DJI Mini 3 Pro CE vs FCC

FCC Mode

Igor Vlahovič

DJI Mini 3 Pro používá pro přenos obrazu a řízení OcuSync 3.0+. Což je nejnovější a poměrně spolehlivý systém přenosu. Pokud je přímé spojení mezi dronem a vysílačem, komunikace je bez problémů. Samozřejmě záleží na podmínkách. Protože v zástavbě nebo blízko ní se vzdálenost přenosu zkracuje. Ve volném prostoru (pole, louky, lesy) je situace mnohem lepší.

Co však OcuSync 3.0+ nemá rád jsou překážky. Již na kratší vzdálenost je cítit pokles síly signálu a prvním znakem je silné „lagování“ zpoždění obrazu v náhledu telefonu. Dle situace to začíná již při dvou dílcích stupnice úrovně signálu. U červeného jednoho dílku je to ještě více markantní. To se pak nedá s dronem pořádně létat, protože náhled se opravdu dost seká. Ve finále začne obraz kostičkovat a pak vypadne úplně. Ideál je udělat reálný test průniku signálu jak v CE, tak v FCC módu.

CE Mode

Prvně jsem nechal dron v CE mode a na louce odletěl cca 300m a pak 500m. Potom jsem klesal za stromy. Jak se dalo očekávat, v CE na vzdálenost 500m jsem za stromy ztratil signál. Na 300m to bylo ještě celkem použitelné.

FCC Mode

Potom jsem dron přepnul pomocí bezplatné aplikace Mavic Air 2 FCC do FCC módu. Odkaz na aplikaci ZDE. Používám RCN1 ovladač. Ve videu je sice návod i pro DJI RC vysílač. Ale… majitel má oba ovladače. Takže si na RCN1 přes andorid aplikaci provede flash FCC do dronu a pak jej nechá zapnutý a pouze spáruje Mini 3 Pro s DJI RC. FCC zůstane zachováno. Pokud tedy máte pouze DJI RC, FCC je pro vás zapovězeno.

Hned jsem letěl na vzdálenost 500m a klesl za stromy. Signál byl mnohem více stabilní a padl až úplně u země. Více napoví video.

Pozor ! Hack nefunguje na verzi FW dronu 01.00.0600 Já osobně mám toto nastavení, na kterém mi aplikace funguje.

FCC je oproti CE Mode významným posílením stability signálu. Na kratší vzdálenosti pomůže za případnou překážkou (záleží však na její struktuře).