Portál Masters aneb jak na tom je

Igor Vlahovič


Předem bych chtěl poděkovat všem, kdo na toto místo chodí pravidelně, za jejich zájem a čtenost. Dále bych chtěl poděkovat všem, kdo tento portál podporují. Jednak prodejcům RC techniky za podporu a umístění jejich baneru a dále těm, kteří zasílají své příspěvky, náměty a mnoho dalšího.

Okruh lidí, kteří pravidleně jezdí na závody RC modelů aut, je poměrně úzký. Mnoho nových tváří na závodech nepotkávám. Tito jsou pak majoritními čtenáři nejen tohoto portálu.

Podle statistiky jsou stále aktivní nové přistupy. Tedy ty představuje laická veřejnost, která zde čerpá základní informace. V současné době se ustálil průměrný přístup na stránku za den na cca 380 unikátních. Ano, je to méně než například před rokem a půl, kdy nebyl ve všední den problém s návštěvností přes 450 lidí. Víkendy jsou stále vysoké a to s ohledem na probíhající online reporty.

Ale ten průměr se dal očekávat. Stále stejní čtenáři, nových nepřibývá. A informace stále stejné.

Obsahová stránka se němení. Snad jen již neinvestuji do RTR modelů a netestuji je. Realita je taková, že zadarmo jsem je nikdy neměl. Investice byla sice nižší, ale po testu jsem po prodeji mnohdy nebyl ani na nule. A bohužel to nebylo jak u časopisu RC Cars, kde se modely zapůčily, otestovaly a mohly vrátit. Ve ztrátě jsem prostě být nechtěl. Takže v současnosti navštěvuji stránky inzerentů a náhodně vybírám některé produkty. Někteří mi zasílají své tipy a myslím, že to funguje.

Avšak v návaznosti na ukončení tisku časopisu RC Cars se pokusím navázat spolupráci s některými subjekty a třeba se podaří dohodnout zapůjčování vybraných RC modelů a přislušenství na otestování. Čímž by došlo k další změně obsahu tohoto portálu.

Zatím jsou sledované online reportáže. Proto je budu nadále provádět. Sice sám již moc nezávodím. Ale přiznám se vám – pohodlí je pohodlí. Navíc jsem se toho už nazávodil. Baví mě spíše to vše dokumentovat. Ale kategorie Hobby je pro mne stále zajímavou a i když je hlavně pro juniory a začátečníky, rád je zase po dráze proženu. Jen tak pro zábavu.

Pozvánky se snažím dělat tak, aby tam nic důležitého nechybělo. Teď jste to mohli najít ještě v RC Car, příští rok již pouze internet, sociální sítě atp.

Současně s vedením portálu Masters se věnuji testování modelové řady DJI Phantom, kde mám zajištěnou podporu a spolupráci. Fakt je ten, že vývoj v RC modelech aut stagnuje a nic závratně nového se zde neděje. Není zde přímý vývoj. V odvětví multicoptér je to pravý opak. I RC model auta by dokázal jet sám po předem stanovené trase. Ale co by to bylo za RC model, že ?

Další věc, co mne baví je samotná prezentace RC modelů. Ale toto jsou nahodilé akce dle zájmu. Tady se dělá osvěta mezi veřejností nejlépe.

 

Po zvážení všech okolností by mohl příští rok vypadat následovně:

– pozvánky na závody
– online reportáže
– podpora RC klubů a jejich závodů
– testování vybraných RC modelů a příslušenství po dohodě s prodejci
– prezentace RC modelů
– podpora dětského domova Dagmar
– spolupráce s autory zajímavých příspěvků
– spolupráce s inzerenty stávajícími a případně novými

 

Všem přeji hodně sportovních úspěchů a pokud mi zachováte přízeň, budu potěšen. Pokud máte nějaký námět, pošlete jej do redakce. Uvidíme, co se s tím dá dělat.