MČR Electric Track začíná již zítra

Zdeněk Beneš


Šampionát bude hostit bohumínská sportovní hala, kde RC Team Rychvald připraví kobercovou dráhu. Vstup do haly v pátek bude možný od 16 hodin a trénovat se bude moci od 17 hodin. Volné tréninky budou ukončeny ve 22 hodin a budou zpočátku organizované jen po kategoriích, později případně dle skupin podle účasti. Pak se závodníci budou moci přesunout do nedaleké hospůdky, kde se vaří do 23 hodin.

V sobotu se hala otevře v 7 hodin ráno, do cca. 8 hodin bude probíhat volný trénink po kategoriích a od 8 hodin začnou měřené tréninky. Po nich v 10 hodin budeme pokračovat oficiálním zahájením za přítomnosti zástupců města Bohumína. Po slavnostním zahájení si závodníci zajedou ještě jeden měřený trénink a pak se vrhnou do boje o co nejlepší kvalifikační výsledky v pěti kvalifikačních jízdách. Sobotní program bude zakončen kolem osmé hodiny večer a poté se závodníci budou moci přesunout do nedaleké hospůdky, kde pro nás bude rezervované místo.

V neděli bude vstup do haly až od 8 hodin ráno (pozor, mění se čas!). Ráno si každý bude moci lehce zatrénovat, pak už se pustíme do oficiálního tréninku ve finálových skupinách, tedy jednou start nanečisto. O mistrech republiky rozhodnou tři finálové jízdy. Slavnostní zakončení šampionátu proběhne kolem třetí hodiny odpoledne.

Pro ty nejlepší je připraveno přes 60 pohárů! Po vyhlášení pak na všechny čeká losování tomboly s hodnotnými RC cenami za více jak 10 tisíc korun!!

Označené pneumatiky budou k dispozici již v pátek během volných tréninků. Samozřejmě budou k dispozici i neoznačené sady pro trénink.

O průběh závodu se bude starat Pavel Magda za pomoci Luďka Szostka a dalších členů realizačního týmu. Na finále pak bude dohlížen zkušený tým rozhodčích. Online výsledky budete moci sledovat zde.

Pokud byste se chtěli ještě na šampionát přihlásit, není v tom vůbec žádný problém. Stačí do dnešní půlnoci vyplnit přihlášku nebo se přihlásit až na místě. Samozřejmě je možné na místě zařídit i závodní licenci, pokud ji ještě nemáte.

Koho vlastně na MČR uvidíme a kdo jsou favorité?

V kategorii Open obhajuje titul Marek Černý, který je i největším favoritem kategorie. Marek patří k současné evropské špičce, má velké zkušenosti z vrcholných závodů. Na paty mu ale určitě bude dýchat Kuba Šimurda, jež se stal minulý víkend juniorským mistrem Evropy ve dvanáctinách! Mezi nejrychlejší bude chtít patřit i Petr Grof, mistr republiky z roku 2012 v Holešově a výborné výsledky v letošní zimě má i Jirka Vyšín. Černým koněm závodu může být Kája Doležal či Víťa Hola a nebo Jarda Kopecký, šampion z náchodského asfaltu v roce 2012.

V kategorii Stock mezi hlavní favority budou patřit Jarda Kopecký, Aleš Pelikán a Jirka Tlustý. Na domácí půdě pojede Karel Kratochvíl, mezi nejrychlejší by měli patřit i třeba Rado Ďurana nebo Martin Kratochvíl. Kdo získá uvolněné místo krále po Markovi Černém, jež se letos bude soustředit na zisk titulu v Openech?

V kategorii Formule (na mechovkách) do Bohumína míří silná česká výprava v čele s Ivošem Trojanem. Držitel loňského titulu Víťa Hola bude bojovat na gumových kolečkách, kdo ted získá titul letos? Budou to domácí borci Luděk Szostek, Tomáš Rajdus nebo někdo další?

V kategorii True Formule titul obhajuje Andrej Vnučko. Volná volba pneumatik možná bude velkým faktorem, ale do popředí budou chtít promluvit nejen Andrej či již zmiňovaný Víťa Hola, ale také nestárnoucí Ivoš Gombík či domácí Libor Holub, Láďa Holásek nebo Pavel Dostál.

Královská kategorie na severní Moravě GT bude mít největšího favorita v Romanovi Krejčím, který je vicemistrem z loňska v Jedovnicích, bohužel na startu neuvidíme obhájce Kubu Šimurdu, jež se bude plně soustředit na kategorii Open. Na startu budou ale takoví borci jako Víťa Hola, Tomáš Kembitzký a další. Kdo nejvíc potrápí Romana?

Nová kategorie na přání závodníků GT Stock má na startu šest modelů a ve startovce nechybí třeba Andrej Vnučko či rychlíci z Čech Martin Kučera a Honza Kraft. Kdo bude nejrychlejší tady?

Dvanáctiny se konečně pořádně vrací na české závody a na MČR pojede hned devět super rychlých placiček. Největším favoriem bude asi Aleš Pelikán, který v Bohumíně vyhrál Warm-up. V soupisce ale není slabého pilota a takový Lukáš Gombík, Tomáš Kembitzký nebo Jirka Tlustý s Karlem Kratochvílem budou určitě hodně tahat:-)

Doplňkovou kategorií budou modely Hobby, které nepojedou o tituly, ale o krásné poháry ano! Zde se mezi největší favority bude určitě řadit Vlastík Švec nebo Jarda Kopecký. Důležitější než výsledek zde ale bude ten zážitek!

Po tomto víkendu tedy budeme znát nové mistry republiky, tak se přijeďte třeba jen podívat:-)

 

Zdenda Beneš

předseda sekce Electric Track v RCAČR