MČR Electric Track 2014 ve Svitavách

Zdeněk Beneš


První zářiový víkend se ve Svitavách pojede asfaltový šampionát kategorií elektro onroad – Open, Stock, True Formule, Formule, GT a volná kategorie Hobby.

Warm-up na MČR ve Svitavách máme úspěšně za sebou, na začátku srpna se na dráze představilo téměř 40 modelů. Šampionát se bude konat první zářiový víkend od pátku 5. do neděle 7. září 2014.

""

Stručný program (předběžně)

Pátek – od 15 do 20 hodin volný trénink
Sobota – dva měřené tréninky a pět kvalifikací
Neděle – tréninková finálová jízda a 3 finále, slavnostní vyhlášení

Pravidla

Kompletní propozice MČR najdete na tomto odkazu.

Open – volné motory, minimální váha modelu 1350g
Stock – motor LRP/Nosram 17,5z, regulátor v Zero Boost nastavení, převod v rozmezí 4.0 – 4.2:1, minimální váha modelu 1350g
True Formule – gumová kola, motor 17,5z, regulátor v Zero Boost nastavení, formulový podvozek
Formule – mechová kola, volný motor i nastavení regulátoru
GT – volné motory i nastavení regulátoru, mechová kola
Hobby – motor HPI Saturn 20T, převod min. 7:1 (bez nutnosti vlastnit licenci a být registrován v klubu)

V kategoriích Open a Stock se pojedou označené pneumatiky SWEEP RACING EXP-36PP dodané firmou Martin Kořínek, jež zvítězila ve výběrovém řízení. Označené pneumatiky se budou na MČR prodávat za zvýhodněnou cenu 600 korun.

Přihlášky

Odkaz na elektronické přihlášky.

Přihlaste se na MČR „včas“ do středy 27. 8. (včetně) a získejte tak malý dárek. Elektronické přihlášky se uzavírají ve čtvrtek 4. 9. (včetně). Pozdější přihlášení až na místě.

Areál, nocleh, občerstvení

Areál svitavské dráhy se nachází zde. Dráha je letos opravena a nově natřena. V areálu je k dispozici sociální zařízení včetně sprch a zděné klubovny, kde se nachází občerstvení a v podkroví je možné přespat na postelích (70Kč/noc). V areálu je také možné postavit stan (zdarma) nebo obytné auto či karavan (70Kč/noc). Pro rezervaci postele v podkroví klubovny je nutné poslat email na .zc.manzes@dzsenebi Počet míst je omezen!!! Výborné občerstvení bude zajištěno od pátečního odpoledne až do nedělního odpoledne. Večer otevřeno dle zájmu závodníků.

""

Závěrem

Mistrovství ČR děláme pro všechny – vás závodníky. Proto pevně věříme, že myšlenka jednoho velkého celovíkendového závodu s rozumnými náklady vás zaujme a do Svitav přijede většina závodníků, co mají našeho koníčka opravdu rádi. Vůbec nevadí, že nepatříte do úplné špičky. Důležitý je zážitek z ježdění a vzpomínky, které si ze Svitav odvezete. A kromě toho si třeba také odvezete jeden z cca. 50 pohárů nebo vyhrajete nějakou pěknou cenu v tombole! Celý pořadatelský tým udělá vše pro to, abyste se nejen na dráze, ale i v depu a večer u ohně či v klubovně cítili dobře a byli spokojeni.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Zdendu Beneše (zc.manzes@dzsenebi či telefon 608 815 564).

Těšíme se na vás!

Zdenda Beneš – předseda sekce ET v RCAČR
Míra Jurenka – Modelklub Svitavy a šéf občerstvení
Martin Zvára – Modelklub Svitavy
Pavel Magda – časomíra