DJI AIR 3 představení

Igor Vlahovič

Díky společnosti smartwear.sk vám mohu představit a posléze pro vás otestovat novinku z produkce DJI – DJI AIR 3.

Nebudu se zde podrobně rozepisovat o technických parametrech, které najdete na tomto ODKAZU. Ale základní údaje uvedu před samotným video představením modelu.

Dron je klasické skládací konstrukce a váha se vejde do 800g, tzn. AIR 3 už má označení C1. Tím pádem by měl být k dispozici výškový limit 1km.

Tichost modelu bude na úrovni Mavic 3. Velikostně zapadá mezi Mini 3 Pro a Mavic 3.

Baterie o kapacitě 4200mAh by měla dron udržet přes 45 minut. Realita však bude jiná.

Dron má senzory, které pokrývají všechny směry, Apas 5.0 při sledování v režimu Active Track. V režimu Sport samozřejmě senzory nefungují.

AIR 3 má dvě kamery. Hlavní širokoúhlá je stejná s Mini 3 Pro a má světelnost 1,7. Stření teleobjektiv má světelnost 2,8 a disponuje 3násobným optickým zoomem a pak digitálním, který již degraduje kvalitu záznamu. Nechybí optická stabilizace obrazu. Kamera se nedá otočit do vertikální polohy, ale lze pořizovat snímky a videa na výšku – pomocí ořezu. Vnitřní úložiště je taktéž k dispozici – 8GB. Jinak se vkládá Micro SD karta. Pro bližší specifikaci kamer navštivte odkaz uvedený výše.

K dispozici máte všechny Quick Shots, Masters Shot, Hyperlapse, Panorama, HDAR video a foto atd. Plus plně manuální režim. Nechybí Active Track s podporou Apas 5.0.

Vysílač je v tomto předváděcím setu RC2 Pro – tedy s výklopnými anténami. Přenos pomocí OcuSync 4.0. Bude lepší spojení? Bude lepší penetrace přes překážky? Bude to stabilní i v CE mode? To ukážou testy?

Jinak vysílač disponuje slotem pro Micro SD pro záznam obrazovky a USB C pro nabíjení. Čitelnost na slunci bude určitě dobrá.

Další ukážou testy, které budu dělat.