Rychvaldský pohár 23.5.2015 report

Luděk Szostek


I přes nepříznivou předpověď počasí startovalo přes 40 modelů. Nejpočetnější startovní pole bylo již tradičně v Buggy 4WD, ovšem pouze o tři modely méně startovalo v kategorii MINI. Tato nová kategorie je velmi zábavná a hlavně proti modelům 1:10 o dost levnější.

Modely LC Racing se těší velkému zájmu mezi začínajícími závodníky, hlavně mezi dětmi. V kategorii Mini-žák startovalo 7 prcků a nejmladšímu ještě není pět let. Tuto kategorii jsme zařadili mezi volné kategorie, spolu s SC, na závod Mistrovství České Republiky RCAČR, který se v Rychvaldě pojede 13.6. Kategorie Mini se pojede pouze v Rychvaldě, tedy pokud by byl zájem ze strany závodníků, určitě by se to dalo domluvit také s ostatními pořadateli. MČR bude ve Svitavách, Velkých Opatovicích, Olomouci a v zimě v Praze.

Zpět k sobotě, televizní rosničky a předpovědi na netu mají vždycky kecy, jak určitě bude hnusně a že by všichni měli zůstat doma. No tak tentokrát jim to vyšlo. Ráno kosa jak někde na severu, k tomu lehký severní vánek, že omrzaly prsty a od jedenácti, přesněji 10:44 začaly padat první kapičky deště. A v bufetu začal docházet čaj a slivovice, zato studeného piva bylo dost. Jak už to bývá, když zaprší, tak to klouže. Byla celkem sranda sledovat kvalifikaci a zrovna Buggy 2WD, jak to všem klouže a brutální výkon motoru byl k ničemu. Dráha potom zase vyschla a začala loterie s pneumatikami. No a kolem druhé odpoledne se na dráhu už snášel stálý deštík, ale jen zlehka, jen takové lehounké chlazení motorů a hlavně nasazovačů na dráze.

Slivovice už nadobro došla. Piva je stále dost. Poslední kolo finálovek bylo celkem v pohodě, do půlky pak začalo konečně pršet a od kol modelů stoupaly gejzíry vody do metrové výšky. No prostě paráda, paráda pod střechou tribuny a v depu pod stanem, nasazovači tak nadšení nebyli.

Jako poslední jízda dne se jela rychvaldská klasika, ,,Slušňák,, deset minut bez nasazovačů, všechny kategorie najednou, startovalo přes dvacet aut. Jako první s náskokem čtvrt kola stály ,,Mini,, s odstupem SC2WD, pak Buggy 2WD, a jako poslední Buggy 4WD, je to dobrá sranda jede se o fakt velký pohár (putovní) a tak každý jede opatrně aby nevypadl. Poprvé ve své závodní kariéře vyhrál Radim Hruška, pokud by chtěl ten pohár vyhrát navždy musí zvítězit ještě dvakát. Celkem třikrát po sobě zvítězit a pohár je váš. V historii RcTeam Rychvald jsou dva vítězové poháru, Petr Rodina a Kuba Zapletal. Těch vítězů Slušňáka bylo hodně, ale třikrát po sobě pouze tito dva.

Jak už jsem psal, další závod v Rychvaldě je 13.6. MČR , přihlášky jsou na stránkách RCAČR http://www.rcacr.cz/prihlasky-3/
pouze kategorie Mini je na našich stránkách. http://zavody.rcteamrychvald.cz/prihlaska.htm

Piloti a pilotky, na dalších závodech

Čuuuuuus Luďa

""