Letní asfaltové mistrovství ČR před uzávěrkou

Roman Krejčí


Nicméně již v pátek je možné na dráze trénovat v rámci volného tréninku. Uzávěrka přihlášek je ve středu večer 7.9.2016, takže prosím další zájemce o start, aby se včas přihlásili. Jak to zatím vypadá v jednotlivých vypsaných kategoriích?

TC Modified

Zatím registrujeme pěkných 13 jezdců včetně velkých borců jako je Kuba Šimurda, Jirka Vyšín, Petr Grof či Radek Flek. Řada dalších špičkových jezdců však určitě budě chtít nabourat papírové předpoklady a tak se můžeme těšit na výkony slovenské naděje Olivera Havránka nebo stálic Zdeňka Beneše, Ivo Gombíka nebo Marcela Dostála. Nejprestižnější kategorie jistě nabídne super rychlé vozy a krásné souboje na trati.

TC Stock 17,5T

Celkem 7 statečných vyplnilo přihlášku mezi Stocky. Nebude chybět opět Oliver Havránek, ale i zkušení borci jako Pavel Magda, Vlastik Švec či mladý Ondra Kohoutek. Ideální příležitost i pro méně zkušené jezdce.

F1

Gumové formule jsou na brněnsku velmi populární a podle toho vypadá i stav přihlášek. 14 přihlášených jezdců je zatím nejvíce ze všech kategorií. Mimo brněnskou „galérku“ v čele s mladým favoritem Lukášem Hochem, se pokusí promluvit do bojů o přední pozice Luděk Szostek či Jakub Vícha ze severní Moravy, stejně jako špičkový jezdec evropské úrovně Andrej Vnučko ze Slovenska, který si vyjel mimořádné úspěchy v ME F1 i ETS F1.

Pancary LMP2 Stock 10,5T

Tato kategorie se těšila velkému zájmu jezdců v zimním seriálu v Jedovnici, ale zatím máme jen 4 přihlášené jezdce a několik příslibů z Brna. Uvidíme, kolik jezdců se ještě stihne přihlásit a zabojovat o mistrovský titul v této pohodové kategorii. Favoritem může být Martin Krejčí, který s touto kategorii má velké zkušenosti z moravských závodů, kde nezřídka zvítězil, ale rychlý bude jistě i například Luděk Szostek. V této kategorii je mimo motor předepsaná věrná karosérie, nikoliv aerodynamické speciály, pro které je určena následující specifikace.

Pancary LMP1 Pro10

Neomezená kategorie 2WD placek je letos obohacena o široké pancary Pro10, kterých by se mělo na startu několik objevit. Favoritem může být prakticky každý, protože je to poměrně nová kategorie. Zkušenosti má Roman Krejčí, ale lépe svůj model může vodit již zmíněný špičkový Andrej Vnučko nebo mladý Ondra Kohoutek, který sází na osvědčený model 200mm, který se může v zatáčkách chovat lépe, než široké placky. Společně s TC modified to budou nejrychlejší modely na trati slibující notnou dávku adrenalinu.

Seznamy přihlášených i na MyRCM http://www.myrcm.ch/myrcm/main?hId[1]=bkg&dId[E]=28083&dLt=reg&pLa=en&lType=rList

 

Podle předpovědi by mělo být příjemné počasí a připomínám, že u dráhy se mohou prezentovat i prodejci či zastoupení různých RC výrobců a obchodů aby se tak mohli zdarma ukázat na mistrovském závodě. Atraktivní by měli být i workshopy, které se také chystají a bude zveřejněn jejich časový plán, aby jej zájemci mohli stihnout. Vše bezplatně, jde nám o propagaci našeho koníčku.

 

Na přátelské setkání na mistrovském závodě se těší

Roman Krejčí, předseda sekce Electric Track