FAST LAP 2015

Igor Vlahovič


Dnes jen opravdu stručné nastínění akce, protože detaily se teprve začnou dolaďovat. O co tedy půjde ?

Historie:

Akce ONE LAP = jízda s modelem Lamborghini Gallardo 1/10 po Masarykově okruhu rychlostí cca 60 km/h v délce jednoho kola. Řízeno bylo malé Gallardo (kopie skutečného) z pozice spolujezdce. Na závěr se měřila TOP SPEED modelu, což bylo 130 km/h na célové rovince. U akce média včetně TV. Akce měla poměrně velký ohlas.

 

Akce SPRINT 2012 = test nejrychlejšího RC modelu v měřítku 1/7 Traxxas X0-1 na okruhu v Brně. Dvě fáze testu: TOP SPEED modelu na cílové rovince a sprint na 200m proti motocyklům a autu Porsche.

 

Současnost a myšlenka:

Do hry opět vstupuje model Traxxas XO-1. Ale nyní se bude test ubírat těmito směry:

1. dokáže na jednu sadu akumulátorů absolvovat model jeden ostrý okruh ?

2. pokud ano, za jaký čas to dokáže ?

3. jakou nejvyyší rychlostí pojede ?

4. dokážu uřídit tento model z pozice spolujezdce v plném výkonu v délce jednoho kola ?

5. kde jsou moje hranice v řízení RC modelu z jedoucího auta ?

 

Co je nyní jisté ?

– model s majitelem, kterým je Zdeněk Hittl

– doprovodný vůz je zatím očipovaná Alfa Romeo

– dva členové týmu, který je Jan Hradil a kolega Radek Voda. Funkce se přiřadí později

 

Co se musí doladit ?

– termín akce s Masarykovým okruhem. Rád bych jej viděl na poslední týden v březnu s ohledem na počasí. Okruh musí akci odsouhlasit a potvrdit

– dát dohromady početný realizační tým (kamery kolem trati, foto atd.) včetně zajištění bezpečnosti celé akce

– zajištění propagace. Postarám se o to, aby akce byla dopředu a posléze dostatečně zpropagována. Možnosti ? TV Nova, MF Dnes, Rovnost, Metro, Facebook, portál Masters, RC Cars časopis, Youtube kanál

– musí se dát model do 100% stavu a tak kontaktuji dovozce značky Traxxas společnost Astra o dodání potřebných náhradních dílů a nových akumulátorů

 

Takže již zítra tento článek zasílám na patřičná místa a budu čekat na odpověď. Jakmile okruh dá zelenou, pak se začne vše důkladně připravovat.

Pokud by měl někdo zájem akci podpořit jakýmkoliv způsobem, zajistím patřičnou reklamu a to nejen umístěním loga na samotném modelu. Počet zájemců je však omezen na 4. S ohledem na velikost reklamy tak, aby byla dostatečně viditená – zkušenost z akce SPRINT. Pokud bude mít někdo zájem, kontaktujte mne na redakční e-mail ajgor.vlahovic@gmail.com.

Myslím, že pro tentokrát je to důležité sděleno. O dalším postupu budete informováni neprodleně.

Jedná se o netradiční výzvu nejen pro mne samotného. Akce se jeví býti jako ojedinělá a jak dopadne, nikdo zatím neví. A v tom je to kouzlo myšlenky a realizace.

 

RC sportu zdar !!!