DJI FPV, Insta 360 GO3 a Ford Mustang Mach E

Igor Vlahovič

Toto byla rychle domluvená akce. Zavolal mi Lukáš Fronk, zda bych neměl čas a nepomohl mu s natáčením jeho vlogu na jeho YT kanál. Nyní testuje akční kameru Insta 360 GO3. Konkrétně potřeboval umístit kamerku na dron (ideál FPV) a natočit kamerou záznam. A pak ukázat lidem, jak umí kamerka stabilizovat včetně HS módu.

Jel jsem zrovna ze schůzky, kde se bude točit BOAT TRIP pro jednu společnost včetně nabídky služeb. Nakonec rychlý výběr opuštěné lokace, abych mohl sledovat i jedoucí auto a pak letěl manual mód. Kvůli ostrým pohybům s možností acro.

Na místě jsme museli nějakým způsobem uchytit kameru na DJI FPV tělo dronu. Zvolili jsme horizontální umístění a uchycení proběhlo dost sparťansky. Oboustranná lepící páska nevalné kvality a pak klasika stříbrná pevná páska (kterou se opravuje snad všechno).

Když jsem naznal, že by to mohla kamera přežít (při pomalém letu zcela jistě), šlo se natáčet.

Prvně jsem sledoval Lukáše jedoucího ve Fordu Mustang elektrické verze Mach E. Dobrá volba a natáčení testu stabilizačních režimů Insta 360 GO3. Domluvili jsme se na pomalé rychlosti (spojení bylo přes HF) a sledování Fordu nebyl problém. V Normal režimu jsme to brzy vzdal, protože senzory na FPV prostě brzdí, zpomalují a nedovolily mi plynulé sledování.

Ve Sport režimu to sice upozorňovalo na překážku, ale letělo se mnohem lépe a bez omezování.

Po doletu jsme zkontrolovali nahraný obsah a Lukáš byl spokojen. Krásně bylo vidět, jak obraz vypadal bez jakékoliv stabilizace, pak klasické stabilizace a s vyrovnáním horizontu.

Ale u pomalé rychlosti náklony nebyly tak zřetelné a proto jsme dostal za úkol proletět se kamerou v Manual módu. Trochu jsem měl obavy, aby se kamera udržela na místě. Ale Lukáš mě vyhecoval.

Takže jsem ten let absolvoval. Ale i tak jsem se hodně krotil, otáčky dělal pomalu včetně acro prvků. A díky bohu, po návratu kamera byla na svém místě a bez poškození.

DJI FPV mělo občas problém s GPS a neukazovala se mi vzdálenost (kamera má magnet na přichycení). Ale kromě této disfunkce se dron ve stabilních režimech choval normálně.

Děkuji Lukášovi Fronkovi za možnost asistovat mu u tohoto testu a už nyní je v plánu sledování Tesla Model S Plaid. A to už někde na dlouhé rovince… Zrychlení z 0 na 100km/h vs DJI FPV a dynamické sledování.

Níže můj krátký záznam z mého poletování s kamerkou Insta na palubě.