

V galerii máte pár fotek z profilu tratě a dění v depech. Z ptačí perspektivy.

Rozprava proběla za účasti všech. Po sdělení informací jsem dostal povolení letět nad modely. Tam, kde byly jen karoserie se prohnalo tornádo 🙂

""

Rozprava

 

Začínáme kvalifikací, a to formulí 1. Aktualizace vždy po jednom kole.

 

Kvalifikace 1

Zde se již upomínali jezdci, aby jezdili slušně. Pavel Magda hlídá jízdu hned od začátku.

Radek Voda má půjčenou zrcadlovku od Saši Žvaka, aby si ji osahal. Pak ji hodlá pořídit, a to za účelem super fotek a videí pro portál Masters.

Broněk Vykutil nebude mít v Yokomo GT vážného soupeře. Zvítězil metodou start – cíl. Pak se přišel optat, proč nejsem na startu v kategorii.

Hobby kategorie je pohodová, krásné karoserie, pomalešjí jízda. Stále zde převažují TT-01E v týmu Bidovských. Uvidíme, jak tomu bude dnes. Zde jede i ředitel závodu Jarda Kopecký st. Ten po ránu kontroloval dráhu, stav koberce atd. Prostě se stará.

Pavel Magda spustil mluvenou časomíru. Takže jezdci slyší pořadí a i své ctěná jména !!! Na jiném závodě toto nemáte.

Na mém SLS AMG jsou připraveny dvě kamery GoPro HERO3. Budou snímat jídzu a pak se vytvoří video, kde uvidíte, co se dělo v reále před a za vozem ve stejném čase. A protože jedu v kategorii Stock HARD CORE skupiny… O zajímavé záběry nebude nouze.

""

SLS AMG připraveno na jízdu

 

""

Zdenko Kunak poctil tento závod svoji účastí

 

Pavel Magda opět uklidňuje jízdu v kategorii Modified. Gumy pískají v zatáčkách.

Jinak se v této hale pojede zimní část MČR ET 1/10.

V Open jel skvěle Zdenko Kunak i Vašek Sauer. A také Petr Novotný.

Leoš Bulva jede Stock, Markéta Vítámvásová také. Ta opustila kategorii Yokomo GT, kde se jí začalo velmi dařit. Holt, přestup nakonec byl uskutečněn.

Ve Stocku se jelo poměrně klidně.

 

Ve Stocku jedou jak zkušení borci, tak i začátečníci.

Moje auto přežilo, kamery zůstaly na svém místě a záběry jsou povedené.

Souboj Kopecký ml. Vítámvás Michal byl nádherný. Přetahovaná o setinky. Krása.

Radek Voda fotí se zrcadlovkou, je z ní nadšený a nemá slov. Jeho foto bude v galerii velmi brzo.

Na podrobné výsledky se podívejte na MyRCM.

První kolo je za námi. Uběhlo rychle, pohoda vládne a sluníčko svítí do haly. Chtělo by to dnes i kšiltofku :-). Ovšem záběry na kameře onboard jsou nádherné.

 

Kvalifikace 2

Radek Voda létá se zrcadlovkou a fotí a fotí.

Hobby jedou dnes poměrně v klidu a pohodě.

""

Na online report hezky zostra 🙂

 

Kvalifikace Formule 1 skupina dvě byla natočena z výšky. Ta prosluněná místa na koberci vypadají nádherně. Takto v hale zde jdeště krásně nikdy nebylo.

Pavel Magda v jízdě Hobby upozorňuje na čistotu jízdy. Aby to alespoň trochu vypadalo na pohled. Určitě natočím start finále Hobby. Bude to zážitek.

Jemněji, jemněji – pokřikuje kolega z depa na pilota. Ano, podpora je zde velmi důležitá.

Po jednom karambolu v Hobby něco upadlo. Bylo to zajištění akmulátoru. V Hobby jede mladičký David Novák.

""

Mrkající Zdenko Kunak 🙂

 

Já děkuji Alexandru Žvakovi za zapůjčení jeho zrcadlovky. Velmi se mi zalíbilo s ní fotit. Fotky nádherné. Hned jsem vám je poslal do fotogalerie.

 

Pavel komentuje, sluníčko svítí. Já mám připraveny kamery na svém SLS AMG.

Ve Stocku velmi těsný souboj mezi Kopeckým a Vítámvásem. Zvítězil Jarda o 16 tisícin sekundy !!! Už je vidím ve finále A, jak soupeří o nejvyšší místo na bedínce.

Milan Peška, Filip Rajdus, Roman Krejčí – a další piloti jedou GT. Někteří mají motory 17.5, jiní silnější. Roman má scale karoserii a ta mu neumožňuje jet naplno. Každpádně jsou i jiné karoserie jako LMP Mulssane apod. Pak je to startovní pole krásné, rozmanité, že.

Záběry z GoPro kamer jsou krásné. Ty odlesky slunce v lesklé karoserii. Plynulá jízda a stopa zajišťuje stabilní a čistý obraz.

Kamery přijdou i na bok modelu. A bude snímáno předjíždění atp. To tu také ještě nebylo. Co jízda, to jiná pozice GoPro HERO3.

Filip Rajdus v GT jede velmi dobře. Milan Peška s Ríšou Granátem ji jezdí hodně dlouho.

 

Kvalifikace 3

Milan Peška nedojel jízdu v kategorii F1. A tak se jen koukal na své soupeře, jak krásně krouží. Miroslav Křížek zvítězil ve své skupině F1. Formulí se dnes sešlo požehnaně. Nechybí Patrik Maňoušek či Drahoslav Hejtmánek.

V depu se lepí kola, konzultuje se všechno možné. Všichni ladí na finálové jízdy. Které budou hodně napínavé.

Já ladit nemusím, neb na Tamiya TT-01 nic ladit nejde. Ale musím konstatovat, že model jede krásně.

Tomáš Rajdus jede také Hobby, a to s Chevrolet Corvette C6. Jedou tu také BMW M5, Aston Martin DB9, Subaru Imprezza GT, BMW M3 GT, Honda NSX GT nrbo také Porsche 911 GT3. Prostě plejáda reálných karoserií.

Některé modely i svítí a vypadá to velmi reálně. Proč neukázat v kategorii Hobby, že i model může být typu SCALE.

""

Scale modely kategorie Hobby

 

V Open jdou rychlíci. Martin Bábovský, Petr Novotný, Zbyněk Krasl (také sbírá zkušenosti). Ve vedení Zdenko Kunak. avšak Sauer také slušný výkon. Někteří ranaři ztrácí akumulátory při jízdě. I to se zde stává.

V naší jízdě trochu emocí na tribuně. Ale pak již klid.

Vyzpovídali jsme ředitele závodu Jardu Kopecého st.. Bez přípravy. Z kamerou Radek Voda:

 

A TQ v kategoriích po kvalifikacích ?

 

Formule 1 – Tomáš Rajdus

Yokomo GT – Broněk Vykutil

Hobby – Aleš Bidovský jun.

TC Open – Zdenko Kunak

TC Stock – Jarda Kopecký ml.

World GT – Jarda Kopecký st.

 

Finále 1

F1 – Petr Novák dostal napomenutí za zkrácení tratě. Rajdus vs Hejtmánek aneb souboj ihned po startu. Oba se doslova utrhli jezdckému poli. Groch Jirka se radoval v Bčku, Drahoš Hejtmánek porazil Tomáše Rajduse.

Yokomo GT – kdo asi mohl zvítězit v této kategorii ? Broněk Vykutil. Ale stejný nájezd měli i Olda Groch, Roman Štalmach a Olin Bětík !!!

Hobby – starty natočeny shora vždy jsou velmi povedené. Pár nehod není náhoda. Miroslav Jurčák ovládl Bčko, Aleš Bidovský jun. zase Ačko. Kdy u bude změna ?

TC Open – B finále bylo v režiji Filipa Uhra. Ačko patřilo Zdenku Kunakovi. Výborně Radek Flek a Vaše Sauer. Pěkná jízda.

Stock –  Jan Mikulenka i Lacko Toth dostali napomenutí za zkracování tratě. V cíli první Jan. A finále: Jarda Kopecký ml. zvítězil těsně před Pavlem Martincem.

""

Zuřiví reportéři Pat a Mat 🙂

 

World GT – několik chyb jezdců na začátku a pak již krásný vláček. Vše točeno pomocí DJI. I Roman Krejčí se již nyní těší na záznam tohoto startu. V cíli první nakonec Roman Krejčí po chybách Jardy Kopeckého ml. a Libora Holuba.

Podrobnosti na MyRCM.

Jinak jsem se dozvěděl, že TOP pilotům A finále Stock vadilo bzučení coptera. Jiným zase ne. Tak pak je o domluvě. Není problém mi to sdělit. Létat nebudu. Ale pak nebudou záběry z vašeho startu a budete ochuzeni o zajímavý pohled. Protože z ruky toto nenatočíte. Je to na vás pánové. To jen pro příště. Ale schválně létám na druhé straně, ve výši mimo zorné pole pilotů. Tedy tam, kde ruším všechny nejméně.

 

Finále 2

F1 – Tomáš Rajdus zvítězil nad Drahoslavem Hejtmánkem a bude zábava v třetím finále. V Bčku to byl Martin Havlíček, kdo protnul cílovou pásku jako první. Není tudíž vítěz.

Yokomo GT – Broněk Vykutil si nenechal ujít vítězství, a to celkové. Olda Groch potvrdil druhé místo celkově Roman Štalmach třetí.

Hobby – „pánové, jezdíme rovně, nekličkujeme“ – slova Pavla Magdy po startu Bčka. Ale znáte to. A tak se Pavel na každém závodě snaží držet jezdce na uzdě. Jakž takž se mu to daří. NICOLLE Xavier vítězí. A finále: start a vláček. Pak už ne :-).  Kotrmelce, ťukance. Ale vše v rámci boje a adrenalinu. Aleš Bidovský ml. potvrdil formu z minulé jízdy. A vítěz Hobby je na světě.

Open – B finále ovládl Oliver Havránek. Mladý nadějný slovenský jezdec. Ačko vyhrál Zdenko Kunak a je vítězem této kategorie. Radek Flek si pohlídal druhé, Vašek Sauer třetí celkově.

Stock – C finále: opět pohodová jízda naší skupiny. Nyní bez kamery a TTčko jeůo skvěle. S jízdou nebyl spokojen Jarda Mader. Tomáš Kovařík vítězí. B finále: i podruhé výborně Jan Mikulenka. Ten si půjde pro ocenění. A finále: hodně emotivní, vyhraněné. Navíc na nevhodném místě copter francouze Xaviera. A hned bylo slyšet nevoli jezdců. V tomto případě oprávněně. Velká diskuse po jízdě mezi jezdci. Jarda Kopecký ml. udržel nervy na uzdě a radoval se z celkového vítězství. Pavel Martinec si prohodil místo s Michalem Vítámvásem. Markéte je také v Ačku a nyní dojela na pěkném osmém místě.

""

Další copter na scéně. Bez stabilizace a na nevhodném místě pro piloty

 

World GT – Jarda Kopecký ml. dokázal porazit Romana Krejčího !!! Vítěz není jasný. Výborně nyní i Ríša Granát ne třetím místě. Tady to ještě bude zajímavé.

 

Finále 3 souhrnem

F1 – vítěz B finále: Jiří Groch

1. Tomáš Rajdus

2. Drahoslav Hejtmánek

3. Milan Cendelín

 

Yokomo GT

1. Broněk Vykutil

2. Olda Groch

3. Roman Štalmach

 

Hobby – B fiále: NICOLLE Xavier

1. Aleš Bidovský jun. (TT-01E)

2. Tomáš Rajdus

3. Jarda Kopecký st.

 

TC Open – B finále: Filip Uher

1. Zdenko Kunak

2. Radek Flek

3. Vašek Sauer

 

 

Stock – C finále: Kovářík Tomáš žák

B finále: Mikulenka Jan

1. Jarda Kopecký ml.

2. Pavel Martinec

3. Michal Vítámvás

 

World GT

1. Roman Krejčí

2. Jarda Kopecký ml.

3.  Libor Holub

 

Super atmosféra kolem našeho depa. Veselá kopa bych to dnes nazval. Pohoda celý den až na ty nervózní piloty ve Stocku A.

Po depech létal kus náhradního dílu a i já se divil, co to má znamenat.

Radek pořád fotí půjčeným Nikonem a proto nepsal. Ono ho to nějak pohltilo. Ale ty fotky. Udělal kus práce.

Na tento počet lidí závod končí /bez vyhlášení/ nyní. Pavel to hnal jak stádo štvaných koní a dohnal to k tomuto vynikajícímu výsledků. Někdy to tak hnal, až jsem nestačil vzlétnout :-). A nestihl start.

Proběhl i rozhovor se Zdenko Kunakem. Je vidět, že na interview je zvyklý.

Jdeme vyhlašovat a předávat ceny.

 

První onboard záběry z kvalifikace Stock