První závod buggyn ve Skřipově – neděle

Fanán Stodola


Proč až neděle? V sobotu se jel závod v Rychvaldě a aby si tyto dva kluby nepřetahovaly závodníky, skřipovský závod byl až v neděli. Byl to dobrý tah mezi kluby. Závod byl naplánován na minulý týden, ale kvůli deštivému počasí byl přeložen. V sobotu odpoledne čítaly přihlášky 72 strojů. Při nedělní prezentaci nás bylo 65:

Buggy 1:8 IC – 16, buggy 1:8E – 6, MT 1:8 – 8, SC 2wd- 6 + 3 buggy 2wd, SC 4wd – 10, buggy 4wd – těch bylo 16!

Potěšitelné bylo, že zde jely LRPéčka a Castry (SK10), tedy ty levnější buggyny s plastovou vanou. Těchto bylo 5 či 6 a když zůstaly až na chvostu, tak si mezi sebou pohodově zazávodily. Výhoda u LRPéčka je ta, že ve Skřipově na tyto modely drží i ND, když je prodávají. Tady je pravidlo (moje pravidlo), že ten, kdo chce začít závodit s buggynami, pořídí si na první rok LRPéčko v RTRsadě se střídou a vůbec neprohloupí.

V neděli se jely Formule (VC Monaka) a taky se hrálo hokejové finále o 3. místo a pak večer o 1. a 2. místo. Všichni, kteří toto sledují, nemuseli zůstat doma, neb skřipovští tyto formule a finále o 4. a 3.místo v hokeji dávali v přímém přenosu na dráze. Kdo měl čas, tak se díval a o nic nikdo nepřišel. Dobrý nápad!

Další dobrá věc – vysoká účast mladých závodníků. A mladí či malí kluci, kteří ještě nejezdí, tak ti si mezi sebou našli kamarády.

Schválně dnes nepíši výsledky. Na ty se podívejte až budou vyvěšeny na stránkách rchobbyracing. Ale přeci jen napíši, jak jsme jezdili my ve 4wd buggy 1:10! Překvapila mne Hana už v rozjížďkách, kde do finálovek ujezdila 11. místo ze 16.

Já jsem neměl přední gumy, ty jsem tedy koupil a narychlo nalepil. A ten moment končí trénink. Škoda! Ani jsem neopruboval zdejší novou trať. (Hana i Fany říkají, že oproti tréninkové dubnové sobotě došlo ještě k úpravě tratě k lepšímu). Nevadí, mám na to tři rozjížďky (nejhorší se škrtá, zbylé dvě se sečtou pro pořadí na startu finálovek).

První rozjížďka – vyzuly se mi předky. Asi byly špatně nalepené, narychlo nalepené. Navíc mi nepřepsali číslo personálu, i když jsem to nové nahlásil, takže jsem neměl ani kolo!

Celý osud byl pro finále ve zbývajících dvou rozjížďkách. Dávám 2 x 6 kol a to stačí na B finále z prvního místa. A to 1. místo jsem uhájil  – 1. a 3. finále jsem vyhrál, či-li 1. místo v B skupině a pěkný pohár. A Hana? Čtrnáctá. Škoda, že neobhájila 3. místo na startovním roštu. To by byla bomba! Ale i tak ten chvost v Béčku byl bodově našlapaný. Zde to bylo o trošce štěstí!

A Fany? Skončil celkově na 3. místě v A skupině! Za L.Szostkem a R. Hruškou (oba Rychvald). A ve spalovácích 1:8 5 minut před vypršením 30 minutového limitu odstupuje pro závadu na motoru ze sedmého místa a končí celkově 12. Ať jel elektru nebo osmičku, tak ho musím pochválit. Líbila se mi jeho jízda!

Počasí – to vyšlo na jedničku.

Po 19 hodině bylo vyhlášení výsledků. My jsme při tomto vyhlašování rozdali čokolády a oplatky, co nám ještě zbyly ze zimních závodů v Pozděchově! Domů jsme se vraceli kolem půl desáté.

Závěrem: pořadateli palec nahoru!!

P.S. Ještě v letošní sezóně je novinka. Soutěž teamů. Člen teamu je z každé kategorie, tzn. Buggy 1:8, MT, buggy 1:10E 2wd nebo 4wd, SV 2wd nebo 4wd. Přihlášení účastníci byli rozlosováni do teamů. Bližší info najdete na stránkách pořadatele.