RC OFFROAD GRAND PRIX 15.8.2015 – Velký Týnec

Ondřej Dvořák


Zdravím všechny RC offroad příznivce,

a to opravdu všechny ne jenom vyznavače velkých šestkových buggyn, které u nás nejčastějí jezdí. Ba naopak zveme všechny co mají doma nějaký ten RC krám, který je schopen překonat nezpevněný povrch na první RC OFFROAD GRAND PRIX do Velkého Týnce. Vše podstatné k organizaci a informací si můžete číst dál.

Cílem je spojit na jeden závodní den více kategorií a také více závodníků. Tradičně v sobotu i v neděli se pojede závod v rámci seriálu Koštéř 2015, tedy závody pro modely large scale buggy, ve kterém neplatí žádná omezení co se týká použitého podvozku a jede dle pravidel MČR.  Jezdci přihlášení do závodů koštéře pojedou dle klasického scénáře v sobotu jeden závod a v neděli druhý závod.

Přihlášky na koštéř jsou pod těmito odkazy:

5. závod
6. závod

V sobotu 15.8. je navíc vypsán závod pro další kategorie a to:

1:6 buggy Hobby – Pod tuto kategorii spadají jezdci s tzv. hobby či plastovými auty jako jsou FG Marder, Baja či starý Leopard, dále také HPI Baja 5T nebo 5B , Himoto, Reely, Carbon fightery a další. A to jak ve 2WD tak i ve 4WD provedení. Zkrátka plastové auto, které ať chceme nebo nechceme nedosahuje takových výkonů jako jsou speciály typu Hormann, Cleon či fungující čtyřkolky MCD nebo FG Leopard, se kterými jezdcí česká špička. Taktéž je tento závod určený začínajícím jezdcům, kteří by mohli mít obavy či stres z toho jak kolem letí smykem republikou ostřílení borci  Můj optimistický odhad je, že by se mohlo sejít 5 – 8 jezdců. Při takovém to počtu by měli svojí vlastní skupinu. Kvalifikace budou 3 x 10 minut a finále potom na 30 minut. Pokud by se přihlásili pouze 3 nebo 4, budou přidáni k jezdcům z koštéře. Startovné v této kategorii je 500,-/závod

1:8 IC buggy – Klasika 4WD osmičkové spalováky. Tady jsou pravidla a podmínky jasné. Může se zůčastnit kdokoliv s jakoukoliv osmičkovou buggynou. Kvalifikace se pojede na 3 x 5 minut a 30 minut finále.

1:8 E buggy/Truggy – Elektrika se dere nahoru i v 1:8 měřítcích, takže vypisujeme i závod pro 1:8E buggy či Truggy. Elektro buggy jednou také kvalifikace 3 x 5 minut a potom 3 x 7 minut finálové jízdy. Pokud se přihlásí málo jezdců složíme jezdce dohromady s poslední kategorií Monster Trucků.

1:8 a 1:10 Monstery – Tato kategorie je určena pro všechny možné Monster Trucky (Reva, Savage, Thunder Tiger, HPI atd.) či Short Course a to v obou měřítcích s elektrickým i spalovacím pohonem. Opět kvalifikace na 3 x 5 minut a tři finálové jízdy na 3x 7 minut. Vzorem tohoto systému jsou závody, které pořadá JK Cars team ve Skřípově.

Podmnínkou pro start je mít čip pro časomíru, buď originál AMB případně aktuální čipy od MRT nebo jiné, které jsou s AMB časomírou kompatibilní. Kdo by čip chtěl zapůjčit, tak můžu omezené množství dát dohromady, ale je potřeba se mi ozvat minimálně 14 dní před závodem. Startovné pro kategorie 1:8 a 1:10 je 300,-/závod.

V pátek 14.8. bude možnost volně potrénovat. Na trati určitě budeme už okolo poledne.

Toť prozatím vše. Rádi Vás všechny u nás v téncu uvidíme.  Věřím, že se nám podaří uspořádat pohodové závody. Navíc na sobotní závěr bude připravená, malá tombola s modelářskými cenami.

Další info a přihláška do závodu zde: http://autorcolomouc.cz/pozvanka-na-rc-offroad-grand-prix-15-8-2015-velky-tynec/