První závod MČR v Brně Bosonohách

Jiří Vyšín


Mistrovství ČR v kategorii spalovacích onroad modelů v měřítku 1/10 a 1/8 se nám velice rychle blíží. První závod se uskuteční na nádherné dráze v Brně-bosonohách. Termín prvního závodu je 7. června 2015 (neděle). Nezapomeňte se včas přihlásit na webu rcacr, abychom pro Vás mohli připravit pěkné ceny.

V sobotu bude možný trénink po 16:00. Dráha v Brně patří u jezdců k nejoblíbenějším. Dráha má nový hladký asfalt, který zaručuje poměrně velkou přilnavost. Osminové podvozky začínají fungovat až při větších rychlostech, kterým tato dráha přesně odpovídá. Krom pěkné dráhy je zde zastřešené depo se stoly. Budete potřebovat pouze židli. Po celou dobu závodu bude k dispozici bufet a kompresor. Pro větší přilnavost bude dráha nacukrována.

Směr se pojede zleva doprava po rovině (bez protahováku) a využije se ‘‘klíčová dírka‘‘ (to je zatáčka před nájezdem na rovinu – pomalejší verze)

Podařilo se nám sehnat spoustu nových závodníků zejména do kategorie 1/8. V obou kategoriích bude stejně jako loni velká konkurence. I přesto, že se jedná o mistrovství ČR, tak se snažíme udržet co nejpohodovější a přátelskou atmosféru.

Pro letošní rok je malá změna v pravidlech. Závodu se může zúčastnit každý i bez licence a to pouze s příplatkem 100 kč ke startovnému. V závodě budete oceněni jako všichni ostatní, ale Váš výsledek se nebude započítávat do celkového hodnocení seriálu mčr. Startovné do závodu je 300 kč. Za druhou kategorii 200kč.

Ze tří závodů mistrovství ČR se počítají do celkového hodnocení všechny. Krom pohárů bude uskutečněna malá tombola, kde si budete moci vylosovat soudky piva. Dále jsme objednali slunečné počasí, takže doufám, že si spolu závody pořádně užijeme. Základní díly (ramena, řemínky, řemeničky…) na podvozky Xray jsou zajištěny.

Více informací o pravidlech najdete na webu rcacr v sekci pravidla.

Termíny všech závodů:
1. závod – Brno Bosonohy 7.června
2. závod – Slavkov – 11. července
3. závod – Svitavy – 23. srpna

Na viděnou v Brně
Předseda sekce
Jiří Vyšín