DJI FPV DVR vs Rock Steady

Igor Vlahovič

Letěl jsem Pálavu pro Cinematic záběry ve vyšší rychlosti. Můj dřívější 5ti palec na 4S LiPo neletěl až tak svižně a bez externí DJI Action 2 kamery nebyl záznam z DJI Air Unit použitelný. Bez stabilizace to prostě nejde.

DJI Avata má Rock Steady stabilizaci v kameře a je to velmi přínosné. Ovšem rychlost letu je do 70km/h a když fouká silný vítr a opře se do oblouků… Pak to výrazně zpomalí. A nenatočím rychlé dynamické záběry.

Zkusil jsem to s DJI FPV. A díky 6S to má výkonu na rozdávání a ani let proti větu (trvalý 36km/h, náraz až 55km/h) mě nijak neomezoval. Rychlost neklesala pod 90km/h.

Ale když jsem letěl, v brýlích jsem měl obraz neskutečně roztřepaný, jak koptera letěla proti nárazům. Když pominu vrtule v záběru, tak se záznam nedal použít. Obraz opravdu dost roztřesený. Použitelný je, když nefouká. A ještě musíte mít klidné prsty při ovládání v manual režimu.

Potom jsem se podíval na záznam kamery 4K/50FPS s vestavěnou Rock Steady stabilizací a výsledek není vůbec špatný. Použil jsem navíc filtr ND16. Pokud by DJI FPV poskytlo do videa gyro data (což neumí – to umí až Avata), tak by se dalo video stabilizovat dodatečně v programu Gyroflow a výsledek by byl ještě lepší. A nebo tam vozit GoPro s Hypersmooth. Ale váha navíc…

Níže tedy ukázka z letu DVR vs záznam kamera + RS.