RC rally Tábor 1/8 se blíží

webbaker


V sobotu 6.9 proběhl první Závod v rally 1/8 na nové trati v Táboře. Již tradičně menší účast na travnatých tratích než na asfaltu. Neboť se někteří závodníci obávají, že budou mít svého miláčka špinavého, což při jízdě na trávě je zcela milné.  A hlavně na trávě netrpí pneumatiky, jedna sada vydrží v pohodě 3-4 (tj. 3-4 h závodní jízdy) závody což je na jiném povrch zcela nemožné. Vzhledem k rozměrům a tvaru využívaného pozemku se jedné spíše o technickou trať, kde nehraje takovou roli výkon motoru. Díky podpoře místní Střední průmyslové školy jsme mohly využívat nejen vlastní pozemek pro dráhu, ale pro depa byla k dispozici vedlejší asfaltová plocha perfektní zázemí v přilehlémdomečku, přípojka  380V + WC, sprcha, atd. .

Vlastní závod probíhal v pohodě a nebýt technický problémů s napájení PC časomíry tak šlo vše jak má. Díky nízkému počtu startujících jsme jeli jen na dvě skupiny po 4 jezdcích.  Výhodou menší počtu aut na dráze je menší počet případných kolizí.Po dvou kvalifikačních jízdách na 6min  došlo na vytvoření finálových skupin.Finále se jede  6x 6min a 5-ti nejlepší jízd se sčítá nájezd kol a dojezdový čas.  A tak je možné i z B finále vyhrát závod. Počasí vylo na jedničku, i když před poslední finálovou jízdou se obloha hodně zatáhla, nespadla ani kapka a vše zdárně dopadlo.

Odkaz na krátký report od Jirky a výsledky: http://www.rcklatovy.cz/rc-klatovy-rally-cup/

Odkaz na foto Vojty Halíka: http://www.rcvojtassrallyteam.cz/fotogalerie/sezona-2014/#p9060001-jpg

Odkaz na report pana ředitele SPŠ Tábor na stránkách školy: http://www.sps-tabor.cz/cz/skola/udalosti/rc-modely-zabava-pro-kluky-i-taty