DJI FPV FCC Mode a nejen to

Igor Vlahovič

Pro DJI FPV dron je možnost tento dron otevřít jak na výškový limit, tak na deaktivaci NFZ. A také je možnost jej přehodit do FCC Mode. Jaké jsou možnosti?

FCC Mode zcela zdarma

Hledal jsem na Google a YT možnosti. A našel tuto stránku https://b3yond.d3vl.com/, na základě videa uvedeného níže. Zkoušel jsem jejich Android Aplikaci, postupoval dle jejich návodu. Ale na FW v mém dronu 01.02.0000 (doporučená od DH) mi tato úprava nefungovala. Avšak můžete ji vyzkoušet na jiný FW a nebo zkusit desktop verzi programu.

DRONE HACK licenceosobní zkušenost

Pokud potřebujete odemknout vše výše uvedené, pak je tu možnost v podání DRONE HACK. Zde za poplatek 40 EUR obdržíte licenci, kterou nahrajete do drona přes rozhraní notebooku nebo PC. Musíte si z jejich stránek stáhnout jednak DH Companion pro Android (Apple není podporován) a desktop verzi jejich programu Drone Hack DH Win.

Na jejich stránce provedete objednávku licence, vytvoříte si účet na jejich serveru, kterým se pak přihlašujete jednak do desktop verze programu a také do DH Companion App.

Po úhradě vám dojde na mail informace o aktivaci licence.

Posléze stačí provést tyto kroky:

  • nainstalovat DJI Assistent DJI Consumer Drones verzi pro získání ovladačů pro Windows
  • spustit program DH Desktop verzi
  • zapnout DJI FPV a připojit USB kabelem k NTB/PC
  • přihlásíte se zadanými údaji k serveru DH a pokud je vše OK, vaše zakoupená licence se vám zpřístupní (licence is valid)
  • otevře se možnost Hack Mode, kde máte jednak možnost natrvalo otevřít výšku a NFZ. Dále pak můžete provést FCC Hack
  • po dokončení restartujete dron a je připraven
  • potom lze připojit FPV brýle k DJI FLY a zkontrolovat licenci přes profil a UNLOCK GEO ZONE
  • potom stačí vše zapnout a přes brýle a TRANSMISION zkontrolovat přes Manual výběr kanálů, že máte k dispozici 4 kanály na 40mHz = FCC aktivní

U mě to vypadá, že je FCC provedené přes NTB/PC již trvalé. Ale pokud by to bylo potřeba, je možné použít v terénu DH Companion aplikaci k reaktivaci. Toto budu ještě dále studovat.

I v DH Companion se musíte přihlásit pod stejným uživatelským účtem jako v desktop verzi programu a pokud je licence validní, nabídne vám to přepnutí do FCC. Níže ukázka aktivního FCC Mode.

No Limit Drones

Další možností je využít nabídky NLD. V podstatě podobný postup a opět za poplatek 40 EUR.

FCC vám pomůže k lepšímu průniku signálu překážkami a ke stabilnímu spojení v zarušeném prostředí.