Marek Černý vyhrál ETS sérii potřetí v řadě

Lubomír Černý


V Trenčíně o tomto víkendu probíhá závěrečný závod ETS 2014/2015. Vzhledem k předpovědi počasí, která hlásí vytrvalý déšť na neděli  se všechny kvalifikace a u skupin A i všechna tři A finále odjela včera a tak i když závod bude snad ještě probíhat dnes pro nižší skupiny Ačka mají vše za sebou. Ale postupně:

Kvalifikace: Odjeli se nakonec 3 kvalifikace ze 4 a tedy se počítali 2 ze tří odjetých. Markovi se první kvalifikace vůbec nevydařila dostal smyk hned v prvním kole a následné kolize mu znemožnili jízdu. Druhou kvalifikaci dojet těsně druhý a Q3 skončil na pátém místě po velmi opatrné jízdě, protože už bylo velmi pravděpodobné, že se Q4 nepojede. Celkově ho výsledky postavily na 3. Místo do finále za týmovým kolegou Janem Ratheiskym a vítězem kvalifikace Nico Catellanim. Na počasí doplatil Markův hlavní soupeř Lars Hoppe, který se neprobojoval do A finále a tedy bylo jasné , že si svůj celkový bodový zisk už nezvýší. Pro Marka to znamenalo, že pokud dojede nejhůře druhý v závodě celkově zvítězí v celém šampionátu.

Finále: V plánu byly původně dvě finálové jízd v sobotu a třetí v neděli. Marek ze třetího místa po startu hned v 1 kole po chybě Nica šel na druhé místo a i na první místo před Jana. Celou finálovou jízdu vedl , ale drobná chyba 30 sekund před koncem jízdy znamenala poškození auta a konec jízdy. V tu chvíli byly šance na obhajobu titulu prakticky nulové. Vydalo to dost beznadějně, ale Marek to v žádném případě nechtěl vzdát. Druhé finále bylo opět velmi dramatické. Na první místo se dostal ve 3. Kole Jan před Nicem a s malým odstupem je pronásledoval Marek. Nico zkusil předjet Jana , ale byla z toho kolize, Marek se prosmýkl kolem havarovaných modelů a první místo udržel do cíle s nejlepším nájezdem. V tom okamžiku už jsme si všichni mysleli, že se bude počítat jen 1 finále, když předpověď na neděli hlásila déšť. A to by znamenalo vítězství. Pořadatel však zhodnotil situaci a rozhodl odjet třetí finále u A skupin ještě večer.

Bylo tedy nutné se znovu zkoncentrovat a připravit model na poslední a rozhodující jízdu sezony ETS 20104/2015. V 20h večer zahájili formule kde Jan Rathaisky získal 1. Místo, Nasledoval Stock. Jan i Marek se již v prvním kole prosmýkli kolem Nica a ve stejném pořadí jeli celou jízdu až do cíle. To znamenalo, že Marek vyhrál jak závod v Trenčíně, tak i celou sezonu a to již potřetí v řadě.

Startovní pole se v kategorii ProStock neuvěřitelně vyrovnalo a rozhoduje každý detail a jedna jediná chyba může zmařit celý závod.  Proto je Markovo vítězství velmi cenné a je výsledkem jeho pečlivé přípravy a píle. Patří se poděkovat i celému týmu XRay , který Marka podporuje a pomáhá.

""

 

Zdroj foto: redRC.net