6. ZVK 2022-2023 report

Fanánek Stodola


28.1.2023 závodní víkend nám začínal standardně warm-upem po obědě. V rychlosti se s nedočkavými zájemci o první tréninkové kola postavila celkem svižná trať, já zapojil smyčku na AMB a mohlo se jít na to.

Už při první odjeté baterce jsem z tratě, ale i auta měl ten wow pocit, že tento víkend bude super. Trénink odsýpal jako po másle až v jednu chvíli nás na trati bylo deset a jezdci ze středu pole měli problém s předjížděním o kolo pomalejších jezdců. Proto jsme usoudili, že na příští sedmý závod zavedeme měřené tréninky s rozdělením do skupin podle průběžného pořadí (v sobotu to všechno vysvětlím). Trať každopádně musela bavit, protože se ve velkém počtu jezdilo do pozdních večerních hodin a i trénink nabídnul nejeden pěkný souboj kolo na kolo, ale i situace, kterým se zasmála celá sokolovna.

Závodní neděle 29.1.2023 nám začala v 7:00, kdy se otevřela sokolovna, která se vzápětí začala plnit jezdci, kteří si chtěli ještě před startem potrénovat. Lehce po deváté jsem ukončil trénink a vyzval jezdce na rozpravu a následnou fotku. Rozpravu jsem měl tentokrát delší, jelikož jsem chtěl hlavně juniorům znova a podrobněji vysvětlit, jak vlastně by to pouštění o kolo nebo třeba nasazování mělo vypadat a upozornil jsem na čistotu jízdy a dochvilnost na nasazování.

Do závodu se nás přihlásilo přesně 30, ale jelikož jsem věřil, že má slova na rozpravě budou pochopena, rozřadili jsme s mamkou pět jezdců do šesti kvalifikačních skupin.

9:38 jsem odstartoval první kvalifikační jízdu a závod se rozeběhl.

Rozprava i menší počet závodníků ve skupinách asi zapůsobil, jelikož každá jízda byla čistá, ale taky někdy nechyběl souboj kolo na kolo.

Po jedenácté hodině jsme měli odjety kvalifikace a my mohli upravit pořadí startujících do finálových jízd. Kvalifikace ovládnul Filip Rajdus jako jediný s třiceti kolama.

Finálovky, které jsme startovali ze startovního roštu na rovince, jsme jeli opět v šesti skupinách. Kolem jedné hodiny jsme udělali pauzu na oběd a pokračovalo se ve finálovkách.

Jak výsledky naznačují tak většina finálovek byla opět vyrovnaná a i v takovém finále E první dva jezdi dojeli v jednom kole. Poslední finálová jízda se odjela v pět odpoledne a následovalo uklízení tratě a příprava na vyhlášení. Děkujeme všem, kdo se zapojil.

Již před závodem jsem byl zvědavý, jestli v katerogii STOCK potvrdí svou formu dalším vyhraným závodem v řadě Tobiáš Petřík, což se také stalo a v celkovém součtu se umístil na super 12. místě absolutně.

Skupinu OPEN vyhrál v Juniorech Adam Kužela, který se lepší každým závodem a blíží se ke svému prvnímu startu ve finále A.

Tento závod vyhrál s pěti vyhranými finálovkami celkově Filip Rajdus z Tora teamu.

Závod i přestože byl roztáhnutý na šest skupin, se ukončil před šestou hodinou a my se mohli vydat domů a těšit se na další závod 19.2.2023 zas na sokolovně.

Výsledky: https://rcvizovice.cz/vysl…/2023-01-29/20230129_489178/14/

Odkaz na foto ZDE

 

Za RC AUTA VIZOVICE Fanda Stodola