1. off-road racing Indoor Habrová

Martin Minyuk


Už v průběhu týdne napovídala startovní listina hojnou účast 30ti závodníků a kromě známých tváří, které se našich závodů na venkovní dráze účastnily, byli přihlášeni i závodníci z Moravy.

Protože se v sobotu jel první závod Speed Challenge, který se protáhl až do večerních hodin, rozhodli jsme se, že dráhu postavíme až ráno. Večer ještě Ivo s Michalem připravili staré koberce, kterými jsme přikryli nový koberec na on road, abychom ho neponičili. Ráno jsem přijel na dráhu po sedmé hodině a k mému překvapení už přijížděli první závodníci. Rychle jsme tedy nanosili skoky a připravili dráhu na závody a mohlo se začít trénovat. V hojném počtu k nám zavítala výprava z klubu RC team Zábřeh.

K rozpravě jsme se sešli o trochu později, než jsem měl původně v plánu, ale zato v hojném počtu.  15 shortcoursů a 11 buggyn  bylo opravdu nad mé očekávání.  Po seznámení s pravidly závodu, které se jely již tradičně na čtyři kvalifikace a tři finálové jízdy. Proběhlo nezbytné fotografování vozového parku, ale i samotných závodníků. Závodníci se rozdělili do tří skupin jak v kategorii shortcourse, tak buggy, aby měli více místa na dráze.

První se na start postavili krátce před desátou hodinou závodníci kategorie buggy a mohlo se začít závodit. Po hladkém začátku se nám hned v druhé kvalifikaci zastavila časomíra. Po restartu počítače začalo vše bez problémů opět fungovat a mohlo se pokračovat v klidu dále. Ve třech skupinách bylo vidět mnoho pěkných soubojů a předjížděcích manévrů.  Nejhezčí souboje sváděli závodníci ve druhé skupině, ze které taky vzešlo postavení na startovním roštu. Na první místo se do finále postavil Zdenda Mikšovský se svojí  krásnou novou buggynou od fy. Tamiya TRF 502X a krásně nastříkanou karoserii Red bull. Na druhé místo se postavil Vláďa Rieger a na třetí Michal Ochoc. Ve finále B se na první místo postavil domací junior Ivo Viktorín.

I v kategorii shortcourse to bylo nabité. Bohužel pro mě jsem hned v první rozjížďce zničil převod a tím pro mě účinkování v závodu skončilo, ale díky tomu jsem se mohl stoprocentně věnovat organizaci závodu.  I v těchto rozjížďkách byla spousta soubojů a také jediná zástupkyně něžného pohlaví,  juniorka Lucinka Gultrelová. Do finále jako první nastoupil Honza Fassel před Danielem Pelikánem a svým synem Dominikem.

Do finále jsme po domluvě udělali pouze dvě skupiny buggyn a shortcoursy zůstaly ve třech skupinách. V kategorii buggy ve skupině A nebylo ještě ve třetí finálové jízdě jasno, jaké bude pořadí na bedně. Nakonec Zdenda Mikšovský neudržel nervy na uzdě a podlehl nenápadně, ale bezchybně jezdícímu juniorovi  Jardovi Doležalovi  a třetí skončil nečekaně J Michal Ochoc, který zkrotil svoje divoké Durango. V kategorii shortcourse to byl souboj otce se synem, kterým šlapal na paty člen RC teamu Zábřeh David Pelikán. Konečné pořadí  na stupních vítězů bylo:  Honza Fassel před synem  Dominikem  a třetí byl David Pelikán.

Je tady 17. hodina a je dobojováno, spočítáme výsledky a vrhneme se na vyhlášení. Stupně vítězů, předání diplomů a věcných cen a něco, co tady ještě nikdy nebylo. Tombola o věcné ceny, které nám věnovala firma Pelikán Daniel a Trivox, a vrcholem bylo losování stavebnice 2WD buggy od LRP, kterou si odvezli,  teď již naši kamarádi z Moravy. Uklidit skoky a vyluxovat koberec  a můžeme vyrazit k domovu. Doufám, že se dnešní závod všem líbil a budeme se všichni těšit na další závod, který se bude konat opět v neděli  16.2.2014 na dráze v Habrové.

Mr. Many