První informace o MČR ET v Brně 9.-11.9.2016

Roman Krejčí


Určitě se již velká část jezdců elektro track těší a chystá na nadcházející MČR, které se letos pojede na jedné z nejkrásnějších tratí u nás, v Brně Bosonohách jako vyvrcholení nejrůznějších pohárových závodů, které se přes léto jezdí. Dnes přinášíme první oficiální informace o tomto závodě.

Kdo vlastně může závodit? S trochou nadsázky lze říct, že opravdu každý, kdo bude chtít zažít atmosféru oficiálního mistrovského závodu na 210 metrů dlouhé dráze s kvalitním jemným asfaltem, který nabízí výborný grip pro gumové i mechové kola.  Kdo dráhu zná, jistě si ji oblíbil, kdo nezná, může se těšit na rychlé táhlé zatáčky, srdceryvný protahovák u smyčky i šikanu na dlouhé rovině, která vyžaduje kus srdce pro ideální průjezd a pochopitelně i pomalé technické pasáže ve středu dráhy. Opravdu tam najdeme všechno, co dráha může nabídnout.

Podmínkou pro uspořádání mistrovské kategorie je minimální počet přihlášených 5 závodníků. Můžeme tedy počítat s tím, že pojedeme v těchto kategoriích:

Electric Track 1/10 OPEN – TC bez omezení motoru dle pravidel

Electric Track 1/10 STOCK 17,5 – TC s motory 17.5T dle pravidel (LRP)

Electric Track 1/10 GT OPEN Pro10 – pancary bez omezení motoru i karosérie dle pravidel

Electric Track 1/10 GT STOCK 10,5 LMP2 – pancary s omezením motoru 10.5T a dále viz pravidla)

Electric Track 1/10 TRUE FORMULE – formule na gumových kolech dle pravidel

Jednotlivé kategorie, respektive jejich pravidla, jsou popsána v sekci pravidel (http://rcacr.cz/pravidla/). Momentálně již probíhá výběrové řízení na pneumatiky pro kategorie TC Stock a TC Open, o kterém píšeme v samostatném článku. Pro zájemce, kteří nejsou členové RC AČR, ani nemají licenci, máme opět dobrou zprávu, že lze vyřídit na místě při registraci krátkodobá víkendová licence a poplatek za členství v RC AČR (dohromady 100+150kč). Samotné startovné bude 300kč, což je vzhledem k dvoudennímu formátu závodu výborná cena i včetně licence! Závod je také otevřen i pro cizí státní příslušníky, takže jezdci ze zahraničí jsou rovněž vítáni.

Pátek 9.9.

Předpokládáme, že se pojede volný placený trénink podle kategorií cca od 11:00-17:00 a od 17:00-19:00 posléze již trénink pro účastníky MČR (bez poplatku). Zde již bude možno zakoupit si předepsané pneumatiky a vyzkoušet je.

Sobota 10.9.

Sobotní program by měl zahrnovat dva volné měřené tréninky, podle kterých budou sestaveny kvalifikační skupiny pro MČR. Pojede se na stanovený počet měřených kol (například 3 nebo 5 po sobě jdoucích kol). Následovat bude série kvalifikačních jízd. Předpokládaný počet je 6 kvalifikací, do kterých jezdci nastoupí podle průběžně nejlepšího nájezdu kvalifikace, aby posléze byli seřazeni dle bodového systému dle dvou nejlepších výsledků podle propozic Electric Track 2016. Bufet bude k dispozici nejen po celý víkend ale i do večerních hodin a podle domluvy je možnost grilování a podobně, abychom si spolu mohli i pohodově popovídat.

Neděle 11.9.

Ranní warm-up bude určen zejména pro seznámení jezdců se svými finálovými soupeři startem podle pořadí v kvalifikaci. Poté bude následovat trojice finálových jízd a podle součtu pořadí dvou lepších výsledků najdeme novopečené mistry republiky. Vyhlášení výsledků bude pochopitelně obohaceno o množství pohárů a upomínkových předmětů na závodě MČR.

Registrace do závodu je již teď možná prostřednictvím webu RC AČR a bude brzy dostupná i na MyRCM. Pro prvních 45 přihlášených jezdců na MyRCM bude nachystán prostor v krytém depu, proto bude jistě zajímavé se přihlásit co nejdříve. Uzávěrka přihlášek je je středa 7.9.2016!

Jako warm-up před závodem doporučuji závod Pohár JMK, který se v Brně pojede 3.9.2016, tedy týden před MČR.

Závody MČR se jedou za každého počasí podle harmonogramu, který bude k dispozici v pátek před závodem s ohledem na počty přihlášených startujících. Čekání na osychání tratě či ustání deště může být maximálně např. do jedné hodiny dle počtu skupin. Případně  dojde ke zkrácení počtu kvalifikací. Vše bude upřesněno na rozpravě před závodem a to v sobotu.

Budu rád, když informace a pozvání na závody přijme co nejvíce závodníků, kteří přijedou reprezentovat svoje kluby i výrobce podvozků i doplňků modelů, aby celá akce byla opravdu atraktivní a pro každého zajímavá. Prezentace výrobců či prodejců není zpoplatněno, naopak vítáno, pokud tento prezentér podporuje některé z účastníků mistrovství.

Využijme závod MČR k setkání v moravské metropoli a přijďme si zazávodit, mohu zaručit, že na žádném jiném závodě nezažijete tolik nervozity a adrenalinu, jako právě ne MČR J Máte pevnější nervy, než soupeři? Pak je to ta pravá výzva dokázat to na dráze.

Za sekci ET zve všechny závodníky i příznivce Roman Krejčí, roman@vrchy.com Rád odpovím na příjemné i nepříjemné otázky mailem. Za každý podnět budeme rádi, za každého účastníka ještě raději 🙂