Mistrovství ČR Electric Track 2015 v Blansku 4. – 6. září

Zdeněk Beneš


Malebná blanenská dráha s výborným zázemím, skvělým bufetem, možností postavit u dráhy stan či karavan či nedalekým aquaparkem bude určitě příjemným místem pro strávení prvního zářiového víkendu při MČR, vyvrcholením letní sezóny naší kategorie.

Proč MČR

Myšlenkou mistrovství ČR je dostat na závodní dráhu v jednom jediném víkendu za celou sezónu co nejvíce závodníků z celé republiky a případně i okolních států. A vůbec nezáleží, jestli patříte ke špičce startovního pole, nebo se jezdíte na závody jen povozit bez větších ambicí. Kouzlo závodů je vždy v konkurenci a kvantitě startovního pole. Pak můžou být závody i ve finále B, C či D opravdu zajímavé a pro samotné závodníky hodně zábavné. Pravidla i systém závodu MČR je nastaven tak, aby vyhovoval co nejvíce závodníkům, byl finančně dostupný a zároveň, aby závod MČR nebyl jen tak ledajaký. Proto se jede v kategoriích Open, Stock, True Formule a GT. Na tyto kategorie je třeba být členem RC autoklubu ČR. Do mistrovství se můžete zapojit i v doplňkové kategorii Hobby, kde si s modelem vybaveným motorem HPI Saturn 20T můžete plně zazávodit a zažít atmosféru mistrovství. Na základě vašich ohlasů bude pro letní MČR v Blansku vypsaná jako volná kategorie bez nutnosti být členem RCAČR i kategorie GT Stock se 17,5 závitovým motorem a Formule na mechových kolech.

Blansko 2015

Dráha v Blansku hostila šampionát naposledy v roce 2011. Díky pravidelnému střídání lokalit v české a moravské části republiky se letos pojede právě na Moravě, když se loni jelo ve Svitavách, kde se sešla parádní konkurence, a všichni si užili celý víkend.

Šampionát začne oficiálně v pátek, kdy budou celý den probíhat volné tréninky. Dráha v Blansku je osvětlená, a tak v případě zájmu závodníků se bude jezdit až do večera. V sobotu budou na programu dva měřené tréninky a pak pět kvalifikačních kol. V neděli si všichni zajedou jedno finále jako trénink a pak tři ostré jízdy, které určí nové mistry republiky pro rok 2015. Součástí mistrovského programu bude i páteční a sobotní večer, který budeme moci strávit v milé společnosti paní Magdové a jejího výborného občerstvení přímo na dráze. Atmosféra v Blansku je vždy skvělá, a tak se nezbývá než se těšit a užít si tento svátek našeho koníčku.

Kategorie

Pravidla se od loňského roku prakticky nezměnila. V Blansku se pojede MČR v těchto čtyřech kategoriích:

Open – volná kategorie, minimální váha modelu 1350g a předepsané pneumatiky (viz. níže).

Stock – jen motory LRP/Nosram se 17,5 závity, převodový poměr v rozmezí 4,0-4,2:1, regulátor v Zero Boost režimu, minimální váha modelu 1350g a předepsané pneumatiky (viz. níže).

True Formule – formulový podvozek o maximální šířce 190 mm, s motory o 17,5 závitech, regulátor v Zero Boost režimu  a gumová kola.

GT – 2WD podvozek o maximální šířce 210 mm, neomezený motor, mechová kola

Jako volné kategorie bez nutnosti být členem RCAČR, logicky se zde neudělí titul mistra republiky, se na základě vašich ohlasů pojedou:

Formule – s neomezeným motorem, mechová kola

GT Stock – 2WD podvozek, střídavý motor s minimálně 17,5 závity, regulátor v Zero Boost režimu, mechová kola.

Hobby – libovolný podvozek s motory HPI Saturn 20T a převodovým poměrem 7:1.

Detailní propozice najdete na stránkách RCA ČR.

Předepsané pneumatiky pro kategorie Open a Stock

Odborná komise sekce vybrala pro letošní ročník pneumatiky LRP G36, které dodá firma Daniel Pelikán. Pro MČR byla dohodnuta speciální cena 700 korun za sadu, označené pneumatiky budou k dostání u pořadatelů od pátečního rána.

Přihlášení

Elektronické přihlášky jsou připraveny na stránkách RCA ČR. Budeme rádi, pokud se přihlásíte co nejdříve, abychom mohli vše důkladně připravit, především naplánovat zásoby v občerstvení.

Závěrem

Pro možnosti ubytování a detailní informace o blanenské dráze klikejte na www.rcblansko.eu. Organizační tým mistrovství, tedy členové RC Blansko v čele s Pavlem Magdou a Zdenda Beneš, se těší se všemi na viděnou!

Zdenda Beneš
předseda sekce Electric Track v RCA ČR