DJI Air 3 doba letu Normal Mode

Igor Vlahovič

Zkusil jsem dobu letu v režimu Normal. DJI uvádí za ideálních podmínek 46 minut letu. Baterie je typu LiOn HV 4S o kapacitě 4241mA.

Já jsem provedl test v mírném vánku (vítr do 15km/h) a teplotě 16°. Létal jsem na louce u země a strašně záleželo, jak jsem letěl. Protože pokud jsem letěl stále rovně bez zatáčení, propočet na začátku letu ukazoval opravdu 46 minut letu. Ale jakmile jsem zatočil ostřeji a pak nabíral znova rychlost, tak to všechno má vliv na spotřebu. Dron musel znova akcelerovat.

Možností byly dlouhé zatáčky, kde jsem rychlost nemusel znova nabírat. Nicméně pořád i při kroužení na menším prostoru jsem dosáhl letového času 38 minut. Což není špatný výsledek.

Pokud bych letěl pouze rovně a dokonce s větrem v zádech, určitě bych se přiblížil minimálně 42. minutám letu.

Co se týče chování dronu Air 3 v 10% kapacity. Tak zde je nastaveno přistávání. Ovšem dron je možné udržovat v letu držením výšky a do cca 6% je schopen letět stále rychlostí cca 43km/h. Až pak již lehce zpomalí. A to je napětí na článcích LiOn cca 3,38V. Dá se tedy nouzově letět až do 0% kapacity.

OcuSync 4.0 má dobrý prostup skrze například les na větší vzdálenost. Ale nebudou mu dělat dobře hustá zástavba v CE Modu. Ve volném prostoru bez většího rušení by mohl být dolet v CE kolem 7 – 8km.

Zde je zaznamenán konec testovacího letu včetně pokračování za hranici 10% kapacity.